Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wniosek o wycofanie uznania tytułu

Lenna oraz zgody na posługiwanie się tytułami honorowymi

Moderator: Prezydium Dworu Książęcego

Wniosek o wycofanie uznania tytułu

Postprzez anglov 9 gru 2018, o 01:03

Wasza Książęca Mość,

wobec mego publicznego oświadczenia tutaj, z powodów tam zamieszczonych, wnoszę o wycofanie uznania tytułu Króla-Seniora Teutonii wobec mojej osoby.

Z wyrazami największego uznania
AF
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Prefektura Sarmacji

Re: Wniosek o wycofanie uznania tytułu

Postprzez kaxiu 9 gru 2018, o 10:01

Wasza Książęca Mość,

Jako Regent Królestwa Teutonii zwracam się uprzejmie o odrzucenie wniosku. Czym innym jest brak woli wnioskodawcy, aby go stosownie tytułować, a czym innym fakt, że zgodnie z teutońskim zwyczajem pozostaje Królem Seniorem.

Motywy wnioskodawcy są oczywiste i zamierzam je uszanować, rezygnując póki co ze stosowania wobec niego oficjalnej tytulatury. Jednakże, zmiany prawne, które stoją za wnioskiem: 1) nie dotyczyły wnioskodawcy, lecz jedynie przyszłych monarchów, 2) nie zostały podjęte jednomyślnie.

Jako strażnik teutońskiej tradycji muszę zaznaczyć co następuję. Sama postawa wnioskodawcy jest jak najbardziej tradycyjna - warto przypomnieć chociażby czasy wyjazdu Cesarza Jakoba na Tropicanę, jednakże dobrowolne pozbawianie Teutończyka tytułu przez Księcia jest już nietradycyjne. Zgodnie z naszą uświęconą tradycją Książę pozbawia Teutończyka tytułu jedynie wbrew jego woli.

Z uwagi na powyższe wnoszę jak we wstępie i wierzę, że tradycja również i dla Jego Książęcej Mości odgrywa wielką rolę.
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Królestwo Teutonii

Postprzez RCA 9 gru 2018, o 10:05

Wasza Książęca Mość,

pozwolę sobie również na dwa słowa. Dołączam się do sprzeciwu wyrażonego przez Arcyksięcia Hergemona. Jakkolwiek jestem w trakcie przechodzenia na pozycje republikańskie tak jestem, byłem i zawsze będę zwolennikiem tytułowania byłych premierów premierami, prezydentów prezydentami, a Królów - Ich Królewskimi Wysokościami. To naturalne i wynika z szacunku, nie tylko do dokonań, ale i wobec poświęconego przez nich czasu.

Decyzji Senatu Teutonii nie rozumiem, ale to też nic nowego. Ruchy podejmowane obecnie w tej prowincji są przeze mnie odbierane jako smutne i nieperspektywiczne. To Wy, Wasza Książęca Mość, możecie tu jednak powiedzieć - stop.

Z wyrazami szacunku,
Robert Fryderyk
Książę-senior Sarmacji
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Piotr III Łukasz 9 gru 2018, o 14:59

Wasza Królewska Wysokość,

przeczytałem uważnie Waszą wypowiedź. Bardzo mi się podoba pod względem narracyjnym, proszę mi też wierzyć, że szanuję stojące za nią przemyślenia i uczucia. Zapewne miałbym podobne, choć niewątpliwie nie umiałbym ich tak ładnie wyrazić. Rozumiem Waszą decyzję i wierzę, że Wy zrozumiecie moją.

- W związku z tym, że wolą Teutończyków wydaje się być to, abyście tego tytułu nie posiadali,
- w związku z tym, że Waszą wolą, jest tego tytułu nie posiadać,
- podsumowując, w związku z tym, iż odwieczną tradycją Księstwa Sarmacji wobec Teutonii było robienie na przekór,

NIE WYRAŻAM ZGODY

na wycofanie uznania tytułu Króla-Seniora Teutonii wobec Waszej Osoby.

Kilka słów mniej żartobliwego uzasadnienia. Macie oczywiście prawo do tego, aby się tym tytułem nie posługiwać. Jednakże Księstwo nie zapomni Wam Waszych zasług i nie wyobrażam sobie, by mogło Wam prawo do tego tytułu odbierać. Jak też nie wyobrażam sobie, bym się miał do Was inaczej zwracać. Rozumiem racje stojące za "spadkiem wartości" i "nadmiarem" tego typu tytułów. Nie zgadzam się natomiast z rozwiązaniem, szczególnie gdyby miało tyczyć Waszej Osoby.
(—) Piotr III Łukasz

książę Księstwa Sarmacji
Ojciec Założyciel Księstwa Sarmacji
Książę Sarmacji
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Naczelna Izba Architektury
Trybunał Koronny
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Powrót do Wnioski związane z tytułami, lennami, herbami, odznaczeniami