Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

I Wielki i Święty Sobór Kościoła Mazdaistycznego

Moderatorzy: Republika Bialeńska: władze, Kościół Mazdaistyczny: władze

Re: I Wielki i Święty Sobór Kościoła Mazdaistycznego

Postprzez Piccolomini 4 gru 2018, o 10:44

Oczywiście, dlatego jestem za "co łaska".

PS Polecam pisać artykuły, na nich się dobrze zarabia. :)

PS 2 Zastanówcie się Bracia, co jeszcze musimy poruszyć na tym Soborze. Czy chcemy dokonać aktu Sanktyfikacji bądź Katechonizacji kogoś wielkiego? A może zastanowimy się nad emanacjami Ahury Mazdy (chociaż to wolałbym poruszyć na następnym Soborze, bo to bardzo poważny temat).
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Republika Bialeńska
Dobry Obywatel

Postprzez Andrzej Swarzewski 4 gru 2018, o 11:06

Przygotuję listę kandydatów do sanktyfikacji i Katechonizacji na podstawie dokumentów Zielonego Kościoła. Postaram się to zrobić już wieczorem.
Andrzej Swarzewski
Andrzej Swarzewski
Republika Bialeńska
Dobry Obywatel

Postprzez Piccolomini 4 gru 2018, o 11:17

Dobrze, ja też mam jednego kandydata. Jako, że według Statutu to Katolikos dokonuje tego aktu po uzyskaniu zgody Wielkiego i Świętego Soboru, to bardzo proszę o uzasadnienie wniosków - przedstawienie sylwetki przyszłych Świętych lub Katechonów i ich zasług.
Republika Bialeńska
Dobry Obywatel

Postprzez Andrzej Swarzewski 4 gru 2018, o 20:38

Przedstawię poniżej listę (a właściwie połączenie różnych list, które znalazłem) świętych Zielonego Kościoła, którzy często są dość kontrowersyjni, co wynika z samego charakteru tegoż związku wyznaniowego.
1. Karol Marks
2. Fryderyk Engels
3. Władysław Gomułka
4. Mieczysław Moczar
5. Josip Broz Tito
6. Wojciech Jaruzelski
7. Edward Gierek
8. Józef Stalin (nieformalnie)
9. Dávid Kovács dos Santos (Siedmiogrodzki Socjalista, Twórca Republiki Ludowej Siedmiogrodu)
10. Jasir Arafat
11. Twilight Sparkle
12. Fluttershy
13. Pinkie Pie
14.Rarity
15.Aplejack
16. Rainbow Dash
17. Mu’ammar al-Kaddafi
18. Ruhollah Musawi Chomejni
19. Saddam Husajn Abd al-Madżid at-Tikriti
20. Baszszar Hafiz al-Asad (za życia)
21. Husni Mubarak (za życia)
22. Ilich Ramírez Sánche
23. Mieczysław Moczar
24. Tomasz Akrypa Rabotowicz
25. Feliks Spirkin
26. Piter Jasiński
27. Littlepip
28. Homage
29. Vinyl Scratch
30. Andrzej Swarzewski
31. Eddard Noqtern
32. Jan Dzban
33. Social Flash (Fiodor Swirydiuk)
34. Maciej Kamiński
35. Laszk Młynariew
36. Kamil Gleń
37. William Oxlade-Chamberlain
38. Ametyst Faradobus
39. Aleksandra Izabella Dostojewska-Swarzewski

Wiele osób z tej listy nie nadaje się do grona świętych Kościoła Mazdaistycznego, chociażby kuce i realni politycy niezbyt związani z naszym klimatem. Z tego co pamiętam, to ustaliliśmy też, że świętymi będą mogły być jedynie osoby zmarłe, ale już tytuł katechona będzie przypadał również osobom żywym (?). Niemniej, tej drugiej kategorii nie możemy stosować zbyt często. Tak więc, na podstawie powyższej listy stworzę swoją propozycję kandydatów do sanktyfikacji i katechonizacji (o tym, który proces zastosować, niech zdecyduje Brat Katolikos.

