Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wotum zaufania dla Kanclerza Petera Westa

Miejsce debat nad projektami ustaw i uchwał

Moderator: Prezydium Sejmu

Re: Wotum zaufania dla Kanclerza Petera Westa

Postprzez RCA 14 gru 2018, o 17:01

AJMaat napisał(a):VAE? I czemu niesarmackie terytorium nieprodukujące żadnej aktywności miałoby być przedmiotem sporu?

VAE. Proszę się nie pogrążać.

Postprzez AJMaat 14 gru 2018, o 17:18

Gdyby napisał WKW normalnie, a nie Caps Lockiem, bym zrozumiał. Podejrzewałem, że kryje się pod tym jednak coś innego niż "vae" - myślałem, że chodzi o jakiś stary sarmacki skrót... Ale nie.
(-) Albert Jan Maat
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel
Królestwo Teutonii

Postprzez Konrad Jakub 14 gru 2018, o 17:28

WKM,
WKW Marszałku,
Wysoki Sejmie,

jako Król Baridasu, a przez to ex officio Książę Awary oraz Suzeren ziemi należącej do Jego Królewskiej Wysokości mojego dziadka Mikołaja Torpeda — Awary Południowej, w imieniu swoim i Narodu Baridajskiego stanowczo protestuję wobec zarówno pomysłu Rady Ministrów dotyczącej haniebnej sprzedaży naszych ziem Dreamlandczykom, jak i sformułowanego uzasadnienia tego działania.

Słowa użyte przez baroneta Maata świadczą o rażącej nieznajomości historii i tematu na jaki się wypowiada. Abstrahując od tego, czy odpowiednią osobą na Ministra SZ jest ktoś, kto o podstawach sarmackiej dyplomacji i historii polityki zagranicznej dowiaduje się po pobieżnym przeczytaniu z potrzeby chwili kilku wypowiedzi na forum, zastanowić należy się nad słusznością wyboru osoby działającej przeciwko interesowi Sarmacji oraz jej części składowych.

Z najwyższym oburzeniem przyjmuję słowa o braku przywiązania i troski o Awarę przez Baridas czy też mojego dziadka. Z równym oburzeniem przyjmuję słowa o takim samym podejściu Sarmatów do tych ziem, którzy to narażając przecież własne życie i zdrowie uczestniczyli w akcji wyzwalania okupowanych terenów, a równolegle czy nawet długo przed i po tym wydarzeniu, prowadzili aktywne działania dyplomatyczne we wspomnianym kierunku.

Hańbą jest wypowiadanie takich słów przez kandydata na Ministra Spraw Zagranicznych w Sejmie, wstydem dla nas wszystkich jest to, że w takim miejscu i przez taką osobę formułowane są całkowicie poważne propozycje sprzedaży naszych terenów — a tym bardziej, bez konsultacji z właścicielami ziem.

Nie zgadzam się ze słowami marginalizującymi nasz wkład w Awarę. Zarówno Baridas — i to zanim jeszcze objąłem tron — jak i mój dziadek Mikołaj Torped, zrobili dla Awary i jej rozwoju więcej, niż Pan zdołał uczynić dla Sarmacji.

Co do zaś słów w następującym brzmieniu — powinniśmy dać Dreamlandczykom całkowitą pewność, że nie chcemy naruszać ich integralności, czy to chodzi o granice, czy o rządy — chciałbym spytać, dlaczego Rząd nie daje takiej samej gwarancji nienaruszalności granic i rządów Sarmacji i Baridasowi. Proszę się zastanowić czy ubiega się Sławetny Pan o urząd Ministra Spraw Zagranicznych Sarmacji czy Dreamlandu. I czy tego typu słowa, powiązane z deklaracją awarską, nie kwalifikują się jako zdrada stanu.

