Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Reforma KGB [konsultacja społeczna]

Dyskusje dotyczące Królestwa jako całości oraz stolicy, Almery

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Reforma KGB [konsultacja społeczna]

Postprzez Paulus Buddus 14 sty 2019, o 18:41

Wasza Królewska Mość,
P.T. Mieszkańcy i Obywatele Baridasu,

Od kilkunastu godzin sprawuję funkcję Komendanta Królewskiej Gwardii Baridasu. Zdecydowałem się podjąć tego urzędu, aby przeprowadzić stosowną reformę KGB, która by nie dzieliła, a łączyła i dawała satysfakcję. Zanim jednak przedstawię jakikolwiek projekt, chciałbym zaprosić Was - Króla, Obywateli i Mieszkańców. Chciałbym, abyście i Wy mogli tworzyć nową wizję KGB. Wasze postrzeżenia mogą być w dowolnej formie, od myślników, poprzez dłuższe wypowiedzi. Dobry terminem, aby podsumować naszą dyskusją będzie okres tygodnia. Dajmy sobie czas - nie na wchodzenie w tym wątku w żadne dyskusje (chyba, że będą merytoryczne), ale na pomysł.

Liczę na odzew wszystkich tych, dla których Baridas dalej jest ważny!
Obrazek
Paulus Buddus h. Szczerbiec z historycznego rodu Elijczyków

Hrabia Urodzaju
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Trybunał Koronny
Królestwo Baridasu

Re: Reforma KGB [konsultacja społeczna]

Postprzez Konrad Jakub 16 sty 2019, o 15:33

Ja myślę, że za bardzo nie ma potrzeby reformować samej góry. Z prostego powodu.

Obecne regulacje, czy też poprzednie, są w zasadzie takie same. Po prostu dodano nowe elementy, które niczego nie wymuszają i jeżeli są nieaktywne, to nic się nie dzieje. KGB działa tak jak przedtem, jest Komendant który nią dowodzi i tyle. Jedne co ostatnie zmiany wprowadziły to kwestia istnienia dodatkowej szkoły wojskowej, przepisy dotyczące powoby powszechnego i mobilizacji na czas "W" (też mało inwazyjna zmiana), a reszta to takie dodatkowe pierdółki które pozbierały nieuregulowane nigdzie, bądź rozsypane elementy — a to kwestie przyjęcia do służby, a to finansowania KGB, a to znowu stopnie wojskowe.

To jest szkielet, którego edycja nie zmienia za bardzo niczego w KGB. Jeżeli zlikwidujemy szkołę wojskową (która miała być niczym innym, niż po prostu szkoleniem), te korpusy wojsk, mobilizację czy zmienimy stopnie, to nie zmieni to w żadnym zakresie niczego w funkcjonowaniu KGB.

Ba, gdybyśmy wyrzucili w ogóle w cholerę jakiekolwiek przepisy o KGB, to też nic by to nadal nie zmieniało.

W zasadzie więc reforma, polegając na tym że zmieniamy obecne przepisy, jest zbędna. Nie ma zbytnio czego reformować, gdyż poza dodatkami które niczego nie zmieniają jeżeli nikt ich nie chce stosować - sytuacja się nie zmieniła.

Skupiłbym się natomiast na samym działaniu KGB - rekrutacji ludzi, wyznaczania im zadań, kreację narracji, opracowanie struktury KGB z cała drabinką jednostek i tym podobne rzeczy. KGB zwyczajnie nie działa, ale nie przez przepisy, ale przez brak roboty. I właśnie tę robotę bym zrobił.

W przepisach ja bym widział co najwyżej poprawę w tym zakresie, że część obecnych rozwiązań przeniósł do rozporządzeń Komendannta. Czyli np. żeby stopnie wojskowe usunąć z Ordonansu o KGB i przekazać je do dyspozycji Komendanta, który by to sobie ustalał jak chce. To samo np. ze szczegółami powołania do służby.

A tak, to zmiana ordonansu w zasadzie nie przełoży się na zmiany czegokolwiek w KGB. Reforma rozumiana w ten sposób, to IMO jedynie zabawa dla prawników.

Ostatnio poproszono nas (dokładniej - mnie na PK) o interwencję w konflikcie na Tropicanie. Nie doszło do niej z prostej przyczyny - nie dlatego że prawo mamy złe, ale nie było ani Komendanta, ani ludzi, ani struktur. Jak pisałem, prawo możemy uchylić całkowicie albo rozbudować o 100 nowych dokumentów, ale nadal nie da nam to możliwości zrobienia czegokolwiek, skoro nie mamy ludzi i struktur.

Skupiłbym się więc na tym, z czym rzeczywiście jest problem. Powtarzając więc — rekrutacja, przydział obowiązków, rozrysowanie struktury i potem działanie.
Konrad Jakub
z łaski Urusa i woli Narodów Król Baridasu i Polski, Najwyższy Kapłan Málauski, wielki książę Arped, wielki książę litewski etc. etc.

