Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Takie tam marudzenie opozycji

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie

Takie tam marudzenie opozycji

Postprzez Remigiusz L. 8 wrz 2018, o 17:23

Mam trzy pytania do większości sejmowej:

• Przywrócenie systemu gospodarczego na podstawie Suwerena.
  • Powołanie „rady samorządów” jako platformy aktywnej współpracy międzyprowincjonalnej.
  • Ogólnosarmacki System Ewidencji Gruntów.
  • Reforma pracy społecznej.
  • Discord jako drugi oficjalny kanał komunikacji bezpośredniej.
  • Reforma prawa wyborczego.
  • Priorytetowe rozpatrywanie wniosków nowych mieszkańców.
  • Przywrócenie zasady ponownego uchwalania ustaw bezwzględną większością głosów
  • Konto na „Ćwirku” dla każdego

Czy którykolwiek punkt z powyższej listy został zrealizowany? Na jakim etapie realizacji są te punkty, które zrealizowane jeszcze nie zostały? Czy realioza JKW Helwetyka całkowicie sparaliżowała Jedną Sarmację?
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Legat Koronny
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Korona Księstwa Sarmacji

Re: Takie tam marudzenie opozycji

Postprzez AG763 8 wrz 2018, o 17:32

Nie jestem w gronie zwycięzców tych wyborów, ale pragnę zauważyć, że wnioski są rzeczywiście priorytetowo rozpatrywane.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
AG763
Dobry Obywatel
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Remigiusz L. 8 wrz 2018, o 17:47

Siepacz napisał(a):Nie jestem w gronie zwycięzców tych wyborów, ale pragnę zauważyć, że wnioski są rzeczywiście priorytetowo rozpatrywane.

Tyle że to chyba nie zasługa JS, a rządu.
Legat Koronny
Obrazek
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez Remigiusz L. 13 wrz 2018, o 18:38

Czy to milczenie mam interpretować jako odpowiedź "tak" na moje trzecie pytanie?
Legat Koronny
Obrazek
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez Konrad Jakub 13 wrz 2018, o 18:59

Ja jak deklarowałem swego czasu kiedy zrezygnowałem z urzędu Kanclerza, w centralę już się w zasadzie nie bawię. Zastrzegłem, że samego startu w wyborach do Sejmu nie wykluczam, ale jako pojedynczy poseł-pionek który może wspomóc głosem, radą i pomocą szefa stronnictwa. Jednakże samemu kierować polityką, w tym w Sejmie, nie zamierzam do odwołania. Na razie się z tego nie wycofuję, i dokładnie z taką deklaracją starowałem w wyborach parlamentarnych.

Dlatego owszem, JS widocznie przystopowała, ale osobiście niestety nie będę przejmował szefostwa ani inicjatywy. Uczciwie postawiłem sprawę na początku, że niczego więcej po mnie nie można się niestety spodziewać przez najbliższy czas; priorytetem jest Baridas. Obaczym co zdecyduje komitet polityczny Jednej Sarmacji, ja się podporządkuję.
Konrad Jakub, z łaski Urusa i woli Narodu Król Baridasu, Najwyższy Kapłan Málauski, wielki książę Arped etc. etc.
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Remigiusz L. 13 wrz 2018, o 19:51

Dziękuję za choć jeden głos.

Choć, trzeba przyznać, sytuacja jest dość smutna, bo osobiście liczyłem na to, że JS choć część zapowiadanych zmian przeprowadzi (i że jako opozycjonista będę mógł Wam trochę poprzeszkadzać :twisted: )
Legat Koronny
Obrazek
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez AG763 13 wrz 2018, o 19:59

Ja tam się cieszę, że w centrali jest jakakolwiek polityka.
AG763
Dobry Obywatel
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez zbbrow 13 wrz 2018, o 20:04

Najważniejsze, że jest sprawna administracja. Cała reszta w sumie mało istotna. Takie realia! :D
Zbyszko Gustolúpulo
zbbrow
Korona Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Hugo 14 wrz 2018, o 14:30

Remigiusz L. napisał(a):[...]Czy realioza JKW Helwetyka całkowicie sparaliżowała Jedną Sarmację?

"Sparaliżowała", to może złe określenie, ale tak - realioza JKW Romańskiego ma wpływ na to, co się (nie) dzieje. Gdy rozmawiałem z JKW o starcie, to nigdy nie ukrywałem, że nie będę się zbyt udzielał, a jedynie wspierał jego inicjatywy. I to też te, z którymi się zgadzam, bo trzeba jasno sprawę postawić - nie we wszystkim się w naszym komitecie zgadzamy.

Nie aspirowałem i nie aspiruję do miana polityka w chwili obecnej, ani w (niedalekiej) przyszłości. Potrzebuję jednak... odpoczynku. I nie chodzi tu o użalanie - ponownie stawiam sprawę jasno ;) Bo choć prawie mnie nie widać, to wciąż jestem w tej Sarmacji i się loguję, czytam. Jeśli mam spełnić obietnicę złożoną już ładnych parę miesięcy temu - że nie odejdę z Sarmacji i będę tworzył, prowadził swoje projekty, to chyba jednak muszę odczuć "głód" Księstwa. A tego nie da się uzyskać chyba bez czasowego "odcięcia". Tak więc to moje "posłowanie", to taki wstęp ;)

Ot i odpowiedź na sprawy polityczne, stała się osobistym zwierzaniem. Przepraszam za zanudzanie.
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior, król-senior Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez Remigiusz L. 16 wrz 2018, o 18:42

Dziękuję za te odpowiedzi. Nasunęła mi się taka ogólna konstatacja, że trochę szkoda, iż Sejm jest traktowany jako jakaś odskocznia, a nie główne pole aktywności. Nie mogę jednak udawać, że to nowe zjawisko, więc trudno mieć do WKM i WKW pretensje. Niemniej szkoda, bo w takiej sytuacji ciężko mówić o ożywianiu polityki :(
Legat Koronny
Obrazek
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Korona Księstwa Sarmacji

Następna strona

Powrót do Polityka i społeczeństwo