Żądam od Kanclerza wycofania się z tej propozycji. Ze swojej strony informuję, że jeżeli proponowana osoba zostanie MSZ Księstwa, podejmę kroki, które — oczywiście znając realia polityczne, nie dadzą żadnego efektu, ale warto je poczynić dla samej zasady — będą miały na celu ponowne przekazanie kwestii prowadzenia własnej polityki zagranicznej przez Baridas. Ze względów chyba oczywistych. Będzie to miało tę jedną zaletę, że będzie to polityka prowadzona zarówno dla pożytku Baridasu jak i Sarmacji, w przeciwieństwie polityki rządowej, prowadzonej na rzecz Królestwa Dreamlandu. Mam jednak nadzieję, że Kanclerz wycofa się z pomysłu powołania Baroneta na urząd MSZ i nie będę musiał podejmować tego typu kroków.

Jednocześnie pragnę powiadomić, że za słowa które stwierdzają iż Awara była i jest dreamlandzka, jest terytorium "niesarmackim i nieprodukującym żadnej aktywności" a sama wyspa jest traktowana przez Baridas, jego władze i obywateli po macoszemu i bez odpowiedniej uwagi — w tym przez Sarmację — więc należy ją sprzedać za marne grosze popełniając tym samym zdradę dyplomatyczną, rozpocznę w najbliższym czasie, zgodnie z art. 4 Kodeksu Społecznego Baridasu, procedurę wpisania Baroneta w poczet stanu nędznego, z honorowym tytułem nędznego słupa.

Obrazek

Obrazek
Konrad Jakub
z łaski Urusa i woli Narodów Król Baridasu i Polski, Najwyższy Kapłan Málauski, wielki książę Arped, wielki książę litewski etc. etc.

Obrazek
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Instytut Edukacji Sarmackiej
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel

Postprzez AJMaat 14 gru 2018, o 18:26

Konrad Jakub napisał(a):
WKM,
WKW Marszałku,
Wysoki Sejmie,

jako Król Baridasu, a przez to ex officio Książę Awary oraz Suzeren ziemi należącej do Jego Królewskiej Wysokości mojego dziadka Mikołaja Torpeda — Awary Południowej, w imieniu swoim i Narodu Baridajskiego stanowczo protestuję wobec zarówno pomysłu Rady Ministrów dotyczącej haniebnej sprzedaży naszych ziem Dreamlandczykom, jak i sformułowanego uzasadnienia tego działania.

Słowa użyte przez baroneta Maata świadczą o rażącej nieznajomości historii i tematu na jaki się wypowiada. Abstrahując od tego, czy odpowiednią osobą na Ministra SZ jest ktoś, kto o podstawach sarmackiej dyplomacji i historii polityki zagranicznej dowiaduje się po pobieżnym przeczytaniu z potrzeby chwili kilku wypowiedzi na forum, zastanowić należy się nad słusznością wyboru osoby działającej przeciwko interesowi Sarmacji oraz jej części składowych.

Z najwyższym oburzeniem przyjmuję słowa o braku przywiązania i troski o Awarę przez Baridas czy też mojego dziadka. Z równym oburzeniem przyjmuję słowa o takim samym podejściu Sarmatów do tych ziem, którzy to narażając przecież własne życie i zdrowie uczestniczyli w akcji wyzwalania okupowanych terenów, a równolegle czy nawet długo przed i po tym wydarzeniu, prowadzili aktywne działania dyplomatyczne we wspomnianym kierunku.

Hańbą jest wypowiadanie takich słów przez kandydata na Ministra Spraw Zagranicznych w Sejmie, wstydem dla nas wszystkich jest to, że w takim miejscu i przez taką osobę formułowane są całkowicie poważne propozycje sprzedaży naszych terenów — a tym bardziej, bez konsultacji z właścicielami ziem.

Nie zgadzam się ze słowami marginalizującymi nasz wkład w Awarę. Zarówno Baridas — i to zanim jeszcze objąłem tron — jak i mój dziadek Mikołaj Torped, zrobili dla Awary i jej rozwoju więcej, niż Pan zdołał uczynić dla Sarmacji.

Co do zaś słów w następującym brzmieniu — powinniśmy dać Dreamlandczykom całkowitą pewność, że nie chcemy naruszać ich integralności, czy to chodzi o granice, czy o rządy — chciałbym spytać, dlaczego Rząd nie daje takiej samej gwarancji nienaruszalności granic i rządów Sarmacji i Baridasowi. Proszę się zastanowić czy ubiega się Sławetny Pan o urząd Ministra Spraw Zagranicznych Sarmacji czy Dreamlandu. I czy tego typu słowa, powiązane z deklaracją awarską, nie kwalifikują się jako zdrada stanu.

Żądam od Kanclerza wycofania się z tej propozycji. Ze swojej strony informuję, że jeżeli proponowana osoba zostanie MSZ Księstwa, podejmę kroki, które — oczywiście znając realia polityczne, nie dadzą żadnego efektu, ale warto je poczynić dla samej zasady — będą miały na celu ponowne przekazanie kwestii prowadzenia własnej polityki zagranicznej przez Baridas. Ze względów chyba oczywistych. Będzie to miało tę jedną zaletę, że będzie to polityka prowadzona zarówno dla pożytku Baridasu jak i Sarmacji, w przeciwieństwie polityki rządowej, prowadzonej na rzecz Królestwa Dreamlandu. Mam jednak nadzieję, że Kanclerz wycofa się z pomysłu powołania Baroneta na urząd MSZ i nie będę musiał podejmować tego typu kroków.

Jednocześnie pragnę powiadomić, że za słowa które stwierdzają iż Awara była i jest dreamlandzka, jest terytorium "niesarmackim i nieprodukującym żadnej aktywności" a sama wyspa jest traktowana przez Baridas, jego władze i obywateli po macoszemu i bez odpowiedniej uwagi — w tym przez Sarmację — więc należy ją sprzedać za marne grosze popełniając tym samym zdradę dyplomatyczną, rozpocznę w najbliższym czasie, zgodnie z art. 4 Kodeksu Społecznego Baridasu, procedurę wpisania Baroneta w poczet stanu nędznego, z honorowym tytułem nędznego słupa.

Obrazek

Obrazek

WKM, dziękuję za wyjaśnienie. Cieszę się, że to nie są puste słowa i to mi wystarczy. Oczywiście z radością przyjmę awans do nędznika - dopiszę to sobie do profilu.

Uzyskawszy satysfakcjonujące wyjaśnienie, wycofuję ten zamiar i otwarcie przyznaję, że nie doceniłem Sarmatów. Swoje błędne przekonania wziąłem z faktu zupełnego braku aktywności w Awarze - sądziłem, że jest ona już jedynie maskotką KS, która daje nam powód do kłótni z KD. Skoro sprawa wyjaśniona, czekam, aż kandydat na kanclerza mnie odwoła. Ze względu na mój stan nędnego słupa będę stał tu i czekał.

Jeszcze raz dziękuję JKM Konradowi Jakubowi za sensowne wyjaśnienie. Przy okazji ogłaszam, że kto chce, może mnie teraz przebić szpadą.
(-) Albert Jan Maat
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Dobry Obywatel
Królestwo Teutonii

Postprzez Remigiusz L. 14 gru 2018, o 18:41

AJMaat napisał(a):Czekaj Pan... A to nie jest tak, że wypowiedź dotyczyła jedynie Scholandczyków mieszkających na terenie Sarmacji? Bo obawiam się, że inni mają zgoła odmienne zdanie.

I co z tego? "Nasi" Scholandczycy mają równie dobry mandat do mówienia w imieniu Scholandii, co "ich" Scholandczycy.

