Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Kongres Założycielski PRH- wątek fabularny

Moderator: Królestwo Hasselandu: władze

Re: Kongres Założycielski PRH- wątek fabularny

Postprzez Andrzej Swarzewski 5 gru 2018, o 18:39

Józef Sowiński napisał(a):Najlepszym przykładem będzie Republika Bialenii. Gdy aktywność tego państwa zanikła prezydent- głowa państwa- zamiast ratować resztki państwowości i aktywnie działać na rzecz rozwoju i promocji kraju wolał zamknąć tenże podmiot polityki międzynarodowej i ogłosić jej upadek. Fakt ten można tłumaczyć dwojako: prezydent Republiki nie miał wystarczających sił by wskrzesić iskrę aktywności lub prezydentem został nie tyle z własnego wyboru co raczej chęcią zdobycia tytułu.

Lubomirskiego nikt na Prezydenta nie wybrał. Do władzy doszedł w wyniku zamachu stanu. Funkcji Prezydenta nigdy tak naprawdę nie objął, bo nie złożył przysięgi. Jeżeli ten przykład czegoś dowodzi, to tego, że nie powinno się tolerować nielegalnych władz i w ogóle przywódców, którzy nie identyfikują się ściśle z państwem, którym mają zarzadzać.
Republika w Bialenii sprawdza się bardzo dobrze. Obecnie nasz kraj nie wrócił jeszcze do optymalnej kondycji, ale przez kilka lat świetnie się rozwijał, całkowicie wbrew ogólnemu trendowi do spadku aktywności i spadku liczby obywateli.
Andrzej Swarzewski
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Andrzej Swarzewski
Republika Bialeńska
Dobry Obywatel

Postprzez Józef Sowiński 5 gru 2018, o 20:00

Panie Swarzewski dziękuje za sprostowanie i przepraszam za podanie błędnych informacji. Jednakże chodzi mi o zachowanie sensu, który Pan wskazał tj.:

[...]że nie powinno się tolerować [...] przywódców, którzy nie identyfikują się ściśle z państwem, którym mają zarzadzać[...]

Jeszcze raz z całego serca pragnę przeprosić Republikę Bialenii oraz naród Bialeński za zaistniałą sytuacji.

Szanowny panie Piotrze- a więc zapraszam do rozmów!
Obrazek
Obrazek

/~/ Józef Sowiński
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel

Postprzez AFvTD 6 gru 2018, o 07:32

Nie będę ukrywał, że nie wyobrażam sobie koalicji pomiędzy PRH, a MD. Uważam, że powinny być to partie względnie opozycyjne, przynajmniej na polu Hasselandu. Nie tak i nie teraz...
magister net Alfred Fabian wicehrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu

Postprzez Józef Sowiński 6 gru 2018, o 14:29

Szanuje Twoje zdanie dotyczące podziału partii, ale mam pytanie: czemu partie nie mogą tworzyć samorządowych koalicji w Hasselandzie? Czemu nie tak i nie teraz?
Obrazek
Obrazek

/~/ Józef Sowiński
Dobry Obywatel

Postprzez AFvTD 6 gru 2018, o 16:06

Obie partie (możliwe że MD się ze mną nie zgodzi) są dopiero na poziomie organizacji struktur, planów i ogólnych informacji. Tworzenie koalicji w tak wczesnym stadium rozwoju, przy braku jakiejkolwiek opozycji politycznej byłoby strzałem w kolano dla Hasselandzkiej polityki wewnętrznej. No i w skrócie skończyłoby się na przytakiwaniu sobie nawzajem, klepaniu po ramieniu i głaskaniu po ... główkach. Teraz, kiedy na scenie politycznej KH może coś zaiskrzyć, powodując pożary, my próbujemy to opanować już we wczesnym stadium rozwoju, niczym chorobę. Profilaktyka takich działań jak spory nie jest dobrym pomysłem. No i wiemy, że brakuje nam sporów na płaszczyźnie jakiejkolwiek, a drobna niesnaska pomiędzy mną, a Lordem Protektorem jest niczym w porównaniu z tym, czego oczekuję ja i oczekuje "publika" ...
magister net Alfred Fabian wicehrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu

Postprzez Piotr Paweł I 6 gru 2018, o 16:32

To jest tak: w rzeczy samej nie ma sensu różnić się tylko po to, by ktoś się mógł tu spierać. Owszem, życie polityczne powinno być różnorodne, ale nie na siłę. Jak jest nas kilku, to tworzenie jedno lub dwuosobowych partii ma skromny sens. Zastanówmy się więc i pomyślmy - może jednak teraz razem, na określony czas, a za np. pół roku zobaczymy?...
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Lord Szambelan, Król-Senior Hasselandu
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu

Postprzez Józef Sowiński 6 gru 2018, o 19:38

No nic- nie pozostaje mi nic innego jak tylko przyjąć do wiadomości, iż jeśli chodzi o politykę wewnętrzną Hasselandu nie można liczyć na jednopartyjność ;)- czy to dobrze, czy nie: nie wiem. Czas pokaże czy to są dobre decyzje.
Obrazek
Obrazek

/~/ Józef Sowiński
Dobry Obywatel

Poprzednia strona

Powrót do Hrabstwo Luczeng