Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Kuluary sejmowe

Miejsce debat nad projektami ustaw i uchwał

Moderator: Prezydium Sejmu

Kuluary sejmowe

Postprzez VAT 9 lis 2018, o 09:53

Czy już można bić brawo?
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Trybunał Koronny
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Re: Kuluary sejmowe

Postprzez RCA 9 lis 2018, o 11:10

Szanowny Panie Marszałku.

Wydzieliłem pański post. Głównie z powodów porządkowych.

Natomiast uczulam Pana, że podobnie jak w gmachu którym Pan się opiekuje, także i w tym, obowiązują pewne reguły, w tym reguły porządkowe i grzecznościowe. Proszę je zachowywać.

Miłego dnia.
Robert Fryderyk
Książę-senior Sarmacji
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez VAT 9 lis 2018, o 12:50

Wasza Wysokość Marszałku,

Czy można wiedzieć, jakież to reguły naruszyłem? Poruszajmy się jednak w pewnej konwencji fabularnej, którą narzucił sam Pan Marszałek pisząc:

RCA napisał(a):
Wasza Książęca Mość!
Wysoka Izbo!

Jest mi niezmiernie miło powitać w naszych progach Jego Książęcą Mość Piotra III Łukasza, Księcia Sarmacji. Zapraszam Panie i Panów Posłów do zajęcia miejsc, gości do zachowania skupienia i ciszy, a Waszą Książęcą Mość o zabranie głosu.

Mównica jest Wasza Wasza Książęca Mość.

Otóż, proszę sobie wyobrazić, że jako Marszałek Trybunału Koronnego pozwoliłem sobie wziąć udział w tak znamienitym wydarzeniu, jak mowa tronowa Jego Książęcej Mości, a tym samym, byłem jednym z gości, o których Pan Marszałek wspomniał.

Przybywszy do Sejmu, zasiadłem więc na loży dla owych gości i cierpliwie czekałem - w ciszy i skupieniu - całą noc, 16 godzin (sic!). W międzyczasie, przyznaję się, przysnąłem, wszak jestem już człowiekiem niemłodym, zdarza się. Zanim jednak straciłem świadomość w objęciach Morfeusza, nic się na sali sejmowej nie działo. Jakież było moje zdziwienie, gdy po przebudzeniu, nadal nic się nie działo. Sądziłem jednak, że spałem tak twardo, że coś przegapiłem. Stąd moje pytanie - "czy można już klaskać".

Jaki jest więc powód tego, że moje - zadane w pewnej określonej przez Pana Marszałka konwencji fabularnej - pytanie, zostało wyrugowane do kuluarów? Będę wdzięczny za odpowiedź!
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste

Obrazek
Trybunał Koronny
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez Remigiusz L. 9 lis 2018, o 14:21

Książę zapowiedział otworzenie teczek i zniknął. Sądzę, że Prefektura powinna wszcząć śledztwo.
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Legat Koronny
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek
Dobry Obywatel
Starosarmacja

Postprzez Konrad Jakub 9 lis 2018, o 20:04

Marszałek (Sejmu oczywiście, nie mój szef) ma naprawdę tupet żeby w każdym gmachu w którym rządzi, siłą trzymać wszystkich za pysk, chociaż sam często korzysta z uprzejmości innych i rozpoczyna dyskusje niezwiązane z oficjalnymi procedurami, poza wyznaczonym porządkiem i bez niczyjej zgody. Nikt nie może w jego obecności nawet ośmielić się zwrócić uwagi albo zapytać, czy aby procedury są dochowane i czy Marszałek nie popełnia błędu.

Dziękuję w tym momencie za zlanie i skarcenie na sali obrad kiedy podzieliłem się wątpliwościami co do poprawności działań Marszałka w kwestii tzw. procedury uchwałodawczej w wyborze Asesora. Na drugi raz, za przeproszeniem, wsadźcie sobie w dupę na przykład pytania do organów którym będę miał być może zaszczyt jeszcze przewodzić. Jakby powiedział Stonoga, nie warto było k. zrobić nic, bo w drugą stronę uprzejmość nie działa. Polityka "zero uprzejmości" i żądanie uprzejmości od innych, widzę jest kontynuowana niezależnie od tego, czy się jest księciem czy marszałkiem czy szeregowym obywatelem.

Co do upominania MTK i wskazywania działów Trybunału jako wzoru, to ze swojej strony, jako były MTK i asesor, nie przypominam sobie bardziej upierdliwej osoby która zabierała w TK głos w sprawach w których nie była stroną, przed rozpoczęciem obrad, albo bez udzielonego głosu. Dlatego ten akurat punkt reprymendy odnoszący się do TK przyjmuję z niebywałym rozbawieniem.

