Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Debata otwarta o przyszłości Republiki

Re: Debata otwarta o przyszłości Republiki

Postprzez Franz Langer 7 gru 2018, o 01:19

Mówiąc o systemie Sarmacji miałem na myśli dość rozbudowany system gospodarczy, który umożliwia, zakładanie instytucji, a te zaś zarabianie na swoich pomysłach poprzez np. pisanie artykułów. Mamy też Giełdę w Srebrnym Rogu - moglibyśmy pomyśleć w niedalekiej przyszłości o wejściu instytucji bialeńskich na nią. Poprzez wejście w tak rozbudowany system tylko uatrakcyjnimy nasze instytucje i inicjatywy. Co do pomysłów, skupiłbym się w chwili obecnej na rozwoju tego co już mamy czyli Bialeńskiej Agencji Prasowej, reaktywacji Uniwersytetu, BZS-ie no i naszej stolicy - Wolnogradzie. Tutaj moglibyśmy troszeczkę zaczerpnąć pomysłów od Grodziska i postarać się sprawić aby Wolnograd trochę zaistniał w systemie Sarmacji. W końcu musimy też patrzeć pod tym kątem by ściągnąć do nas nowych mieszkańców :D
(-) F. Langer
Prezydent Republiki Bialeńskiej
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Antoni 7 gru 2018, o 01:51

To wszystko się zgadza i wymaga wyłącznie realizacji. Pracować nad tym powinniśmy wszyscy. Również jestem ciekaw, jak potoczą się losy programu gospodarczego Jego Książęcej Mości, który pewni już rozpoczyna nad nim prace. Być może Pan nie miał okazji o tym słyszeć, ale nasz system gospodarczy ma zostać zdecydowanie bardziej rozbudowany. :)
mgr net. Antoni Kacper Burbon-Conti
Konsulat Sclavinii

Postprzez Franz Langer 7 gru 2018, o 12:56

Tak, słyszałem o pomyśle nowego systemu nad którym JKM pracuje. Swoją drogą pomysł bardzo interesujący i jestem ciekawy jak będzie wyglądał nowy system.
(-) F. Langer

Postprzez Hewret 19 sty 2019, o 20:52

W sumie to zostaje Nas garstka osób, ja, Franz, Antoni i Thomas.
Może... oddajmy Valhallę Robertowi Fryderykowi, a sami rozejdźmy się w swoje strony? To w sumie nie ma sensu, idee bialeńskie nigdy nie zostaną wypełnione... Widać to po Nas, że nie mamy raczej motywacji, czasu, nie ma tego dawnego zapału z lat 2013-2015. Skoro formuła państwowości bialeńskiej się spełniła, to po co ją sztucznie przedłużać? Znowu ograniczyliśmy się do aktywności w Parlamencie i ciągłego przeprowadzania wyborów.

Ja osobiście przeprowadziłbym się do... Hasselandu.
/-/ Hewret von Thorn

W Federacji Slawonii:
/-/ Herwan Thornović

Postprzez Franz Langer 19 sty 2019, o 21:07

Nie zgadzam się z Panem. Powinniśmy przynajmniej próbować ratować naszą sytuację. Jest trudna, owszem ale kapitan schodzi z tonącego statku ostatni, a w tym przypadku kapitanem jest każdy komu bliska jest Bialenia. Wszystkie ręce na pokład!
(-) F. Langer

Postprzez Antoni 19 sty 2019, o 22:13

Również się nie zgadzam... nie pozwólmy upaść Bialenii przez kilka niepoważnych decyzji innych osób.
mgr net. Antoni Kacper Burbon-Conti
Konsulat Sclavinii

Postprzez Hewret 19 sty 2019, o 22:25

/-/ Hewret von Thorn

W Federacji Slawonii:
/-/ Herwan Thornović

Postprzez Franz Langer 19 sty 2019, o 22:29

Jako kandydat na urząd Prezydenta mam pewien plan naprawczy dla Bialenii. Szczegóły przedstawię podczas debaty w Parlamencie nad moją kandydaturą, w której mam nadzieję wezmą udział wszyscy obywatele. Jednak jego powodzenie tak naprawdę zależy od nas wszystkich. Wszyscy musimy się zmobilizować. W moim planie nie ma miejsce na zwady i kłótnie, jedynie na rzeczową dyskusję i wspólną pracę.
(-) F. Langer

Postprzez Jan Sapieha 19 sty 2019, o 22:43

Kiedy odbędzie się debata ?
Janek Sapieha
Jan Sapieha

Postprzez Franz Langer 19 sty 2019, o 22:55

Podejrzewam, że niedługo po ogłoszeniu wyników wyborów parlamentarnych i zaprzysiężenia nowych Posłów.
(-) F. Langer

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plac Zielony