Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Witajcie

Jesteś nowym mieszkańcem? Przywitaj się i pytaj o wszystko!
Po zamieszkaniu w Księstwie Sarmacji uważnie przeczytaj poradniki oraz zmień domyślną nazwę użytkownika na forum, ustaw sobie podpis oraz awatar.

Re: Witajcie

Postprzez Bocian 17 maja 2019, o 14:36

Mam jeszcze jedną uwagę i prośbę o poprawkę :)

Jeśli się w ogrodzie kliknie na "sprzedaj" gdy nic się nie posiada, to wyskakuje informacja:

"Nie masz nic na sprzedarz. Zajmij się wpierw swym polem, a potem handluj! "

To "rz" aż mi oczy wbiło w czaszkę ;)

I jeszcze na koniec pytanie - gdzie na przyszłość zgłaszać takie drobiazgi, które nie wpływają na funkcjonowanie Księstwa, a z pewnością przyniosą niektórym ukojenie duszy?
Obrazek
Konsulat Sclavinii

Postprzez Helwetyk 17 maja 2019, o 14:46

Bocian napisał(a):To „rz” aż mi oczy wbiło w czaszkę ;)

I słusznie — naprawione.

Bocian napisał(a):I jeszcze na koniec pytanie — gdzie na przyszłość zgłaszać takie drobiazgi, które nie wpływają na funkcjonowanie Księstwa, a z pewnością przyniosą niektórym ukojenie duszy?

Być może inne Organy Władzy Publicznej mnie zlinczują, bo przecież mamy tak wiele cudownych działów urzędowych — viewforum.php?f=281 czy viewforum.php?f=586 — ale sugeruję raczej w częściej odwiedzanych miejscach, jak np. tutaj. :-)
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Roland 19 maja 2019, o 10:41

Helwetyk napisał(a):
Bocian napisał(a):To „rz” aż mi oczy wbiło w czaszkę ;)

I słusznie — naprawione.

Robiłem to od dwóch lat :D
(—) Jaśnie Wielmożny Roland Heach-Romański herbu Złotogryf
z nadania Jego Książęcej i Królewskiej Mości markiz Thuringen

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Możliwość oceny własnego komentarza

Postprzez Bocian 22 maja 2019, o 14:10

Przeglądając swój artykuł chciałem sprawdzić od kogo mój komentarz otrzymał serduszka. Niestety przypadkowo kliknąłem w serce oceniając swój własny komentarz.

Wydaje mi się to bezsensowne i poniekąd nieprzyzwoite. Czy możliwość oceniania swoich komentarzy nie powinna być odgórnie zablokowana?

Nie ukrywam, że bardzo chciałem dodać tę uwagę w inne miejsce, ale gdy zobaczyłem, że w sugerowanym forum ostatni post był wpisany 10 maja i nadal nie ma odpowiedzi, to pomyślałem, że faktycznie chyba w to miejsce częściej zaglądają kompetentni ludzie.
Obrazek
Konsulat Sclavinii

Re: Możliwość oceny własnego komentarza

Postprzez Helwetyk 22 maja 2019, o 15:08

Bocian napisał(a):Czy możliwość oceniania swoich komentarzy nie powinna być odgórnie zablokowana?

Została.

Bocian napisał(a):Nie ukrywam, że bardzo chciałem dodać tę uwagę w inne miejsce, ale gdy zobaczyłem, że w sugerowanym forum ostatni post był wpisany 10 maja i nadal nie ma odpowiedzi, to pomyślałem, że faktycznie chyba w to miejsce częściej zaglądają kompetentni ludzie.

A ten dział akurat jest „mój”, więc też można było. ;-)
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Bocian 8 cze 2019, o 07:59

Mam jeszcze dwa pytania i i pomyślałem że zadam je tutaj.
Dziś po raz pierwszy dostałem pensję obywatelską. Co to jest, za co się dostaje i od czego zależy wysokość?

Druga kwestia jest związana ze znanymi mi osobami: na moim profilu wśród znajomych wirtualnych pojawił się Filip Powietrzny. I tylko on. Nie powiem że to jest dla duży problem ale nie wiem po prostu dlaczego.
Nie wymieniłem z nim ani jednego prywatnego listu pocztą konną i nie miałem zbyt wielu okazji żeby postawić mu serce za wypowiedzi. Natomiast inne osoby z którymi koresponduje dosyć często, i z racji aktywności oceniam częściej, nie znalazły się wśród znajomych. Od czego to zależy? Bo biorąc pod uwagę ten mój konkretny przypadek to mam wrażenie że jest to losowo.

Przepraszam za ewentualne literówki których nie zauważyłem Mam za grube paluchy do telefonu
Ostatnio edytowano 8 cze 2019, o 08:54 przez Bocian, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Konsulat Sclavinii

Postprzez Januszek vH-P 8 cze 2019, o 08:13

To ja tak zdawkowo odpowiem. Co do pensji obywatelskiej to jak dobrze kojarzę dostaje się za pisanie postów np. w Slavinii albo Starosarmacji i jej wysokość zależy analogicznie od ilości napisanych postów.

Co do znajomego to po prostu pan Filip wszedł sobie na twój profil i zaznaczył "znajomy wirtualny". Nie dostaje się powiadomienia, ani nic innego. Jeśli osoba uzna kogoś za znajomego to może go sobie odznaczyć w profilu. (Też mam duże palce na telefon, więc z góry przepraszam). :-)
(-) Januszek von Hippogriff-Pałasz

Sierżant (wachmistrz), Baron, magister med. net.
Kanclerz Księstwa Sarmacji, Minister Spraw Zagranicznych, Poseł na Sejm LXII kadencji,
Wicekról Królestwa Baridasu, Lennik - Baron Gryfiej Skały

Więcej informacji na moim profilu.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dwór Jego Książęcej Mości
Naczelna Izba Architektury

Postprzez FvS 8 cze 2019, o 09:06

Po prostu dużo piszę i często widzę że Pan Bociek dużo odpowiada, a znajomy wirtualny znaczy że ja ciebie w reali nie znam
Filip von Sarm

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez Helwetyk 9 cze 2019, o 11:08

Bocian napisał(a):Mam jeszcze dwa pytania i i pomyślałem że zadam je tutaj. Dziś po raz pierwszy dostałem pensję obywatelską. Co to jest, za co się dostaje i od czego zależy wysokość?

Doprecyzowując odpowiedź @JanuszekvHP, w Starosarmacji reguluje to art. 2 Dekretu w sprawie dotacji i nagród, a w Sclavinii art. 8 i 9 nieobowiązującej Ustawy o finansach publicznych. (Ustawa, co prawda, została uchylona, ale skrypty nadal funkcjonują).
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Poprzednia strona

Powrót do Przywitaj się