Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

W Sarmacji o nas piszą

Miejsce rozmów na wszelkie tematy z Teutonią związane — powitania, pytania, projekty obywatelskie.

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

W Sarmacji o nas piszą

Postprzez anglov 13 lip 2018, o 19:55

Moi drodzy,

jako iż ostatnio natknąłem się na ciekawy komentarz, skierowany w moim kierunku, chciałbym go Wam zacytować i poprosić o słowo komentarza z Waszej strony.

Jeśli mowa o nadawaniu się na Tron, lub nie nadawaniu się na Tron, to doskonale macie świadomość tego WKM, że już dawno winniście ustąpić z Tronu w Złotym Grodzie. Ale nie robicie tego, bo nie ma waszym zdaniem godnego (z rodu!) komu przekazać koronę. I tak trwacie, i trwacie, i trwacie. A Teutonia wraz z Wami. Trwa, w zawieszeniu. Chcecie mówić mi jak i co robić? Ja przestaję milczeć zatem, też będę mówić. Może kiedy sobie powytykamy i wszyscy odrobimy lekcję to zrozumiemy, że czas koterii minął, i że albo naprawiamy KS, albo do cholery gaśmy światło. Ja na gaszenie światła gotowy jeszcze nie jestem. Czy się to Wam podoba, czy nie.

Jest to komentarz Jego Książęcej Mości Roberta Fryderyka. Aby nie był on wyjęty z kontektu, tu jest jego źródlo.

Ja pozostawię to bez komentarza (przynajmniej póki co), zaś chętnie posłucham Waszej opinii.
Andrzej Fryderyk
Król-senior Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Re: W Sarmacji o nas piszą

Postprzez Carmen Laurent 13 lip 2018, o 22:17

Ja tu widzę standardowy brak znajomości teutonizmu. Każdy mały Teutończyk wie, że każdy z Rodu Cesarskiego jest godny (no bo w końcu jest potomkiem Hergoliena Wielkiego) i nie jest to powodem nieustępowania JKW. Jestem zwiedzona, że obecny Książe Sarmacji nie próbuje nawet zrozumieć naszych podstawowych zasad i tradycji.
(-)Carmen Laurent
Lady Koadiutor KT
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Rada Nauki

Postprzez Vladimir 14 lip 2018, o 07:59

Według mnie WKM powinien abdykować. Na następcę powinniśmy wybrać JKM Roberta Fryderyka, pod rządami którego nasze Królestwo rozkwitnie, jak rozkwita Grodzisk i Almera.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez AG763 14 lip 2018, o 08:04

Ja tu widzę standardowy brak znajomości teutonizmu.

Można gdzieś o nim poczytać?
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
AG763
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Carmen Laurent 15 lip 2018, o 14:27

Teutonizm trzeba poczuć, a nie o nim czytać. Najlepiej przy śliwowicy albo innym alkoholu wybranym przez starego Teutona. Gwarantuje, że to zapewnia niezapomniane doświadczenia.
(-)Carmen Laurent
Lady Koadiutor KT
Królestwo Teutonii
Rada Nauki

Postprzez AG763 15 lip 2018, o 14:40

Jestem pozbawionym uczuć abstynentem. Czyli jestem pozbawiony możliwości zapoznania się z teutonistycznymi dogmatami?
AG763
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Carmen Laurent 15 lip 2018, o 15:01

Ależ skąd, przecież teutońskie niemowlęta też nie mogą pić alkoholu, chociaż jest możliwe, że teutonizm u nich przechodzi wraz z mlekiem matki albo przezłożyskowo (ale to trzeba zrobić konkretne badania naukowe). Natomiast każdy Teuton spragnionych wiedzy, zaprosi do swojego domu, pokaże im swoje obyczaje. Chociaż zdajemy sobie sprawę, że nie każdy może przyswoić bogatość kulturową narodu Hergoliena Wielkiego.
(-)Carmen Laurent
Lady Koadiutor KT
Królestwo Teutonii
Rada Nauki

Postprzez Helwetyk 15 lip 2018, o 15:04

Vladimir napisał(a):Według mnie WKM powinien abdykować. Na następcę powinniśmy wybrać JKM Roberta Fryderyka, pod rządami którego nasze Królestwo rozkwitnie, jak rozkwita Grodzisk i Almera.

Żarty żartami, ale nie sposób nie zauważyć, że monarchia realna Teutonii nie służy. Nie chodzi tu o osobę JKW Andrzeja Fryderyka, chodzi o samo założenie braku zmian. Marchia była ciekawsza.
ObrazekObrazekObrazek
(—) Helwetyk książę-diuk Romański,
Marszałek Sejmu, b. dyrektor Mennicy Eldorackiej, były funkcjonariusz publiczny
Sejm Księstwa Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary
Królestwo Baridasu
Konsulat Sclavinii
Naczelna Izba Architektury

Postprzez anglov 15 lip 2018, o 15:23

Represje Księcia Piotra Mikołaja, prawda, również były ciekawsze ;) Myślę że nie ustrój jest tu problemem. Po prostu jesteśmy starzy.

Zaś co do teutonizmu – polecam poczytać historię, opisaną przez TIH, dzieła znjdujące się w Książnicy Awiańskiej. To może pomóc zrozumieć. Choć - jak wiadomo, niektórzy są niereformoalni.
Andrzej Fryderyk
Król-senior Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez Helwetyk 15 lip 2018, o 15:33

anglov napisał(a):Represje Księcia Piotra Mikołaja, prawda, również były ciekawsze ;) Myślę że nie ustrój jest tu problemem. Po prostu jesteśmy starzy.

To, oczywiście (przede wszystkim…), też. Rzecz w tym, że właśnie dlatego nasze mechanizmy powinny skłaniać do tego, żeby młodzi, zdolni — ma się rozumieć, z pełną świadomością tego, że młodzież nie jest już taka, jak kiedyś — ubiegali się o strategiczne funkcje. Monarchia ma kilka zalet — jest choćby „ładniejsza” i, w lepszych czasach, zapewnia pożądaną stabilność. W gorszych czasach ta stabilność może być jednak cokolwiek przeciwskuteczna. Podobnie rzeczona estetyka monarchii jest świetna, ale jeżeli kryterium „dynastyczne” ma kogoś, kto jest ambitny i ma plany, a nie ma wystarczającego stażu, powstrzymywać przed najwyższym urzędem…
ObrazekObrazekObrazek
(—) Helwetyk książę-diuk Romański,
Marszałek Sejmu, b. dyrektor Mennicy Eldorackiej, były funkcjonariusz publiczny
Sejm Księstwa Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary
Królestwo Baridasu
Konsulat Sclavinii
Naczelna Izba Architektury

Następna strona

Powrót do Życie Teutonii [Úr Teutonienlejb]