Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Kultura w Sclavinii

Główny ośrodek życia publicznego w sclavińskiej stolicy

Moderator: Konsulat Sclavinii: władze

Obrazek
Konsulat Sclavinii: Serwis internetowySystem Ewidencji GruntówWniosek o grunt
N  I  E  C  H      T  R  W  A      O  S  T  A  T  E  C  Z  N  A      K  R  U  C  J  A  T  A

Kultura w Sclavinii

Postprzez Rihanna 10 lip 2018, o 19:48

Moi drodzy!

Co prawda jestem już pewien czas Ministrem Kultury, jednak teraz mój czas pozwala na większe ogarnięcie tematu. W planach mam w pewien sposób ożywienie kultury w Sclavinii. Jednak to od Was zależy w jakim kierunku miałaby ona pójść. Nie chcę robić niczego bez konsultacji, zatem - propagowanie ogólnej kultury w Sclavinii od przepięknych arcydzieł literackich po amatorskie nagrania piosenek, czy też organizacja konkursów i próba rozruszania wszystkich tu obecnych? A może to i to. Czekam na propozycje, a jak ich nie będzie to sama zacznę realizować plany! :)
Rihanna dssa Aureliuš-Sedrovski

Konsul Sclavinii
Dziekan Wydziału Nauk Nowych - Scientes Liberales w Akademii Sclavińskiej im. Stanisława Gertalda
Niezależna i niepoprawna dziennikarka
Właściciel Pulsu Sarmatów
Sejm Księstwa Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Re: Kultura w Sclavinii

Postprzez Helwetyk 10 lip 2018, o 20:57

Rihanna napisał(a):Nie chcę robić niczego bez konsultacji, zatem — propagowanie ogólnej kultury w Sclavinii od przepięknych arcydzieł literackich po amatorskie nagrania piosenek, czy też organizacja konkursów i próba rozruszania wszystkich tu obecnych? A może to i to.

Jeżeli chodzi o nagrania, niespecjalnie widzę konkurencję dla Czcigodnego Żebraka, ale w pozostałym zakresie — cokolwiek zadziała. Być może mamy twórców literatury pięknej, którzy nie mieli jeszcze okazji się zaprezentować w wymiarze sclavińskim? (Przynajmniej, pod moją obecność po powrocie; jeżeli kogoś przeoczyłem, biję się najmocniej w pierś).

W wymiarze aktywizacyjnym przydałoby się nam coś na wzór starosarmackiego Zyriusza, niebędącego ordynarną kalką inspirowanego mechanizmem, ale posiadającego jednoznacznie sclaviński charakter (czymkolwiek sclavińskość jest lub nie jest). Z dość biurokratycznego powodu, ale jednak: z jednej strony mamy kryterium aktywności, które pozwala ustalić, kto jest z nami na pokładzie (i słusznie), z drugiej strony sytuacja demograficzna jest fatalna i nierzadko brakuje tematów, w których można się wypowiedzieć na forum.
ObrazekObrazekObrazek
(—) Helwetyk książę-diuk Romański,
Marszałek Sejmu, b. dyrektor Mennicy Eldorackiej, były funkcjonariusz publiczny
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary
Królestwo Baridasu
Konsulat Sclavinii
Naczelna Izba Architektury

Postprzez Remigiusz L. 10 lip 2018, o 22:27

W wymiarze aktywizacyjnym przydałoby się nam coś na wzór starosarmackiego Zyriusza

Widzę, że nasz socjalistyczny system (pardon, parasystem) ratowania aktywności znajduje naśladowców :P
Tylko co ma Zyriusz do kultury? :P
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Legat Koronny
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek
Dobry Obywatel
Starosarmacja

Postprzez Helwetyk 10 lip 2018, o 22:31

Remigiusz L. napisał(a):
W wymiarze aktywizacyjnym przydałoby się nam coś na wzór starosarmackiego Zyriusza

Widzę, że nasz socjalistyczny system (pardon, parasystem) ratowania aktywności znajduje naśladowców :P
Tylko co ma Zyriusz do kultury? :P

Słownik języka polskiego podaje, że kultura to «materialna i umysłowa działalność społeczeństw oraz jej wytwory».

Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
(—) Helwetyk książę-diuk Romański,
Marszałek Sejmu, b. dyrektor Mennicy Eldorackiej, były funkcjonariusz publiczny
Kościół Diuczej Wiary
Królestwo Baridasu
Konsulat Sclavinii
Naczelna Izba Architektury

Postprzez Remigiusz L. 10 lip 2018, o 23:37

To współczesna definicja. Ja wolę tę Cycerona ;)
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Legat Koronny
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek
Dobry Obywatel
Starosarmacja

Postprzez Seweryn 11 lip 2018, o 18:59

Literaturą piękną to się Sclavinia nie ma za bardzo jak szczycić [chyba że są nieznane mi jeszcze archiwa(przeglądałem głównie Galerię von Thorn]. Jeśli już chcemy się czymś fascynować to bardziej materiałami historycznymi autorstwa Guedesa de Limy i utworami Żebraka. Odnośnie konkursów pozostaję sceptyczny.
(—) Seweryn Siepacz-Rębajło
Asesor Trybunału Koronnego
Trybunał Koronny
Konsulat Sclavinii

Postprzez Rihanna 17 lip 2018, o 20:29

Dziękuję za powyższe wypowiedzi. Coś tam już myślę, mam nadzieję, że się spodoba :)
Rihanna dssa Aureliuš-Sedrovski

Konsul Sclavinii
Dziekan Wydziału Nauk Nowych - Scientes Liberales w Akademii Sclavińskiej im. Stanisława Gertalda
Niezależna i niepoprawna dziennikarka
Właściciel Pulsu Sarmatów
Sejm Księstwa Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Postprzez Krzysztof Hans 18 lip 2018, o 10:10

SSR napisał(a):Literaturą piękną to się Sclavinia nie ma za bardzo jak szczycić [chyba że są nieznane mi jeszcze archiwa(przeglądałem głównie Galerię von Thorn]. Jeśli już chcemy się czymś fascynować to bardziej materiałami historycznymi autorstwa Guedesa de Limy i utworami Żebraka. Odnośnie konkursów pozostaję sceptyczny.

A ja bym spróbował - kto wie może przez nie odkryjemy nowy talent :)
(-) Krzysztof Hans van der Ice
- Mieszkaniec Eldoratu w Sclavinii (K. Sarmacji) i Rottery w Dalmencji (R. Trizondalu)
- Poseł na Sejm Wielki Księstwa Sarmacji
Konsulat Sclavinii

Postprzez Seweryn 18 lip 2018, o 17:13

Co będzie Wielmożny próbował? Pisać czy szukać nieistniejącej literatury?
Trybunał Koronny
Konsulat Sclavinii

Postprzez Seweryn 19 lip 2018, o 11:30

Ostatnio w mojej głowie zawitały przemyślenia dotyczących tzw. "eventów". Kreowanie wydarzeń uważam za bardzo dobre, jednak nie w obecnej postaci - jednowyrazowych wypowiedzi, które po dłuższym czasie stają się monotonne. Zastanawiam się, czy nie warto zacząć organizować częstszych, ale wyważonych w czasie trwania eventów, w których uczestnicy szerzej opisywaliby zainicjowane przez siebie działania, tak, aby rozwiązać określony w wydarzeniu problem. W tej postaci byłoby to chyba ciekawsze.

Osoba, która sprawowałaby funkcję event mastera, czyli osobę odpowiedzialną za organizację wydarzeń, ich rozwój i konkretne wyniki, musiałaby mieć, w mojej ocenie, odpowiednią do tego legitymizację. Musielibyśmy ponadto zdecydować, czy na cel tych fabularnych zabaw, można by było pożytkować pieniądze Konsulatu i zdecydować się czy powinniśmy mieć specustawę normalizującą te wydarzenia, czy opierać wszystko na umowach i zaufaniu.
Trybunał Koronny
Konsulat Sclavinii

Następna strona

Powrót do Plac Złoty w Eldoracie