Swoją drogą to ciekawe, że kanclerz West powtarza jak mantrę frazę o wspieraniu samorządów (choć, co jeszcze ciekawsze, akurat w tym exposé się ona nie pojawiła), a jednocześnie jego rząd planuje (czy wobec powyższej deklaracji raczej planował) oderwanie części terytorium od jednego z nich.
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Minister Pokoju
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji
Prefektura Sarmacji
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez AJMaat 14 gru 2018, o 19:57

Rezygnuję z proponowanej mi funkcji. Proszę Pana Westa o zastąpienie mnie na stanowisku Ministra Spraw Zagranicznych kimś bardziej adekwatnym do tego urzędu.
Ostatnio edytowano 14 gru 2018, o 20:03 przez AJMaat, łącznie edytowano 1 raz
(-) Albert Jan Maat
Dobry Obywatel
Królestwo Teutonii

Postprzez RCA 14 gru 2018, o 20:00

AJMaat napisał(a):Podaję się do dymisji. Proszę Pana Westa o zastąpienie mnie na stanowisku Ministra Spraw Zagranicznych kimś bardziej adekwatnym do tego urzędu.

Jakiej dymisji? Pani nie pełnił funkcji ministerialnej. Co najwyżej może pan zrezygnować z ubiegania się o tę funkcję.

Postprzez Konrad Jakub 14 gru 2018, o 20:03

Z uwagi na przyznanie się do błędu oraz zrozumienie swoich postulatów, wniosku o włączenie w poczet stanu nędznego składać nie będę. Chodziło jedynie o zwrócenie uwagi na to, że Awara jest integralną częścią naszej historii, ważną w naszej kulturze, a do tego uregulowaną ostatnimi układami międzynarodowymi, gdzie nawet nie tak dawno temu, rząd dreamlandzki czy sam król, potwierdzili ten status.

Skoro zamieszanie zrobiło się wyłącznie przez nieznajomość tematu a nie złe intencje, obietnica wycofania się z ubiegania się o stanowisko (które umówmy się, w odniesieniu do powyższych dyskusji, nie pasuje, przynajmiej na ten moment kandydatowi) sprawę uważam za rozwiązaną. Chociaż dobrze byłoby, gdyby pro forma status quo potwierdził jeszcze Kanclerz.

Życzę byłemu już kandydatowi na MSZ sukcesów politycznych w Sarmacji, ale może jednak na razie z dyplomacją warto poczekać. Nie każdy od razu nadawał się do wszystkiego, a w pewnych sytuacjach doświadczenie i obycie z tematem jest mimo wszystko potrzebne. Może Kanclerz przewidzi dla baroneta jakieś inne urzędy ministerialne. Tutaj oponował nie będę i powtórzę raz jeszcze życzenia sukcesów. Nawet, jeżeli całkiem sceptycznie i z dystansem spoglądam na zarys programu przedstawiony w Izbie.
Konrad Jakub
z łaski Urusa i woli Narodów Król Baridasu i Polski, Najwyższy Kapłan Málauski, wielki książę Arped, wielki książę litewski etc. etc.

Obrazek
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Instytut Edukacji Sarmackiej
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel

Postprzez AJMaat 14 gru 2018, o 20:11

Jak już wspomniałem na Ćwirku, czas odpuścić sobie na jakiś czas politykę. Może za półtora miesiąca w Sejmie, ale na pewno nie teraz. Na razie dziecko z piaskownicy poprzygląda się studentom architektury.
(-) Albert Jan Maat
Dobry Obywatel
Królestwo Teutonii

Postprzez Peter West 14 gru 2018, o 20:17

Szanowni Państwo,
Chciałbym jednoznacznie odciąć się od słów jakie wypowiedział Pan Matt. Rada Ministrów nigdy nie miała planów takich jakich Pan Matt ogłasza.
Powtórzę jeszcze raz: odcinam się od słów jakie wypowiada Pan Matt. Jest to tylko jego głos, nie reprezentuje on w żaden sposób stanowiska Rady Ministrów.
Informuje również, że w związku z zaistniałą sytuacją Pan Matt nie otrzyma powołania na urząd Ministra.
Trwają rozmowy nad nowym kandydatem na to stanowisko.
Z wyrazami szacunku,
(-) Peter West
(-) Peter West
Burmistrz Miasta Harz

Obrazek
Starosarmacja

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sala obrad