Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Hipokryzja Piotra Mikołaja

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia

Hipokryzja Piotra Mikołaja

Postprzez kaxiu 28 sie 2011, o 20:53

Piotr Mikołaj napisał(a):Wysoki Sądzie,
Z przykrością informuję, iż wyrok został wykonany. V-hr. Lipa-Chojnacki został osadzony do dnia 2 września 2011 roku, godziny 16.30 (tak na Forum Centralnym, jak i w Złotej Wolności), a z jego rachunku bankowego dokonano egzekucji grzywny w wysokości 40 000 libertów na rachunek Rady Ministrów.

Ponadto informuję, iż na mocy postanowienia Księcia v-hr. Lipa-Chojnacki utracił urząd prefekta.

Rozumiem, że pomimo tego, że w ciągu ostatniego tygodnia zapałdy 3 wyroki potwierdzające nieprawidłowości działania prefektury (w tym dwa skazujące prefektów) Kanclerz, który rzekomo w programie miał państwo prawa, pochwala z całą stanowczością działania ex-prefektów? Warto chyba dodać, że każdy wyrok zapadł z wniosku innej osoby, więc ciężko jechać z populistyką posła Żółtkowskiego, że to akurat mnie coś się nie podoba?

Czy w związku z takimi wyrokami koalicja KPS-PP planuje usunięcie SN?

Czy wkrótce nalezy spodziewać się prawnego wyłączenia organów spod prawa, o czym Piotr Mikołaj od dawna już marzy?

A w pełni szczerze: to niebywale żenujące, że kanclerz swoimi słowami podważa wartość wyroków sądowych - może jeszcze warto napisać, że wyrok zapadł przez nieporozumienie?
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii

Re: Hipokryzja Piotra Mikołaja

Postprzez Piotr_II_Grzegorz 28 sie 2011, o 21:30

Tam, zaraz podważa.

Jakby skazali mojego brata, to też bym tego żałował, mimo że wyrok mogę uważać za abstrakcyjnie jak najbardziej słuszny.

Powiem więcej: ja też żałuję, że prefekta Lipę skazano i żałuję, że musiałem go odwołać z pełnionej funkcji. Co wcale nie musi oznaczać tego, że wyrok uważam za niesłuszny. Jest mi żal, bo Marka Lipę, z innych powodów niż zawiniona pomyłka, cenię. Na potwierdzenie moich słów - zważ, że mam prawo łaski, z którego nie skorzystałem. Mimo to skutków wyroku żałuję.

Jedno drugiemu nie przeczy.
Piotr II Grzegorz
książę senior
http://zlotawolnosc.pl

Postprzez kaxiu 28 sie 2011, o 21:37

Wasza Wysokosć,
Trudno nazwać chyba usnięcie postu i wstawienie w zamian tekstu o kotach pomyłką, to primo.
Secundo - pozbawienie wolności skazanego nie jest skutkiem wyroku, tylko skutkiem złamania przez tegoż prawa. To mniej więcej tak, jakby twierdzić, że wypadek jest skutkiem rośnięcia drzewa.
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Królestwo Teutonii

Postprzez Piotr_II_Grzegorz 28 sie 2011, o 21:58

Jak już jesteśmy przy wytykaniu innym błędów - to mógłby wicehrabia zwracać się do mnie mość a nie wysokość. JKM- o panującym monarsze; JKW - o książętach seniorach... Jeżeli wicehrabia wyeliminuje ten błąd ze swoich wypowiedzi, to skupimy się na problemach dendrologii.
Piotr II Grzegorz
książę senior
http://zlotawolnosc.pl