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Instytut Edukacji Sarmackiej
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel

Postprzez AFvTD 16 sty 2019, o 16:30

Szanowni Baridajczycy
Wasza Królewska Mość
Wielmożny Markizie

Nie ukrywam, że z instytucją Królewskiej Gwardii Baridasu miałem własne plany, które pomimo tego, że licowały trochę o uprawnienia JKM, były możliwe do zrealizowania.

Mimo to gratuluję szanownemu objęcia funkcji i liczę na owocną współpracę.

Co do reformy Królewskiej Gwardii Baridasu - uważam, że taka reforma może dać więcej korzyści niż strat. Poprzednia zmiana (ta nic nie znacząca) podzieliła społeczeństwo, zniechęciła część do działania. Tworzenie zbędnych, martwych organów (szkoła wojskowa) wydzielanie niektórych (marynarka wojenna) nic nie daje. Sądzę, że powinniśmy przywrócić stan poprzedni, jednak uwzględniając tak jak JKM stwierdził - sprawy porozrzucane po całym dzienniku praw i oparte na prawie zwyczajowym. Nie ukrywajmy, że obecnie nie sprawdza się to, a KGB powinna być nie tyle formacją wojskową, co organem cywilnym, który pomagałby ludziom w trakcie katastrof naturalnych i w razie potrzeby funkcję reprezentacyjną (np. na uroczystościach). Do takiej roli powinniśmy sprowadzić właśnie KGB, natomiast czekając na ustalenia dotyczące nowej relacji na linii KB-KS wstrzymać się z tworzeniem organizacji wojskowej, a jeżeli będzie taka potrzeba - stworzyć nową. Jeżeli teraz przywrócimy poprzedni stan możliwa jest szansa na odbudowę wspólnego Baridasu, Królestwa kwitnącego aktywnością, gdzie nie będziemy się smyrać po męskich członkach, ale nie zawsze będziemy się zgadzać. Nie musimy bowiem zawsze sobie przytakiwać i mieć wspólne zdanie. Najważniejsze to nie dać się ponieść emocjom i sprawy rozwiązywać w jak najbardziej niedestrukcyjny sposób - szczególnie, kiedy nasze społeczeństwo nie rośnie szczególnie szybko.

Proponuje zatem, aby przywrócić ustawę z 2016r, autorstwa (któż by się spodziewał!) Wielmożnego Markiza Paulusa Buddusa, uzupełniając ją delikatnie o to, o co powinna być uzupełniona - tutaj liczę na wiedzę JKM w tym zakresie.

Sam nie chcę się angażować mocno w działalność KGB i jako taką decyzję ostatecznie pozostawiam JKM oraz Wielmożnemu Komendantowi, aczkolwiek w razie potrzeby mam dwóch potencjalnych rekrutów, gotowych pomóc nieść na swych barkach przyszłość Gwardii, jak również zapewniam pełne wsparcie dla inicjatyw podejmowanych przez KGB.
magister net Alfred Fabian wicehrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez Konrad Jakub 16 sty 2019, o 17:17

Pytanie za 100 punktów które ponawiam — jakie namacalne korzyści będą wycofania zmian?

KGB sama w sobie jest organem który nie działa, więc poza akademią i korpusami, można od razu zlikwidować Gwardię. Argument że dzieli społeczeństwo do mnie nie przemawia, bo na tej samej zasadzie pasowałoby wycofać się z organizacji festiwalu w Almerze.

Nie szukajmy problemów tam gdzie ich nie ma i nie naprawiajmy czegoś przez Dziennik Praw, bo to do niczego nie prowadzi. A wycofanie się ze zmian niczego nie naprawi i stworzy nowe problemy. Przyjdzie rekrut, gdzieś trzeba będzie go wyszkolić. Czyli tworzyć procedury od zera, chociaż już istnieją.

Możliwości to nie nakazy. Jeżeli ktoś będzie chciał stworzyć spójny program szkolenia w ramach KSG, to będzie z tego pożytek, a jeżeli nie — to nic się nie stanie.

Przywrócimy poprzedni stan, zostanie taki sam problem — jeden mało aktywny Komendant i zero gwardzistów, zero zadań, zero aktywności. To nie są żadne reformy tylko szminkowanie trupa.

Bądź co bądź jesteśmy odrębnym krajem. Zależnym, ale różnym. Własne organizacje paramilitarne to taki sam symbol naszej państwowości jak chociażby Awara. Jeżeli mamy robić z KGB formację która ma odśnieżać zimą ulice a latem ściągać koty z drzew, bo KSZ to nasze wojsko, to od razu zmieńmy nazwę na Prowincja Baridasu.
Konrad Jakub
z łaski Urusa i woli Narodów Król Baridasu i Polski, Najwyższy Kapłan Málauski, wielki książę Arped, wielki książę litewski etc. etc.

