Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Historia Starosarmacji

Tu rozmawiamy na tematy związane z Starosarmacją

Moderator: Starosarmacja: władze

Obrazek
Starosarmacja: Serwis internetowy  •  Manifest Oświeconego Monarchofaszyzmu  •  Pomoc finansowa  •  Dotacje  •  Praca w Starosarmacji  •  Sport
M O N A R C H O F A S Z Y Z M      T O       P R Z Y S Z Ł O Ś Ć       S A R M A C J I

Historia Starosarmacji

Postprzez Artur Kardacz 12 sie 2018, o 17:08

Witam czy znajduję się jakieś archiwum gdzie jest historia Starosarosarmacji i coś zwiazanego z hrabstwem Gellonii i Terytorium Koronnym? Niestety na stronie mało jest napisane o początkach Starosarmacji albo może to ja źle szukam.
Artur Kardacz

Re: Historia Starosarmacji

Postprzez Remigiusz L. 12 sie 2018, o 17:27

Historia w mikronacjach dzieli się na przedinternetową i internetową. Przedinternetowa to ta wymyślona, czyli co działo się w średniowieczu, nowożytności etc., internetowa to ta, która wydarzyła się naprawdę, czyli np. powstanie Księstwa Sarmacji w 2002 roku.

Jeżeli chodzi o historię przedinternetową, materiały zebrane przeze mnie znajdzie Pan tutaj. Historię internetową niestety póki co trzeba poznawać na własną rękę, gdyż nie istnieje jej kompleksowe opracowanie, jednak pomocne może być archiwum Trybuny Diuków. Dobrą opcją jest również oczywiście podpytywanie osób zamieszkujących od dawna Starosarmację, myślę że wszyscy chętnie pomogą ;)
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek
Sejm Księstwa Sarmacji
Książę Sarmacji
Dobry Obywatel
Korona Księstwa Sarmacji

Re: Historia Starosarmacji

Postprzez Simon Liberi 12 sie 2018, o 21:17

Remigiusz L. napisał(a):Dobrą opcją jest również oczywiście podpytywanie osób zamieszkujących od dawna Starosarmację, myślę że wszyscy chętnie pomogą ;)

Nie powiem, żebym pamiętał wszystko dokładnie, ale w razie pytań o jakieś konkretne epizody od 2005 roku - zapraszam.
Z wyrazami szacunku,
Simon Peter Liberi
Markiz Rychtowic
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Korona Księstwa Sarmacji

Powrót do Tu się toczy życie Starosarmacji