Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wybór ATK – Wojciech Hergemon

Miejsce debat nad projektami ustaw i uchwał

Moderator: Prezydium Sejmu

Wybór ATK – Wojciech Hergemon

Postprzez anglov 12 lut 2019, o 19:56

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,

na podstawie art. art. 7a ust. 4 Ustawy Sejmu nr 314 - Regulamin Sejmu, w związku ze zgłoszoną kandydaturą, rozpoczynam wysłuchanie kandydata na Asesora Trybunału Koronnego.

Wysłuchanie potrwa 3 dni, tj. do 15.02 do godz. 18:30. Zapraszam, by JAW Wojciech Hergemon przedstawił swoją kandydaturę, a Wysoką Izbę do zadawania pytań.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Re: Wybór ATK – Wojciech Hergemon

Postprzez kaxiu 12 lut 2019, o 20:16

Szanowny Panie Marszałku,
Wysoka Izbo,

Krótko i na temat. Kiedy przychodziłem na v-świat zakwitły kwiaty i zaczęły śpiewać ptaki. A był to sam środek zimy. Już jako dziecko miałem talent do czarów i klątw legislacyjnych. W wieku zaledwie 3 lat umiałem rzucać klątwę artykułu 5 k.c. Edukację odebrałem na najlepszej mikronacyjnej uczelni, tj. Głodującym Uniwersytecie im. K. Putry. Ostatecznie obroniłem na nim doktorat i uzyskałem świadczenie rehabilitacyjne. Jako dr rechab. zostałem powołany na Dziekana Hogwartu (daw. Wydział Prawa i Farmacji). Udokumentowano liczne cuda sprawione przez moją osobę, takie jak m.in. samoistne prostowanie się ksiąg wieczystych, czy zabezpieczanie alimentów. W Ciprofloskji pełniłem także urząd Strażnika Tradycji. W Sarmacji przypisywana jest mi współorganizacja legendarnej imprezy w pierdlu. Niegdyś objawiła mi się św. Mancalaga i przekazała tajemną wiedzę poznania Kodeksu Postępowania Sądowego, jestem zresztą członkiem Zakonu Kręgu Wtajemniczonych. W dawnych czasach byłem także znanym miłośnikiem zwierząt (tzw. casus kota Emila). Kandyduję, gdyż idąc dzisiaj na spacer zobaczyłem tajemny znak, który swą mocą tajemną wyjawił mi wielką tajemnicę.
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Trybunał Koronny
Królestwo Teutonii

Postprzez Konrad Jakub 13 lut 2019, o 19:05

Wysoki Sejmie,

kandydat nie poruszył istotnego faktu ze swojego życiorysu, który może ostatecznie zdecydować o jego powołaniu bądź odrzuceniu kandydatury na urząd. Mianowicie, raz podobno nawet parkował samochodem pod budynkiem sądu. Czy kandydat może potwierdzić lub zaprzeczyć?
Konrad Jakub
z łaski Urusa i woli Narodów Król Baridasu i Polski, Najwyższy Kapłan Málauski, wielki książę Arped, wielki książę litewski etc. etc.

Obrazek
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Instytut Edukacji Sarmackiej
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel

Postprzez kaxiu 13 lut 2019, o 21:09

Konrad Jakub napisał(a):kandydat nie poruszył istotnego faktu ze swojego życiorysu, który może ostatecznie zdecydować o jego powołaniu bądź odrzuceniu kandydatury na urząd. Mianowicie, raz podobno nawet parkował samochodem pod budynkiem sądu. Czy kandydat może potwierdzić lub zaprzeczyć?

Jest to prawda. Celowo tego nie poruszyłem, bowiem był to Sąd Najwyższy, a parkowałem zaraz po drugiej stronie ulicy i nie chciałem informacją o tak bliskim obcowaniu z realnym wymiarem sprawiedliwości onieśmielać posłów.
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Trybunał Koronny
Królestwo Teutonii

Postprzez anglov 15 lut 2019, o 18:58

Wobec upłynięcia terminu, zamykam wysłuchanie kandydata.

Rozpoczynam głosowanie nad następującym projektem uchwały:

§ 1.

Na podstawie art. 1. ust. 2. Ustawy Sejmu nr 346 o Trybunale Koronnym z dnia 23 lipca 2018 r., Sejm wybiera
Wojciecha Hergemona (T0003)

na stanowisko Asesora Trybunału Koronnego, na czteromiesięczną kadencję.
§ 2.

Uchwała wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Proszę posłów o głosowanie w systemie informatycznym.

Jednocześnie pouczam, że do akceptacji kandydatury na asesora wymagana jest większość 2/3 głosów.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez anglov 18 lut 2019, o 22:59

Wobec upłynięcia terminu głosowania informuję o jego zamknięciu i zakończeniu II czytania projektu.

Głos oddało 4 posłów.
Wszyscy zagłosowali za.

Wobec powyższego uchwała została przyjęta i opublikowana w Dzienniku Praw.

http://prawo.sarmacja.org/akt,10750.html
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Powrót do Sala obrad