Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

I Wielki i Święty Sobór Kościoła Mazdaistycznego

Moderatorzy: Republika Bialeńska: władze, Kościół Mazdaistyczny: władze

Re: I Wielki i Święty Sobór Kościoła Mazdaistycznego

Postprzez Andrzej Swarzewski 7 gru 2018, o 12:02

Ja też szerzej odniosę się później, ale raczej byłbym za tym, żeby Katechon to nie był po prostu "lepszy święty". Katechon to ten, który powstrzymuje rozpad i upadek.
Andrzej Swarzewski
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Andrzej Swarzewski
Republika Bialeńska

Postprzez Piccolomini 7 gru 2018, o 12:55

Czyli ograniczamy tę kategorię do wybitnych jednostek jak np. Maciej Kamiński?
Republika Bialeńska
Dobry Obywatel

Postprzez Andrzej Swarzewski 7 gru 2018, o 12:57

No tak. Uznajmy, że Katechonowie to heroiczne jednostki, które w znaczący spokój chronią świat przed upadkiem.
Andrzej Swarzewski
Andrzej Swarzewski
Republika Bialeńska

Postprzez Piccolomini 7 gru 2018, o 18:22

Pierwotnie ustalaliśmy, że świętymi mogą zostać zmarli, ale (pracuję nad listem na ten temat) reinkarnacja się zdarza w mikroświecie, dlatego nie powinniśmy ograniczać sanktyfikacji wyłącznie dla zmarłych.

Owszem, Katechon to coś więcej niż Święty. Aczkolwiek nie widzę przeszkód, by w przypadku rozrośnięcia kultu z czasem dokonać aktu katechonizacji Świętego. Lecz, jak Andrzej zauważa, powinno należeć to do rzadkości.

Jako Katolikos widzę taki poczet Świętych, których mógłbym sanktyfikować i Katechonów do katechonizacji, jak Wielki i Święty Sobór wyrazi na to zgodę. Opieram się w większości na przedstawionej liście.

Kandydaci do sanktyfikacji:

1. Wojciech Jaruzelski
2. Mu’ammar al-Kaddafi
3.Tomasz Akrypa Rabotowicz
4. Piter Jasiński
5. Feliks Spirkin
6. Ametyst Faradobus
7. Aleksandra Izabella Dostojewska-Swarzewska
8. Karol Wawrzyniec Medyceusz Zep

Dodatkowo proponuję od siebie Karola Wawrzyńca Medyceusza Zepa - byłego rotryjskiego prymasa Bialenii, który zasłynął rytem "toruńsko-długoszowym". Dodatkowo to człowiek niezwykle mądry, inteligentny, przebiegły i sprytny. Duch Ahury Mazdy jest w nim tak silny, że wielokrotnie ulegał reinkarnacji i obecnie urzęduje w Rotrii jako Pius Maria Facibeni.

Kandydacji do katechonizacji

1. Jan Kaniewski
2. Maciej Kamiński
3. Andrzej Swarzewski

Nie ma przeszkód, żeby aktywny duchowny został uznany za postać heroiczną. Stąd moja propozycja związana z Andrzejem.

Bardzo proszę Braci o opinię oraz wskazanie propozycji dni, w których wspominalibyśmy naszych pierwszych Świętych i Katechonów.
Republika Bialeńska
Dobry Obywatel

Postprzez Andrzej Swarzewski 7 gru 2018, o 18:41

1. Wojciech Jaruzelski - 13 grudnia :lol:
2. Mu’ammar al-Kaddafi - 1 września (rewolucja rewolucji libijskiej, Święto Patrona w RB)
3.Tomasz Akrypa Rabotowicz - proponuję 4 stycznia, w rocznicę wygłoszenia Manifestu Akryponyzmu
4. Piter Jasiński - 22 marca, dzień po Janku? Piter niczym poza powstaniem nie zasłynął.
5. Feliks Spirkin - może 3 marca, rocznica uchwalenia Aktu Założycielskiego Autonomii Jahołdajewszczyzny?
6. Ametyst Faradobus - może 28 października, czyli rocznica powstania ZSKHiW, któremu przez cały okres istnienia przewodził.
7. Aleksandra Izabella Dostojewska-Swarzewska - 6 lutego, rocznica koronacji Aleksandry na Carycę Brodrii.
8. Karol Wawrzyniec Medyceusz Zep - nie mam pojęcia, nie znam go zbyt dobrze.

1. Jan Kaniewski - 21 marca (wszak Janek był przywódcą powstania)
2. Maciej Kamiński - może 15 listopada, czyli rocznica powołania RB przez Komitet Założycielski w skład którego wchodził (był to jego debiut w mikroświecie). Może też być rocznica powstania Policji Krajowej, którą przez długi czas kierował Maciej, w tym czasie formacja ta uzyskała żartobliwą nazwę Gestapo Ortograficznego.
3. Andrzej Swarzewski - Nie jestem zbytnim zwolennikiem katechonizacji mojej osoby, ale jeśli już, to myślę, że po prostu rocznica mojego v-urodzenia, 18 września.
Andrzej Swarzewski
Andrzej Swarzewski
Republika Bialeńska

Postprzez Lisendorff 7 gru 2018, o 18:53

Nie zgadzam się na Jaruzelskiego. To realistyczny zbrodniarz.
/-/ Thomas książę von Lisendorff
carewicz brodryjski, tytularny Cesarz Abachazji
Ambasador Księstwa Sarmacji w Republice Suderlandu
marynarz MW KS, Dowódca SDMW
Wiceadmirał SZ RB
Prezes Bialeńskiego Związku Sportowego
Selekcjoner Reprezentacji Republiki Bialeńskiej
Lektor Kościoła Mazdaistycznego
Dobry Obywatel
Republika Bialeńska
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez Piccolomini 7 gru 2018, o 18:57

Można polemizować, aczkolwiek jeśli tak, to równie dobrze możemy tym określeniem nazwać Kaddafiego.

Co o tym sądzą Bracia Hewret i Antoni? Nie chcę niczego narzucać, choć zgodnie ze Statutem i tak mogę was przegłosować (Katolikos ma głos wagi 15, Lektorzy 1, Akolici 2). Chciałbym, żeby podstawy Kościoła i wiary były aprobowane przez wszystkich. Natomiast wiem, że Jaruzelski był dość czczony w Bialenii jako genialny taktyk, szlachcic podlaski, atlas zbuntowanych itp.
Republika Bialeńska
Dobry Obywatel

Postprzez Piccolomini 7 gru 2018, o 20:46

Mam jeszcze wątpliwości co do Pitera Jasińskiego. Jest to mało znana postać? Czym się wsławił? Jakie są jego przymioty?
Republika Bialeńska
Dobry Obywatel

Postprzez Andrzej Swarzewski 7 gru 2018, o 21:10

Był jednym z czterech powstańców i twórców Dżamahiriji. Nie działał zbyt długo, ani zbyt aktywnie. Jakbyśmy już mieli go sanktyfikować, to może jako symbol tych wszystkich Bialeńczyków, którzy nie odegrali wielkiej roli w historii, ale jednak dołożyli swoją cegiełkę do wielkiego gmachu naszej historii?
Andrzej Swarzewski
Andrzej Swarzewski
Republika Bialeńska

Postprzez Piccolomini 7 gru 2018, o 21:25

Jak zwykle rewelacyjny pomysł Andrzeju. Czemu nie chcesz być Katechonem?
Republika Bialeńska
Dobry Obywatel

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sala Królestwa