Obrazek
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Dobry Obywatel

Postprzez Hohenzollern 17 sty 2019, o 05:38

Wasza Królewska Mość,
Jaśnie Wielmożny Markizie,
Wielmożny Wicehrabio,
Obywatele, Baridajczycy!

Uważam że reforma struktur, czy też zmiany w prawie odnośnie KGB nic nie dają, jeżeli tak naprawdę nie zachęcimy obywateli do działania, do powszechnej służby wojskowej w KGB. Dlatego lepiej się zastanowić jak uatrakcyjnić nasze służbę wojskową w Baridasie. Myślę że odpowiedź nasuwa się sama - narracja. Zacznijmy od prezentacji poszczególnych jednostek opisu administracji. Następnie przeprowadźmy kilka eventów, coś w stylu epidemia w Ciuad de Brawo z powodu groźnego wirusa które zdziesiątkował miejscową ludność - wysyłamy wojska chemiczne. Czy też z drugiej strony walki na morzu z piratami gdzie wykazuje się nasza marynarka, bądź też organizacja ćwiczeń, poligonów na granicy z Szkollinem - róbmy coś w ten deseń. Postawmy na doktrynę militaryzmu i na każdym kroku podkreślajmy naszą potęgę. Twórzmy sztuczne (fikcyjne) zagrożenia np ataki terrorystyczne na gmach wysokiej rady, czy też zamach na Króla, gdzie się ogłasza stan wyjątkowy i uruchamia powszechną mobilizacje. Ogólnie tak bym to widział w pierwszej kolejności, a w następnej można myśleć nad jakąś reorganizacją struktur jak te zaczną już działać. Choć nie ukrywam że lepiej opierać się na tzw żołnierzach wirtualnych, natomiast kadra oficerska powinna się składać że tak powiem z żywych osobników. Takie moje zadanie w temacie.

Z wyrazami szacunku,
(-) J. O , Frideric et Hohensollern.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Konrad Jakub 17 sty 2019, o 14:30

Dokładnie o to mi chodzi, o czym pisze wyżej Jaśnie Oświecony!
Konrad Jakub

Obrazek
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Dobry Obywatel

Postprzez Paulus Buddus 17 sty 2019, o 16:58

No to jeśli taka wizja? To może kazdy wyznawca bedzie z automatu czlonkiem KGB?
Ja się zastanawiam czy jet jakaś możliwość połączenia KGB i KSZa, narrscyjnie oczywiście
Obrazek
Paulus Buddus h. Szczerbiec z historycznego rodu Elijczyków

Hrabia Urodzaju
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Trybunał Koronny
Królestwo Baridasu

Postprzez Hohenzollern 17 sty 2019, o 19:18

Wasza Królewska Mość,
Jaśnie Wielmożny Markizie,
Wielmożny Wicehrabio,
Obywatele, Baridajczycy!

No to jeśli taka wizja? To może kazdy wyznawca bedzie z automatu czlonkiem KGB?
Ja się zastanawiam czy jet jakaś możliwość połączenia KGB i KSZa, narrscyjnie oczywiście

Wydaje mi się że w pierwszej kolejności trzeba zadać pytanie jaką wizję funkcjonowanie KGB ma Komendant? I jak do niego przemawiają przedstawione tu propozycje? Wyznawca czy obywatel, wybaczcie bo za bardzo nie zrozumiałem.

Natomiast Art 8 , oraz Art 9 Ordonansu Króla Królewskiej Gwardii Baridasu stanowią o sytuacjach odnośnie pełnienia służby i mobilizacji. Zresztą sam ordonans daje wiele możliwości działania.

Myślę że jak najbardziej idzie znaleźć wspólny mianownik między KGB a KSZ, właśnie choćby jak wspólne ćwiczenia, i narracyjne akcje etc..

W każdym razie jeżeli JW Komendant potrzebuje pomocy, rady to zawszę służę pomocą.

Z wyrazami szacunku,
(-) J. O, Frideric et Hohensollern.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Konrad Jakub 17 sty 2019, o 20:49

Ja ordonans pisałem w niektórych aspektach właśnie w odniesieniu do współpracy z KSZ. Chociażby kwestia nielubianej przez wszystkich Królewskiej Szkoły Gwardyjskiej — jest tam opcja połączenia kształcenia i możliwość dzielenia kadry z KSZ i robienia ćwiczeń wspólnie. IMO fajnie byłoby żeby np. rekrut KSZ mógł spędzić w swoim kursie część czasu właśnie w szkole w Baridasie i powiedzmy objąć tymczasowe dowództwo jakąś jednostką szkolną, jak i vice versa — szkolić Gwardzistów przez pewien etap w Grodzisku.
Konrad Jakub

Obrazek
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Dobry Obywatel

Postprzez AFvTD 19 sty 2019, o 17:42

Zatem może rozdzielić KGB na dwa oddziały - wojskowy i reprezentacyjno-cywilny?
magister net Alfred Fabian wicehrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Następna strona

Powrót do Domena Królewska