Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Zażalenie na postanowienie MTK

W tym dziale zarchiwizowano niesklasyfikowane materiały

Moderator: Trybunał Koronny: przewodniczący

Zażalenie na postanowienie MTK

Postprzez RCA 7 lis 2018, o 07:34

[quote="RCA"][justify]
Eldorat, 07.11.2018 r.

JKW Robert Fryderyk, A0062
Wolnograd

Jego Książęca Mość
Piotr III Łukasz

Wasza Książęca Mość, na podstawie Art. 42. § 1. ust. 3 Kodeksu Postępowania przed Trybunałem Koronnym, w związku z postanowieniem wydanym wobec pozwu złożonego przeze mnie w dniu wczorajszym, wnoszę niniejsze zażalenie i proszę o odrzucenie decyzji Marszałka Trybunału Koronnego jako decyzji krzywdzącej i pozbawiającej mnie konstytucyjnych praw.

Słusznie zauważył MTK, iż w sprawie słów wypowiedzianych przez Krzysztofa Czuguł-Chana toczy się już postępowanie, jednak jest to postępowanie karne. Moje roszczenie jest roszczeniem cywilnym, głównie o naprawę wyrządzonej szkody. Jako takie może swobodnie być realizowane obok postępowania karnego, jeśli zaś zachodzi zbieg w zakresie oczekiwanego rozstrzygnięcia (tu kary więzienia) to nie wina powoda (moja) tylko takiej, nie innej, konstrukcji naszych przepisów prawa. Dodatkowo gwarantując mi realizację prawa do dochodzenia naprawy szkody i uczciwego procesu sąd mógłby mediować lub ostatecznie nie zasądzać kary więzienia, gwarantując jednak naprawę samej szkody - czyli typowe roszczenie cywilne, które nie ma nic wspólnego ze sprawą karną, która toczy się przed TK na innej podstawie, w innej materii.

Myli się nadto MTK w zakresie w którym mówi, iż to ja wniosłem do TK o wszczęcie sprawy karnej. To kompletne mijanie się z prawdą. Oskarżycielem jest organ władzy publicznej — Prefekt Generalny - działający z przepisów o ściganiu przestępstw z urzędu nie zaś ja. Prefektura Generalna działa samoistnie, chociaż w tej sprawie po donosie, którego akurat autora nie ujawniła. Osobiste przekonanie MTK nie powinno mieć dla sprawy najmniejszego znaczenia. Prefektura działa także w kierunku zniewagi urzędu Księcia Sarmacji, nie zniewagi poczynionej mnie. Występuję we wniosku o postępowanie jako osoba prywatna, do czego mam prawo, tak jak mam prawo dochodzić naprawy szkody mi przez oskarżanego poczynionej (art. 47 ust. 1 Kodeksu Sprawiedliwości), MTK nie może mnie tego prawa pozbawiać bazując na własnym przekonaniu co do zbiegu spraw. Zbiegu, który nie zachodzi w tym zakresie.

Odczuwam ogromne poczucie niesprawiedliwości wobec postanowienia MTK. Jako osoba prywatna nie jestem w sprawie karnej zainicjowanej przez PG dostatecznie chroniony/reprezentowany, bo jak rzekłem nie dotyczy ona mnie, a urzędu, w dodatku PG niesłusznie z góry orzeka o "niskiej szkodliwości", wyraża "wątpliwości czy w ogóle proces jest potrzebny", itd. To kuriozum gdy PG staje w roli adwokata oskarżonego. Dlatego zdecydowałem się też na pozew cywilny, który zabezpieczy moje roszczenie dotyczące naprawy wyrządzonej mi szkody.

Wasza Książęca Mość, jako, że Krzysztof Czuguł-Chan (ID A7782) naruszył moje dobra osobiste, poprzez publiczne pomawianie mojej osoby i znieważenie mojej osoby, co stanowi naruszenie art. 43 ust. 3 i 4 Kodeksu Sprawiedliwości wnoszę o odrzucenie postanowienia Marszałka Trybunału Koronnego i wszczęcie na podstawie mojego pozwu sprawy sądowej.

Z poważaniem,
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Re: Zażalenie na postanowienie MTK

Postprzez rybczak 7 lis 2018, o 08:33

A byliście tutaj?
(—) diuk Paviel Gustolúpulo
Słoneczko Tropicany, Kuriozalny Bezczelny Cham

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez RCA 7 lis 2018, o 08:59

rybczak napisał(a):A byliście tutaj?

Hm. Okej... nie widziałem tego, a system powiadomień mnie nie poinformował. Faktycznie zatem. Dziękuję za informację.

Wycofuję wobec powyższego zażalenie. Przepraszam, zwyczajnie nie zauważyłem.

Postprzez VAT 7 lis 2018, o 12:17

RCA napisał(a):rybczak napisał(a):
A byliście tutaj?

Hm. Okej... nie widziałem tego, a system powiadomień mnie nie poinformował. Faktycznie zatem. Dziękuję za informację.

Wycofuję wobec powyższego zażalenie. Przepraszam, zwyczajnie nie zauważyłem.

