Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Złożenie buławy Namiestnika

Organ Kierowniczy Kraju. Miejsce komunikatów władz, pytań od ludu i źródło monarchofaszyzmu oświeconego.

Moderator: Starosarmacja: władze

Obrazek
Starosarmacja: Serwis internetowy  •  Manifest Oświeconego Monarchofaszyzmu  •  Pomoc finansowa  •  Dotacje  •  Praca w Starosarmacji  •  Sport
M O N A R C H O F A S Z Y Z M      T O       P R Z Y S Z Ł O Ś Ć       S A R M A C J I

Złożenie buławy Namiestnika

Postprzez piwniczak 11 lis 2018, o 00:28

Czuj, czuj,

tak się złożyło, że kadencja zbiegła się dość mocno z moimi urlopami (tak, liczba mnoga ;), co zaowocowało totalną absencją i taką, a nie inną wydajnością.

Udało mi się jedynie zmienić burmistrza Grodziska, a także powołać dwóch ministrów. Do tego nikt nie chciał zostać trzecim (tak, wiem, Remigiuszu, Ty mogłeś, jak nie będzie chętnych, ale i tak nie miałbyś o czym pisać ;). Poważany Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz tyra na kilku frontach i nie starcza mu czasu na prowincję, a Diuk Zbyszko, cóż, jest Diukiem Zbyszkiem ;) Nie mniej dziękuję im za to, że zgodzili się podjąć rękawicę i zmierzyć się z naszą prowincją.

Miałem kilka pomysłów, ale, szczerze mówiąc, wytraciłem przedurlopowy zapał do ich realizacji. Nie mam też już tyle krzepy co kiedyś, gdy byłem Ministrem Dziewictwa Narodowego i targałem ludzi za uszy, by brali udział w konkursach, udzielali się i pomagali w realizacji zadań. Nie mam też tego samozaparcia. Nie ma co męczyć siebie i innych. Zdaję sobie sprawę, że zawiodłem oczekiwania Starosarmatów. Swoje też zawiodłem. Nie ma jednak sensu dla własnych ambicji wprowadzać prowincji w jeszcze większą zgniliznę. Może znajdzie się ktoś, kto tchnie życie w Starosarmację.
Na mnie już czas. Pora wracać do Piwnicy.

Niniejszym składam buławę Namiestnika.

Nie przejmujcie się, bo jak pisał Gałczyński: Byli inni przede mną. Przyjdą inni po mnie, albowiem życie wiekuiste, a śmierć płonna.

Łączę wyrazy Powagi,
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Naczelna Izba Architektury
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Re: Złożenie buławy Namiestnika

Postprzez Zombiakov 11 lis 2018, o 02:20

Pora zakręcić butelką
Diuk Prokrust Zombiakov
... bo śmierć to nie koniec ...
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez Remigiusz L. 11 lis 2018, o 10:57

Ale wie diuk, że mamy taką fajną Konstytucję, że i tak sprawuje diuk funkcję do następnego Sejmiku? A ponieważ jest nas chyba za mało aktywnych, żeby zwołać ekstraordynaryjny... oznacza to, że ta dymisja nie ma większego znaczenia, tyle tylko, że teraz jesteście p. o. :P
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Legat Koronny
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek
Dobry Obywatel
Starosarmacja

Postprzez rybczak 11 lis 2018, o 12:20

A jako p.o możecie zrugać waszego poprzednika na stolcu i podważyć wszystkie jego decyzje!

Polecam!
(—) diuk Paviel Gustolúpulo
Słoneczko Tropicany, Kuriozalny Bezczelny Cham

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Postprzez Zombiakov 11 lis 2018, o 14:33

Remigiusz L. napisał(a):A ponieważ jest nas chyba za mało aktywnych, żeby zwołać ekstraordynaryjny...

Wystarczy 8, nie ? (połowa z 15)
Znowóż pytaniem jest raczej czy chcemy. Chyba powinniśmy chcieć - żeby przypielęgnować fetysz biurokratyczny.
Diuk Prokrust Zombiakov
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez Peter West 11 lis 2018, o 21:06

Nawet gdyby Namiestnik uciekł ze Starosarmacji to i tak potrzebujemy większości by zwołać Sejmik. Jeśli się nie uda to zostajemy bez namiestnika do następnego sejmiku. Paradoks prawny który na najbliższym sejmiku warto by było naprawić.

Mimo wszystko dziękujemy Panie Namiestniku!
(-) Peter West
Burmistrz Miasta Harz

Obrazek
Instytut Edukacji Sarmackiej
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji
Starosarmacja
Rada Nauki

Postprzez Zombiakov 11 lis 2018, o 21:42

Peter West napisał(a):Nawet gdyby Namiestnik uciekł ze Starosarmacji to i tak potrzebujemy większości by zwołać Sejmik. Jeśli się nie uda to zostajemy bez namiestnika do następnego sejmiku. Paradoks prawny który na najbliższym sejmiku warto by było naprawić.

Zgadzam się, że można naprawić.
Natomiast jeżeli w ogóle obawiamy się, że możemy nie być w stanie zwołać 50% obywateli to tak czy siak, czy to przy zarządzaniu Sejmiku czy później przy głosowaniach będziemy mieć zasadniczy problem.

Jeżeli mamy taką obawę to może jednak powinniśmy też zaostrzyć kwestię posiadania obywatelstwa i wiążących się z tym obowiązków - jak np. udziału w Sejmiku.
Diuk Prokrust Zombiakov
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez Remigiusz L. 11 lis 2018, o 21:45

Przypomnę tylko, że problem ten rozwiązywała częściowo moja reforma, która została przez Sejmik odrzucona :roll:
Legat Koronny
Obrazek
Dobry Obywatel
Starosarmacja

Postprzez Zombiakov 11 lis 2018, o 22:00

Remigiusz L. napisał(a):Przypomnę tylko, że problem ten rozwiązywała częściowo moja reforma, która została przez Sejmik odrzucona :roll:

Która ? Można link ?
Diuk Prokrust Zombiakov
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez Remigiusz L. 11 lis 2018, o 23:14

Dobra, znalazłem coś bardzo dziwnego. Ten problem został rozwiązany, tylko ówczesny marszałek nie zedytował Konstytucji. Władzę obecnie sprawuje JKW TIH.
http://prawo.sarmacja.org/akt,10139.html
Legat Koronny
Obrazek
Dobry Obywatel
Starosarmacja

Następna strona

Powrót do KC Sarmackiej Zjednoczonej Partii Monarchofaszystowskiej