Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Kultura w Sclavinii

Główny ośrodek sclavińskiego życia publicznego

Moderator: Konsulat Sclavinii: władze

Obrazek
Konsulat Sclavinii: Serwis internetowySystem Ewidencji GruntówWsparcie dla nowych mieszkańcówWniosek o gruntPobierz pensję obywatelską
N  I  E  C  H      T  R  W  A      O  S  T  A  T  E  C  Z  N  A      K  R  U  C  J  A  T  A

Kultura w Sclavinii

Postprzez Rihanna 10 lip 2018, o 19:48

Moi drodzy!

Co prawda jestem już pewien czas Ministrem Kultury, jednak teraz mój czas pozwala na większe ogarnięcie tematu. W planach mam w pewien sposób ożywienie kultury w Sclavinii. Jednak to od Was zależy w jakim kierunku miałaby ona pójść. Nie chcę robić niczego bez konsultacji, zatem - propagowanie ogólnej kultury w Sclavinii od przepięknych arcydzieł literackich po amatorskie nagrania piosenek, czy też organizacja konkursów i próba rozruszania wszystkich tu obecnych? A może to i to. Czekam na propozycje, a jak ich nie będzie to sama zacznę realizować plany! :)
Rihanna dssa Aureliuš-Sedrovski

Rektor Akademii Sclavińskiej im. Stanisława Gertalda
Dziekan Wydziału Nauk Nowych - Scientes Liberales w Akademii Sclavińskiej im. Stanisława Gertalda
Posłanka na Sejm
Minister Kultury, Senator Konsulatu Sclavinii
Niezależna i niepoprawna dziennikarka
Właściciel Pulsu Sarmatów
Sejm Księstwa Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Re: Kultura w Sclavinii

Postprzez Helwetyk 10 lip 2018, o 20:57

Rihanna napisał(a):Nie chcę robić niczego bez konsultacji, zatem — propagowanie ogólnej kultury w Sclavinii od przepięknych arcydzieł literackich po amatorskie nagrania piosenek, czy też organizacja konkursów i próba rozruszania wszystkich tu obecnych? A może to i to.

Jeżeli chodzi o nagrania, niespecjalnie widzę konkurencję dla Czcigodnego Żebraka, ale w pozostałym zakresie — cokolwiek zadziała. Być może mamy twórców literatury pięknej, którzy nie mieli jeszcze okazji się zaprezentować w wymiarze sclavińskim? (Przynajmniej, pod moją obecność po powrocie; jeżeli kogoś przeoczyłem, biję się najmocniej w pierś).

W wymiarze aktywizacyjnym przydałoby się nam coś na wzór starosarmackiego Zyriusza, niebędącego ordynarną kalką inspirowanego mechanizmem, ale posiadającego jednoznacznie sclaviński charakter (czymkolwiek sclavińskość jest lub nie jest). Z dość biurokratycznego powodu, ale jednak: z jednej strony mamy kryterium aktywności, które pozwala ustalić, kto jest z nami na pokładzie (i słusznie), z drugiej strony sytuacja demograficzna jest fatalna i nierzadko brakuje tematów, w których można się wypowiedzieć na forum.
ObrazekObrazekObrazek
(—) Helwetyk książę-diuk Romański,
Marszałek Sejmu, Konsul Sclavinii, król-senior Baridasu,
dyrektor Mennicy Eldorackiej, były funkcjonariusz publiczny
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Sejm Księstwa Sarmacji
Rada Ministrów
Kościół Diuczej Wiary
Królestwo Baridasu
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez Remigiusz L. 10 lip 2018, o 22:27

W wymiarze aktywizacyjnym przydałoby się nam coś na wzór starosarmackiego Zyriusza

Widzę, że nasz socjalistyczny system (pardon, parasystem) ratowania aktywności znajduje naśladowców :P
Tylko co ma Zyriusz do kultury? :P
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek
Korona Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Helwetyk 10 lip 2018, o 22:31

Remigiusz L. napisał(a):
W wymiarze aktywizacyjnym przydałoby się nam coś na wzór starosarmackiego Zyriusza

Widzę, że nasz socjalistyczny system (pardon, parasystem) ratowania aktywności znajduje naśladowców :P
Tylko co ma Zyriusz do kultury? :P

Słownik języka polskiego podaje, że kultura to «materialna i umysłowa działalność społeczeństw oraz jej wytwory».

Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
(—) Helwetyk książę-diuk Romański,
Marszałek Sejmu, Konsul Sclavinii, król-senior Baridasu,
dyrektor Mennicy Eldorackiej, były funkcjonariusz publiczny
Sejm Księstwa Sarmacji
Rada Ministrów
Kościół Diuczej Wiary
Królestwo Baridasu
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez Remigiusz L. 10 lip 2018, o 23:37

To współczesna definicja. Ja wolę tę Cycerona ;)
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek
Korona Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez SSR 11 lip 2018, o 18:59

Literaturą piękną to się Sclavinia nie ma za bardzo jak szczycić [chyba że są nieznane mi jeszcze archiwa(przeglądałem głównie Galerię von Thorn]. Jeśli już chcemy się czymś fascynować to bardziej materiałami historycznymi autorstwa Guedesa de Limy i utworami Żebraka. Odnośnie konkursów pozostaję sceptyczny.
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Powrót do Życie Sclavinii