Postprzez Natalia Wittelsbach 28 sie 2011, o 22:01

Właściwie popieram stanowisko Arcyksięcia. Własne odczucia powodowane prywatnymi kontaktami czy też jakimikolwiek innymi nie powinny wypływać z ust Kanclerza. Mógł to zachować dla siebie, żeby nie zabrzmiało to negatywnie w stosunku do Arcyksięcia... Poza tym także zaczynam się zastanawiać, czy w takim przypadku Prefektura jest tak doskonale działającym organem jak twierdzi PP. I czy czasem nie chodzi tu bardziej o kolesiostwo?
Z wyrazami szacunku,
Arcyksiężna Teutonii
Baronessa Sarmacji
Lady Doradca
Zarządca Instytutu Kultury Teutońskiej
Burmistrzyni Miasta Auterra
Redaktor Naczelna Gazety Teutońskiej
Ambasadorka w Królestwie Dreamland
dr. net Uniwersytetu Krzysztofa Putry
Natalia Helena von Lichtenstein-Hergemon
Królestwo Teutonii

Postprzez Michal_Feliks 28 sie 2011, o 22:08

A ja, żeby przypadkiem ktoś sobie nie pomyślał czegoś, co byłoby sprzeczne z moimi poglądami, bardzo się z wyroku cieszę. Pan Lipa pokazał, że na Prefekta nie nadaje się w żadnym razie, poniósł łagodną moim zdaniem karę i całkiem słusznie zleciał ze stołka. (Tak, jak nie znosiłem moderacji na LDKS, tak i tu nie znoszę prefektokracji).
pplk Defloriusz Dyman Wander
emeryt
Dom Seniora Związku Bojowników i Skalarów
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Obrazek
Trybunał Koronny

Postprzez Andrzej Swarzewski 28 sie 2011, o 22:17

No brawo! Wgl. zlikwidujcie prefekturę, Sąd Najwyższy i wszystkie sądy i prawa, a o wszystkim niech decyduje Ludowy Dyktator Większości.
Andrzej Swarzewski

Postprzez Natalia Wittelsbach 28 sie 2011, o 22:19

Jeśli tak dalej pójdzie, Pan Andrzej może mieć szansę wygrać nagrodę w przyszłym rankingu XD
Z wyrazami szacunku,
Arcyksiężna Teutonii
Baronessa Sarmacji
Lady Doradca
Zarządca Instytutu Kultury Teutońskiej
Burmistrzyni Miasta Auterra
Redaktor Naczelna Gazety Teutońskiej
Ambasadorka w Królestwie Dreamland
dr. net Uniwersytetu Krzysztofa Putry
Natalia Helena von Lichtenstein-Hergemon
Królestwo Teutonii

Postprzez Michal_Feliks 28 sie 2011, o 22:55

Andrzej Swarzewski napisał(a):No brawo! Wgl. zlikwidujcie prefekturę, Sąd Najwyższy i wszystkie sądy i prawa, a o wszystkim niech decyduje Ludowy Dyktator Większości.

Ciekawy pomysł, Panie Andrzeju, o LDW jeszcze nie pomyślałem. :)
pplk Defloriusz Dyman Wander
emeryt
Dom Seniora Związku Bojowników i Skalarów
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Obrazek
Trybunał Koronny

Postprzez Hugo 29 sie 2011, o 13:29

Być może dziwnym się wyda, ale... poprę v-hr. Hergemona. Jednak nie z powodów materialnych, tylko formalnych.
Książę-senior mógł sobie 'darować' taki zwrot w Gmachu Sądu. Jako osoba prywatna może żałować, że taki, a nie inny wyrok został wydany, może się nawet z nim nie zgadzać. Jednak w Gmachu Sądu osoba publiczna jaką jest Kanclerz (bez względu na personalia) powinna się powstrzymać od zwrotu 'z przykrością wykonałem wyrok'. Ja rozumiem Kanclerza, jego osobiste odczucia, kat, który wieszał przyjaciela, też na pewno się z tego nie cieszył. Ale tak sformułowana wypowiedź w Gmachu Sądu może w oczach niektórych osób być odebrana jako pewna dyskredytacja, a może nawet wstęp do rozgrywek między Władzą Wykonawczą a Sądem Najwyższym. Nie twierdzę, że tak jest, że miał taki zamiar Piotr Mikołaj, jednak przez osoby postronne mogło tak to zostać odebrane.
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior, król-senior Baridasu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Następna strona

Powrót do Polityka, zagranica