1. Mu’ammar al-Kaddafi. Twórca koncepcji dżamahiriji, wzór dla Powstańców Marcowych, Patron Bialenii (na jego cześć, 1 września [rocznica rewolucji llibijskiej] przyznaje się Order Patrona)
2. Tomasz Akrypa Rabotowicz. Powstaniec marcowy, aktywny działacz bialeński i duchowny Zielonego Kościoła.
3. Piter Jasiński. Powstaniec marcowy (jedyny, który później już w Bialenii, ani w ogóle w mikronacjach nie działał).
4. Feliks Spirkin. Były Prezydent Bialenii, wybitny obywatel, którego wizja Bialenii była najbardziej zbliżona do mojej.
5. Fiodor Swirydiuk. Działacz najlepszej partii (Radykalne Centrum) i najlepszego happeningu (kmwtw) w historii Bialenii. Chodząca kontrowersja, a przy tym chyba najciekawszy ze wszystkich moich współpracowników. Wielka szkoda, że z mikronacji wycofał się już na dobre. (Nie wiem, czy to dobry materiał na świętego, ale chciałem jakoś o nim wspomnieć i przypomnieć tę sylwetkę)
6. Maciej Kamiński. Tutaj nawet możemy pokusić się o tytuł Katechona. Postać wybitna bez której Republika Bialeńska nie byłaby w stanie się tak rozwinąć, głos rozsądku w każdej sprawie. Mam nadzieję, że jak najszybciej do nas wróci, bo Republika bez niego nie jest taka sama.
7. Ametyst Faradobus. Żywa legenda, pasuje idealnie na obiekt kultu.
8. Aleksandra Izabella Dostojewska-Swarzewska. Prezydent Bialenii, Caryca Brodrii, moja żona. Stała się legendą już za życia. Męczennica (skazana na karę śmierci, wyrok wykonano; chyba nawet dwukrotnie).

Do tego warto dodać:

9. Jan Kaniewski. Przywódca Powstania Marcowego, Prezydent Bialenii. Idealny kandydat do katechonizacji.
Andrzej Swarzewski
Andrzej Swarzewski
Republika Bialeńska
Dobry Obywatel

Postprzez Lisendorff 4 gru 2018, o 23:42

Jestem za patronem Bialenii, płk. Kaddafim.
/-/ Thomas książę von Lisendorff
Prezes Zielonego Świtu
Ambasador Księstwa Sarmacji w Republice Suderlandu
marynarz MW KS, Dowódca SDMW
Wiceadmirał SZ RB
Prezes Bialeńskiego Związku Sportowego
Selekcjoner Reprezentacji Republiki Bialeńskiej
Lektor Kościoła Mazdaistycznego
Dobry Obywatel
Republika Bialeńska
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez Hewret 5 gru 2018, o 17:36

5. Fiodor Swirydiuk. Działacz najlepszej partii (Radykalne Centrum) i najlepszego happeningu (kmwtw) w historii Bialenii. Chodząca kontrowersja, a przy tym chyba najciekawszy ze wszystkich moich współpracowników. Wielka szkoda, że z mikronacji wycofał się już na dobre. (Nie wiem, czy to dobry materiał na świętego, ale chciałem jakoś o nim wspomnieć i przypomnieć tę sylwetkę)

Ty chcesz wywołać wojnę bialeńsko-hasselandzką. :lol:
/-/ Hewret von Thorn
Sekretarz Koronny
doktor netowy prawa, p.o Rektora Uniwersytetu Bialeńskiego
Bialeńczyk
Republika Bialeńska
Dobry Obywatel

Postprzez Andrzej Swarzewski 5 gru 2018, o 18:25

Swoją drogą, ciekawe jaki wpływ na rozpad BiaBroHasu miało Radykalne Centrum. :D Swoją drogą, co się dzieje z Karolem?
Andrzej Swarzewski
Andrzej Swarzewski
Republika Bialeńska
Dobry Obywatel

Postprzez Piccolomini 6 gru 2018, o 17:07

Wkrótce się odniosę, jak tylko wrócę z wyjazdu.
Republika Bialeńska
Dobry Obywatel

Postprzez Hewret 6 gru 2018, o 17:35

Andrzej Swarzewski napisał(a):Swoją drogą, ciekawe jaki wpływ na rozpad BiaBroHasu miało Radykalne Centrum. :D Swoją drogą, co się dzieje z Karolem?

Duży.
A Karola nie ma w mikronacjach.
/-/ Hewret von Thorn
Sekretarz Koronny
doktor netowy prawa, p.o Rektora Uniwersytetu Bialeńskiego
Bialeńczyk
Republika Bialeńska
Dobry Obywatel

Postprzez Piccolomini 7 gru 2018, o 11:27

Jak już pisałem, odniosę się szczegółowo wieczorem. Pierwsza sanktyfikacja będzie zbiorowa. :) Uważam, że z realnych postaci powinniśmy sanktyfikować Kaddafiego i Jaruzelskiego.

Co myślicie też o możliwości "awansu" z kategorii Świętego do Katechona? Jak np. kult się rozszerzy itp.

Proszę też o propozycję wyznaczenia dni, w których świętowalibyśmy danego Świętego/Katechona.
Republika Bialeńska
Dobry Obywatel

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sala Królestwa