Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Ceremonia powołania Ministra Andrzeja Swarzewskiego

Moderator: Republika Bialeńska: władze

Ceremonia powołania Ministra Andrzeja Swarzewskiego

Postprzez Antoni 10 lis 2018, o 21:42

Dnia 10 listopada bieżącego roku Naczelnik Republiki Bialeńskiej powołał nowego członka Jego Gabinetu. W ceremonii udział brali wszyscy najbliżsi współpracownicy Naczelnika oraz zaproszone media, które na bieżąco relacjonują działalność niedawno utworzonego, nowego rządu wraz z Naczelnikiem na czele. Zaraz po podpisaniu aktu Naczelnik podszedł do mównicy i zabrał głos:


Szanowni Sarmaci,
Drodzy Bialeńczycy!


Pragnę Wam przedstawić nowo powołanego członka Gabinetu Namiestnika Republiki Bialeńskiej, Ministra Andrzeja Swarzewskiego. Andrzej Swarzewski jest bialeńskim politykiem i działaczem społeczny reprezentujący idee demokratyczne i zjednoczeniowe. Był on wielokrotnym Prezydentem Republiki Bialeńskiej oraz Parlamentarzystą Republiki Bialeńskiej. Człowiek z ogromnymi zasługami dla Republiki Bialeńskiej, ale również Księstwa Sarmacji jako były minister i działacz samorządowy.

Cieszę się, iż jest mi dane współpracować z tak ogromnym autorytetem i obywatelem, który na stałe zapisał się w bialeńskiej historii. Mam nadzieję, iż wspólnie jako zespół uda nam się odbudować Republikę Bialeńską oraz zmienić system tak, aby Republika Bialeńska, nasza piękna ojczyzna, ponownie stała się potęgą.

Z tego miejsca jednocześnie pragnę zapowiedzieć, iż naszym celem jest nie tylko odbudowa bialeńskiej potęgi, ale również czynny udział w życiu codziennym i politycznym Księstwa Sarmacji jako aktywny członek Zjednoczonych Narodów.


Po zakończeniu przemówienia Naczelnik wręczył nominację Ministrowi Andrzejowi Swarzewskiemu oraz zaprosił go do zabrania głosu.
mgr net. Antoni Kacper Burbon-Conti
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Konsulat Sclavinii
Kościół Mazdaistyczny
 

Re: Ceremonia powołania Ministra Andrzeja Swarzewskiego

Postprzez Andrzej Swarzewski 10 lis 2018, o 22:11

Minister Andrzej Swarzewski wszedł na mównicę i wygłosił krótką przemowę:
Szanowny Panie Prezydencie,
Drodzy Państwo!

Serdecznie dziękuję za okazane mi zaufanie. Postaram się go nie zawieść. Myślę, że teraz nie czas na długie przemówienia z mojej strony, ale na pracę w celu odbudowy naszego państwa.
Pięć lat temu powstała nasza Republika. Początki były ciężkie, ale efekt przerósł nasze własne oczekiwania, nie mówiąc już o przewidywaniach społeczności międzynarodowej. Teraz, po tak długim czasie, znowu zaczynamy niemalże od początku. Ale jesteśmy bogatsi o doświadczenia i wiemy, jakich błędów musimy się ustrzec. Jednym z nich była mocarstwowość. Chcąc stworzyć imperium pozwoliliśmy, aby o naszym kraju decydowali międzynarodowi włóczędzy, którzy szukali tylko miejsca do kolejnej rozróby. Krótkotrwały wzrost aktywności i liczby obywateli doprowadził nas do niestabilności. Innym błędem był rozrost biurokracji. Do naszej zguby przyczyniły się także wewnętrzne tarcia i niepohamowane ambicje. Tym razem musimy jasno zakomunikować, że jeśli dla kogoś ważniejsze od Bialenii jest jego własne ego, to może od razu iść tworzyć swoje krótkoterminowe "imperia" na Nordacie, ponieważ nasz kraj jest rzeczą publiczną i nikt go nie zawłaszczy.
Zbudujemy nową, lepszą Bialenię!
Dziękuję.
Andrzej Swarzewski
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Republika Bialeńska
Kościół Mazdaistyczny
Dobry Obywatel
 

Re: Ceremonia powołania Ministra Andrzeja Swarzewskiego

Postprzez Hewret 10 lis 2018, o 22:16

Upadek Stowarzyszenia był największy błędem w historii Bialenii.
/-/ Hewret von Thorn

W Federacji Slawonii:
/-/ Herwan Thornović
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: Ceremonia powołania Ministra Andrzeja Swarzewskiego

Postprzez Antoni 10 lis 2018, o 23:36

Następnie całe grono polityków oraz zaproszonych gości przeszło do Sali Kryształowej Pałacu Namiestnikowskiego (dawniej Prezydenckiego) w celu wzięcia udziału w wydanym przez Naczelnika bankiecie z okazji powołania pierwszego Ministra. Tam zaś toczyły się najróżniejsze rozmowy polityczne, zacieśnianie więzi oraz nawiązywanie nowych znajomości.
mgr net. Antoni Kacper Burbon-Conti
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Konsulat Sclavinii
Kościół Mazdaistyczny
 


Powrót do Sala Kryształowa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości