Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wracamy

Dział poświęcony sarmackiemu serwerowi Minecraft

Moderator: Minecraft Sarmacja

Re: Wracamy

Postprzez KJAF 11 lut 2019, o 16:12

Jak ktoś ostatnio odczuwał lagi i tym podobne nieprzyjemności, proszę się nie martwić. Miało to związek z renderowaniem się mapki.

Zainstalowałem odpowiedni plugin i zobaczymy, czy bardzo obciążą procesy. Jak będzie okejo, dynmapę zostawimy.

Link tutaj: http://151.80.111.31:41374/

Zaktualizowałem też post z informacjami o serwerze o dane dotyczące linku do mapki.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Hetman.Jack 12 lut 2019, o 22:04

ktoś ma lunchera co go eset nie blokuje
Jack diuk von Horn
już nikt

Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę...
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dwór Jego Książęcej Mości

Postprzez piwniczak 12 lut 2019, o 22:44

Hetman.Jack napisał(a):ktoś ma lunchera co go eset nie blokuje

https://tlauncher.org/installer
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez KJAF 17 lut 2019, o 00:15

Dynmapę musiałem wyłączyć. Z 2 giga miejsca na dysku, ponad 1,5 zaczął zajmować render mapy. Same pliki gry zbliżały się do wyczerpania reszty zapasów. Dokupić miejsca na dysku się nie da, chyba że upgradujemy pakiet na pro. Raz, że to kosztuje (13 zł na miesiąc teraz, to 156 zł rocznie), a dwa, że hosting i tak wstrzymał sprzedaż tych pakietów, bo mu brakło serwerów. Dopóki tego nie załatwią, 2 GB dysku to niestety limit.

Zobaczymy co z tym fantem zrobić. Chyba da się ustawić jakiś promień renderu od centrum, a krańce najwyżej zostaną czarne. Ale to dopiero w wolnym czasie ogarnę.

Postprzez Hetman.Jack 4 mar 2019, o 12:05

Serv sie wysypał czy co?
Jack diuk von Horn
już nikt

Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę...
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dwór Jego Książęcej Mości

Postprzez KJAF 6 mar 2019, o 01:03

Powinno działać. Po pierwsze, przywrócono kopię z 2 czy 3 marca, nie pamiętam dokładnie. Po drugie, coś się poprzestawiało i ustawiło na premium only (tylko dla posiadaczy oryginalnego MC).

Nie wiem czy występuje jeszcze stary problem z tym, że serwer się potrafi z dupy wyłączyć, a wtedy przy próbie logowania, dopiero odpala cała machina. Dlatego jeżeli nie działa od razu, trzeba spróbowac jeszcze kilka razy, tak ze 2 minuty potrzebuje ten kartofel żeby zaskoczył. Jeżeli będzie więc problem - spamujemy do skutku przez te 2-3 minuty. Jeżeli to nie podziała - to znaczy, że jest jakaś kaszanka do zjedzenia.

Ze spraw bardziej przyziemnych i realowych - kończy się za 2 dni ważność serwa. Na 30 dni potrzeba 11 złotych (jakieś tam grosze zostały z mojej transakcji, więc te 2 złote zaoszczędzimy).

Można też brać od razu 60 dni, i wtedy 10 dodatkowych jest gratis. Wyjdzie to 25 złotych. Warto też przypomnieć, że z czasem są jakieś tam zniżki. Na razie mamy nabite 27 dni, od chyba 30-31 jest minus jakiś tam procent. Na ten miesiąc się jeszcze nie załapiemy.

Jeżeli więc ktoś chętny do zabulenia tych 11 złotych, zapraszam do kontaktu. Najlepiej w tym wątku, bo słyszałem deklaracje wsparcia od już trzech osób, więc będzie lepiej się skoordynować i ustalić zasady wpłaty. Można albo to zrobić tak, że podam nr realowego konta bankowego i samodzielnie to ogarnę (oczywiście wszytskie pokwitowania i dowody przedstawiając do wglądu) - albo inaczej - można tam jakieś subkonta zakładać.

Tak jak pisałem wcześniej, jeżeli ktoś się dołoży, dostanie z automatu współwłaściciela, tj. opa na serwerze i subkonto do zarządzania. Wtedy może zrobić przelewy i poopłacać wszystko samodzielnie, z perspektywy zarządcy.

Innych sposobów za bardzo nie ma. Jest opcja zbiórki pieniędzy specjalnym panelem, ale jedyna forma płatności to SMS. Który jest w kurwę drogi (doładowanie tą kwotą ~12,5 - przypominam, potrzebujemy 11 - to koszt SMSa o wartości około 30 złotych, więc chyba ich trochę, że tak powiem, pojebało).

Postprzez piwniczak 6 mar 2019, o 18:08

Konrad Jakub napisał(a):przywrócono kopię z 2 czy 3 marca

Obrazek
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.

Obrazek
Starosarmacja
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Quadina 6 mar 2019, o 20:04

Napisałem PW z pytaniem o numer konta. A jak uznasz, że po prostu można mi założyć te subkonto to załóż, ja już w systemie opłacę :)
Mateusz Quadina
Quadina

Postprzez KJAF 6 mar 2019, o 20:53

Przywrócenie z dnia wcześniej nic nie dawało, bo od tego dnia serwer umarł. Z przedwczoraj (według dnia z punktu odniesienia) tworzyło świat od zera, więc kopia miała już pewnie błąd. Stąd najpóźniejsza, pięciodniowa.

Jest jeszcze jakaś z 4 marca. Jeżeli działa, a kogoś to ucieszy, można próbować ją wracać, a potem najwyżej odsmażyć tę aktualną na dziś.

Postprzez piwniczak 6 mar 2019, o 23:28

To generalne zdenerwowanie, że w ogóle się coś skaszaniło i weekendowa budowlanka jak krew w piach...

Obrazek
Starosarmacja
Kościół Diuczej Wiary

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Minecraft