Życzę dalszych sukcesów na straży tzw. powagi Izby.
Konrad Jakub, z łaski Urusa i woli Narodu Król Baridasu, Najwyższy Kapłan Málauski, wielki książę Arped etc. etc.
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel
Trybunał Koronny

Postprzez anglov 9 lis 2018, o 20:11

Ja z kolei jako znamienity gość orędzia ksiąęcego mam wątpliwość – co w zasadzie się stało?
Andrzej Fryderyk
Król-senior Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez RCA 9 lis 2018, o 20:19

Konrad Jakub napisał(a):Życzę dalszych sukcesów na straży tzw. powagi Izby.

Gdybyś Waść poświęcał działaniu tyle energii i atencji jak poświęca uszczypliwościom, hucpie i ogólnemu epatowaniu swą "mądrością" zapewne żylibyśmy w kraju wiele bardziej przyjaznym. Ja rozumiem, że kolejna przegrana ze mną boli. Ja rozumiem, że jestem dla Was jak Tusk dla Kaczyńskiego. Rozumiem. Ja nawet rozumiem, że to po prostu taki wiek. I trochę współczuję nawet. Myślę, i chyba już gdzieś dawałem temu wyraz, że jesteście Waść ostatnią osobą, która winna pouczać innych o powadze, dobrych zachowaniach w urzędach i ogólnie pojętych zasadach współżycia i komunikacji. Ostatnią. Jesteście rakiem tego kraju. Gdzie się nie pojawicie dajecie popis swojej buty, zwykłego chamstwa i głupio-mądrego przekonania, że zawsze macie rację. To już się robi nużące, ale wciąż - rozumiem. Zastanówcie się jednak co powoduje, że wiecznie przegrywacie. Co powoduje, że jednak mimo budowania wokół siebie nimbu nieomylnego zbawcy wszechrzeczy zwyczajnie dostajecie od społeczeństwa jednego wielkiego faka.
Robert Fryderyk
Książę-senior Sarmacji
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Konrad Jakub 9 lis 2018, o 22:04

Nie chcę mi się dalej ciągnąć kwestii proceduralnych w Sejmie, skoro nie potraficie o tym rozmawiać bez obrażania oponenta i ustosunkowywania się do przedstawionych argumentów. Ale ciekawy jestem dwóch kwestii.

Po pierwsze, co mam rozumieć w słowach "kolejna przegrana ze mną boli".

Po drugie, chciałbym uzyskać braterską pomoc w uświadomieniu sobie problemu pt "Zastanówcie się jednak co powoduje, że wiecznie przegrywacie. Co powoduje, że jednak mimo budowania wokół siebie nimbu nieomylnego zbawcy wszechrzeczy zwyczajnie dostajecie od społeczeństwa jednego wielkiego faka."

Pierwszy powód przegranej już znam, diuk CC niejako dał wszystkim Sarmatom do zrozumienia co mogło pójść nie tak. Z przestrogi przed "anonimowym" pozwem do TK nie powtórzę. Drugi powód muszę usłyszeć od specjalisty w przegrywaniu wyborów — miałem tego argumentu nie używać, ale za "raka Sarmacji" (o nie, już nie jestem wartościowym członkiem naszej społeczności) i zagrywki niskich lotów jak w ostatniej wypowiedzi, jak najbardziej wplotę podobne — pewnie powód dla którego społeczeństwo Sarmacji pokazało mi faka jest w jakimś stopniu zbieżny z tym, dla którego któryś już raz faka pokazują Wam mieszkańcy Torunia.

Co do schlebiania sobie i pompowania ego kreując się na Tuska — Wasza Książęca Wysokość, coś Wam powiem. Znałem Donalda Tuska. Donald Tusk był moim przyjacielem.

Wasza Książęca Wysokość — żaden z Was Donald Tusk.
Konrad Jakub, z łaski Urusa i woli Narodu Król Baridasu, Najwyższy Kapłan Málauski, wielki książę Arped etc. etc.
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel
Trybunał Koronny

Postprzez Remigiusz L. 9 lis 2018, o 22:10

Abstrahując od zaczynającej się gownóburzy, pragnę się podzielić rozwiązaniem zagadki. Księcia nie ma, bo obalił go Piotr Mikołaj. Prefektura może już sobie odpuścić śledztwo.
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Legat Koronny
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek
Dobry Obywatel
Starosarmacja

Postprzez anglov 9 lis 2018, o 22:22

Ja tylko chciałbym przypomnieć uczestnikom dyskusji, szczególnie kierując wzrok ku jednemu z nich, iż znajdujemy się w gmachu Sejmu i oczekujemy na orędzie Księcia.
Andrzej Fryderyk
Król-senior Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Następna strona

Powrót do Sala obrad