RCA napisał(a):Panie Marszałku,

przepraszam. Nie zauważyłem, że rozdzieliliście pozew cywilny od tematu sprawy karnej. A z postanowienia to nie wynikało. Wycofałem zażalenie.

Wasza Książęca Wysokość,

proszę nie traktować tego jako przytyku, gdyż nie takie są moje pobudki, natomiast wobec tego, że wyżej wskazane tłumaczenie WKW (umieszczone w dwóch wątkach!) ma charakter delikatnie dezinformacyjny, czuję się zobowiązany - przez wzgląd na etos i standardy funkcjonowania Trybunału Koronnego - sprostować.

Otóż wczoraj, tj. w dniu 06 listopada 2018 r., zarówno WKW jak i JO Diuk Czuguł-Chan zostaliście poinformowani[ o tym, że MTK wszczął sprawę cywilną w zakresie rozpoznania złożonego przez WKW wniosku, a także odrzucił wniosek w zakresie rozpoznania sprawy karnej:

Obrazek

To, że najwidoczniej nie uznał WKW za stosowne zapoznać się z w/w wiadomością przed złożeniem zażalenia (do którego oczywiście miał WKW prawo i cieszę się, że skrzętnie WKW z tego prawa skorzystał) nie upoważnia - w mojej ocenie - do publicznego kilkukrotnego sugerowania, że nie został Pan o czymś poinformowany, albo że coś zostało nie dosyć wyraźnie zakomunikowane.
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez RCA 7 lis 2018, o 12:20

Panie Marszałku,

kliknąłem w link mówiący o odrzuceniu uznając, iż skoro nastąpił po informacji o wszęciu to jest jego następstwem. Nie przyszło mi do głowy, że to dwie osobne sprawy, a nic takiego z korespondencji nie wynika. A ja dwóch spraw nie zakładałem. Ot tajemnica.

A że system powiadomień ustawiony na informowanie o nowych wątkach poinformował mnie o jednym z nich i jego kliknięciu przekierowało mnie do tego samego co Pan Marszałek załączył w punkcie 2 (który już wcześniej sprawdziłem) to tym bardziej utwierdziłem się w przekonaniu jak wyżej.

Może, gdyby, wiadomość od Pana Marszałka była bardziej precyzyjna, zawierała rozróżnienie i informację wprost to nie byłoby konfuzji. Niemniej raz jeszcze przepraszam za niesłusznie złożone zażalenie.

Postprzez VAT 7 lis 2018, o 12:35

Wasza Książęca Wysokość,

skoro tak, to proszę przyjąć najszczersze przeprosiny za to, iż w konsekwencji mojego - bezsprzecznie nie licującego z jakimikolwiek standardami poprawnej komunikacji - działania (które należy raczej nazwać po imieniu - zaniedbaniem), został WKM w tak przykry sposób skonfundowany.

Naprawdę nie wiem jak to się mogło stać. Szczerze przepraszam. Proszę o drugą szansę. Deklaruję, że to się więcej nie powtórzy.

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez RCA 7 lis 2018, o 12:39

I po co ten sarkazm, po co ten cynizm... eh. Czy winienem przeprosić trzeci raz by sprawę uznać za załatwioną czy dwa dotychczasowe wystarczą?

Postprzez VAT 7 lis 2018, o 13:01

Wasza Książęca Wysokość,

pełniąc posługę Marszałka Trybunału Koronnego, od zawsze bliska mi była idea, iż Trybunał Koronny jest organem stworzonym do tego, by zwykłym szarym ludziom, uczciwym obywatelom, robić dobrze w ich codziennych troskach i zmartwieniach. Myśl ta towarzyszyła mi podczas pracy w Trybunale od początku i chciałbym, by nigdy mnie nie opuszczała (dzień, w którym o tym zapomnę, będzie bowiem tryumfem tych wszystkich przywar, przeciwko którym od zarania walczyłem i nader jasnym znakiem, iż pycha zwiodła mnie na manowce).

Skoro tak i wyznał WKW, iż został skonfundowany, co więcej, uczciwie i szczerze wyjaśnił powody swojej konfuzji, to ja, jako przedstawiciel Trybunału, funkcjonariusz publiczny, sługa Narodu, nie zamierzam mataczyć, szukać naciąganych wymówek, czy - jak to się potocznie mówi - udawać Greka i czuję się w obowiązku, by stanąć w prawdzie przed Księciem, obywatelami i opinią publiczną i szczerze przeprosić. Proszę nie doszukiwać się w tym ani sarkazmu, ani cynizmu, bo gdyby choć jedna z tych postaw mi towarzyszyła, nie miałbym legitymacji moralnej by zajmować swoje stanowisko.

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Piotr III Łukasz 7 lis 2018, o 20:28

W związku z wycofaniem zażalenia, pozostawiam je bez rozpatrzenia.
(—) Piotr III Łukasz
książę Sarmacji
Ojciec Założyciel Księstwa Sarmacji
Książę Sarmacji
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Naczelna Izba Architektury
Trybunał Koronny

Powrót do Archiwum ogólne