Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Ustawa o dotacji dla Angemont

debaty senatu i decyzje najwyższych władz

Moderator: Królestwo Hasselandu: władze

Ustawa o dotacji dla Angemont

Postprzez Piotr Paweł I 30 lis 2018, o 19:57

Wysoka Izbo,

To jasne, że potrzebujemy porządnej ustawy budżetowej i sensownego systemu wydawania pieniędzy publicznych. Potrzebujemy! Na razie jednak konieczne jest takie działanie, by zapewnić środki naszej stolicy. Przedkładam więc projekt ramowy, z propozycją dyskusji i zastanowienia - czy działać tak, czy też inaczej.

Ustawa o dotacji dla m.st. Angemont

art. 1.
Przekazuje się m.st. Angemont dotację w wysokości 30.000 libertów na okres od 10 grudnia 2018 r. do 10 marca 2019 r.

art. 2.
1. Dysponentem środków z dotacji jest mer lub menedżer miasta.
2. Dotacja może zostać przeznaczona na żywność dla mieszkańców, zatrudnienie pracowników i organizację imprez.
3. Do 20 marca 2019 r. władze m. st. Angemont przedstawią rozliczenie dotacji.

art. 3.
Wykonanie ustawy powierza się Lordowi Szambelanowi.

art. 4.
Ustawa wchodzi w życie po opublikowaniu.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Re: Ustawa o dotacji dla Angemont

Postprzez Zombiakov 30 lis 2018, o 22:16

Chętnie przekażę 30 tysiecy tytułem darowizny i nie będziecie musieli uchwalać Ustawy.
Z poważaniem.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja
Sejm Księstwa Sarmacji
Rada Ministrów

Postprzez AFvTD 1 gru 2018, o 09:51

Szanowny Lordzie Szambelanie
Wysoka Izbo

Mam kilka wątpliwości, co do sensu ustawy, a nawet jeśli musimy ją uchwalić to do samej formy.

Już we wniosku Menedżera Angemont wyraziłem swoje wątpliwości i zdanie na ten temat, więc raczej nie ma sensu go powielać - tak samo jak sensu nie ma takowa ustawa.

Natomiast, jeżeli już musi się pojawić takowy akt prawny, to dlaczego właśnie ustawa , a nie postanowienie? Przecież ustawa jest aktem normatywnym wysokiej rangi. Czy aż tak ważna jest dotacja dla miasta Angemont?

Kolejną sprawą jest jej wysokość. JE Erik Otton von Hohenburg przedstawił jasny i klarowny plan wydatków na kwotę ponad 60 tysięcy libertów. Dlaczego podcinamy skrzydła i przeznaczamy zaledwie połowę potrzebnych środków? Czy naprawdę aż tak bardzo nie domyka się budżet, żeby ciąć koszty? Możemy sobie pozwolić na taki wydatek w stronę miasta, naprawdę.

Mam również pytanie. Jak miałoby wyglądać rozliczenie dotacji? Czy miasto miałoby tylko przedstawić wydatki, które przez ten okres poczyniło, czy również zwrócić całą dotację - a może oddać to, co zostało? Czy jeżeli kwota dotacji zostanie przekroczona, to miasto otrzyma dodatkowe fundusze na pokrycie strat?

Zombiakov napisał(a):Chętnie przekażę 30 tysiecy tytułem darowizny i nie będziecie musieli uchwalać Ustawy.
Z poważaniem.

Nie wiem, czy aż takie darowizny będą na rękę JO, ale jestem pewny, że żadnym libertem Angemont nie pogardzi :D - a jeżeli pogardzi, to pewnie otrzyma Diuk zwrot :D
magister net Alfred Fabian wicehrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Królestwo Baridasu

Postprzez Piotr Paweł I 1 gru 2018, o 17:39

Jak napisałem już gdzie indziej, do czasu przyjęcia regulacji ogólnych nie będę wydawać pieniędzy - i to sporych - bez zgody Senatu. Mogę wydać 5 tys., ale nie 30.
Wniosek Erika Ottona von Hohenburga dotyczył całego roku, ja proponuję wydatki na 3 miesiące - tak, by potem zrezygnować z ustaw dotacyjnych i zastąpić ustawą ogólną.

@edit

Proponuję autopoprawkę - zmianę w art. 2.

art. 2.
1. Dysponentem środków z dotacji jest mer lub menedżer miasta.
2. Dotacja może zostać przeznaczona na żywność dla mieszkańców, zatrudnienie pracowników i organizację imprez oraz inne cele.
3. Do 20 marca 2019 r. władze m. st. Angemont przedstawią rozliczenie dotacji.
4. W razie, gdyby dotacja nie pokryła wszystkich niezbędnych wydatków, Lord Szambelan na wniosek władz m.st. Angemont przekaże miastu dotację uzupełniającą w wysokości nieprzekraczającej 5.000 libertów.
5. Środki pochodzące z dotacji, a niewydane, pozostają w kasie miejskiej.
Piotr de Zaym
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Józef Sowiński 12 sty 2019, o 16:29

Proszę o pozwolenie na zamknięcie tematu... Sądzę, iż dopiero teraz powinniśmy składać nowe wnioski na podstawie ustawy o finansach.
Lord Szambelan Królestwa Hasselandu
Prezes Partii Rozwoju
Królestwo Hasselandu
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez Jarosław Wawrzyniak 12 sty 2019, o 17:11

Wysoka Izbo

Art 15 i 17 ustawy o finansach Hasselandu jest wystarczający by udzielić bądź nie dotacji/ dofinansowania miastu czy instytucji. Jeśli zaczniemy dany wyraz bądź sformułowanie rozbijać na czynniki pierwsze to trudno będzie się w tym połapać, przecież w końcu po to jest ustawa o finansach. Idąc tym torem to za chwilę będziemy mieli więcej aktów prawnych niż wszystkie v-państwa razem wzięte. Czy naprawdę o to chodzi i jaki to ma sens?
Trzeba zwalczać pederastów: Dżeka, Wander, Asketila, Hergemon i Helwetyka ku czci dobrych obyczajów z pogardą dla dewiacji.
No i ciota Wander się obudził, pederasta Hergemon będzie mnie osądzał z przyzwoitą ekscelencją:) ciekawe trio:D

Dlaczego siedzę w więzieniu? Bo pedalskie nasienie Helwetyk jest tchórzliwą ciotą bojącą się moich słów.

Jedna z funkcji Dżeka- laskomat umiejscowiony pomiędzy Hasselandem a mieszkaniem Helwetyka

Dalej komedia prawna od szczeniaka LS Dżeka po Romańskiego:D
Jarosław Wawrzyniak
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez Piotr Paweł I 12 sty 2019, o 17:34

Oczywiście. Projekt się zdezaktualizował. Skoro byłem autorem, to go wycofuję.
Piotr de Zaym
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Józef Sowiński 12 sty 2019, o 17:35

W związku z powyższym wątek zamykam.
Lord Szambelan Królestwa Hasselandu