Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Pytanie o oficjalną mapę Baridasu

Dyskusje dotyczące Królestwa jako całości oraz stolicy, Almery

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Pytanie o oficjalną mapę Baridasu

Postprzez Daniel von Witt 14 cze 2018, o 18:19

Wątków dotyczących geografii i podziału administracyjnego Królestwa Baridasu jest sporo, a w nich różne mapki, które nie są uznawane za oficjalne. Moje pytanie ich właśnie dotyczy: czy władze Królestwa Baridasu mogłyby wskazać mapę lub mapy Baridasu, które są podstawą do opracowywania mapy oficjalnej Królestwa Baridasu, lub jeśli taka istnieje, to podać ją samą? Będę wdzięczny.

(-) Daniel von Witt
MicroCart Spółka Akcyjna
Daniel von Witt

Re: Pytanie o oficjalną mapę Baridasu

Postprzez Laurencjusz 14 cze 2018, o 19:18

Szanowny Panie von Witt!

Niestety Baridas bardzo rzadko miał okazję mieć aktualną mapę. Wladza to obecnie Król, ale jeśli mogę w czymś pomoc to służę pomocą jak wyjawi Pan w czym rzecz.

(-) Laurencjusz MaHi at Atera
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Daniel von Witt 14 cze 2018, o 19:30

Nietrudno się tego domyślić. Od początku mojej aktywności w mikronacjach zajmuję się mapami, i tak jest tym razem. Rysuję świat i jego fragmenty. Przygotowując nowe mapy, nieco precyzyjniejsze, zauważyłem rozbieżności pomiędzy poszczególnymi mapami, które prezentujecie. Różnice dotyczą map niemojego autorstwa, jak też występują między niektórymi z nich a moimi. Chcę dojść do źródła i dowiedzieć się, którą z map uważacie za najbardziej wierną i oddającą stan przez Was uznawany.

(-) Daniel von Witt
MicroCart Spółka Akcyjna
Daniel von Witt

Postprzez Laurencjusz 14 cze 2018, o 20:31

Szanowny Panie,

o ile dobrze się domyślam to szykuje się kolejna mapa naszego kontynentu, czy może chodzi o wszystkie tereny Baridasu. Pytam, bo to pewna różnica, która przede wszystkim dotyczy Wyspy Melena i położonego na niej miasta Juwena. Jeśli chce Pan wydać kolejną mapą to służę pomocą. Proszę pytać, a postaram się rozwiać wszelkie wątpliwości.
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Daniel von Witt 14 cze 2018, o 20:39

Mapa z roku 2005. Czy rozmieszczenie lądów współczesnego Baridasu oraz jego granice są pochodną tego, co pokazano na tej mapie i czy tę mapę (dla samego Baridasu) należy brać pod uwagę jako wzór?

(-) Daniel von Witt
MicroCart Spółka Akcyjna
Daniel von Witt

Postprzez Laurencjusz 14 cze 2018, o 20:48

W zasadzie tak, bo to właśnie ta mapa nawiązuje do tej oficjalnej zamieszczonej przez JO Markusa Arpeda.

PS: wyjątek stanowi zmiana miasta Arminborg na Nilkolaopol.
Obrazek

Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Daniel von Witt 14 cze 2018, o 21:01

Na północny wschód od Almery jest malutki półwysep połączony wąziutkim przesmykiem z resztą wyspy Arped. Na mapie Markusa Arpeda tego nie widzę. Na mojej mapie jest to wyspa. Czy ten malutki półwysep/wyspa istnieje?

Na pograniczu z Scholandią występują drobne przesunięcia (w obie strony - bazując na mapie Arpeda - dla Baridasu i Andy Sky - dla Scholandii). Czy mają być one zniwelowane uwzględnianiem granicy z 2005 roku?

(-) Daniel von Witt
MicroCart Spółka Akcyjna
Daniel von Witt

Postprzez Laurencjusz 14 cze 2018, o 21:25

Daniel von Witt napisał(a):Na północny wschód od Almery jest malutki półwysep połączony wąziutkim przesmykiem z resztą wyspy Arped. Na mapie Markusa Arpeda tego nie widzę. Na mojej mapie jest to wyspa. Czy ten malutki półwysep/wyspa istnieje?

Szanowny Panie,

ja bym ten malutki półwysep zostawił, bo musiało nastąpić przeoczenie w kolejnej edycji. Skoro był, to ktoś musiał o tym postanowić. Ciężko mi w chwili obecnej odnaleźć dane z 2005 roku.
Daniel von Witt napisał(a):Na pograniczu z Scholandią występują drobne przesunięcia (w obie strony - bazując na mapie Arpeda - dla Baridasu i Andy Sky - dla Scholandii). Czy mają być one zniwelowane uwzględnianiem granicy z 2005 roku?

Tu zapytam. Jak jest na późniejszych mapach, które były przez Pana aktualizowane? Ostatnia chyba z 2016 roku. O ile dobrze pamiętam Baridas był tam wyróżniony żółtą barwą.

PS: jest jeszcze jedno lenno, które nie zostało naniesione na oficjalną mapę. To Márivar z miejscowością Eslimar.
Obrazek

Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Daniel von Witt 15 cze 2018, o 10:41

W sprawie pogranicza z Scholandią sprawa będzie tam dalej wyjaśniana, ponieważ przebieg granicy Baridasu i na starszych i na nowszych mapach Waszych (np. tych, które wykorzystujecie do podziału administracyjnego w ostatnim czasie) wszystko się zgadza. Gdy będę miał inne pytania lub wątpliwości to jeszcze tu wrócę. Póki co to tyle :)

(-) Daniel von Witt
Daniel von Witt

Powrót do Domena Królewska