Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wezwanie do seniora w sprawie herbu

Wezwanie do seniora w sprawie herbu

Postprzez KJAF 17 kwi 2020, o 22:07

Nie wchodzę powrotnie do polityki, więc sobie daruję komentarze na temat tego, jak mój główny antagonista drastycznie spierdolił Baridas i mimo krytyki w moją stronę, robił dokładnie to co mi zarzucał, tylko że dwa razy mocniej. Przemilczę to, bo szkoda na to moich nerwów.

Chciałbym natomiast spytać o jedną rzecz — jakim to prawem, były już król, zarówno w trakcie swojego panowania, jak i teraz, używa bezprawnie symboli przeze mnie opracowanych?

Za tarczą herbową, po prawej stronie patrząc od herbu, znajduje się Laska Najwyższego Kapłana wiary malauskiej. Żadna osoba nie ma prawa do jej używania.

Symbol jest jednoznacznie religijny, co napisałem w trakcie jego tworzenia, a jego geneza w postaci laski na herbie, również jest jasna. Jak byk stoi, że laski (wtedy jeszcze dwie) są atrybutami najwyższego kapłana, zwieńczone symbolem religii jakim (…) narysował.

Żadna osoba prywatna, jak i król Baridasu ex officio, nie są uprawnieni do posługiwania się tą symboliką, gdyż pełne prawa posiadam jedynie ja — art. 1: http://prawo.sarmacja.org/akt,10950.html

1. Uchyla się art. 2 ust. 2 Praw Kardynalnych z dnia 21 sierpnia 2018 roku (Dz. P. poz. 10328), w brzmieniu:
„(Król Baridasu) jest Najwyższym Kapłanem religii málauskiej”.
2. Tytuł Najwyższego Kapłana Wiary Málauskiej przechodzi z królów baridajskich na rzecz Konrada Jakuba (AF891).
3. Królestwo Baridasu i osoba Jego króla, zrzeka się na rzecz wyżej wymienionej osoby wszelkich praw do Wiary Málauskiej, a także wynikających z jej tytułu przywilejów i obowiązków.

Nie będę się wypowiadał na temat tego, że herb królewski nie był (już po abdykacji) herbem przynależącym do kogokolwiek innego niż ja, i że nikt nawet nie zapytał czy może go sobie użyć jako swój, podmieniając ledwie dwa pola na tarczy. W dobrym smaku byłoby chociaż zakomunikować, że się chce użyć czyjejś pracy. Nie będę już na tyle małostkowy, chociaż boli mnie, że został tak okrutnie potraktowany z chujowym skalowaniem i gwałtem na heraldyce. Jedyne na co chciałem zwrócić uwagę, to że symbole religijne użyte na herbie były, i są używane bezprawnie, wobec czego wzywam wiadome osoby do ich usunięcia ze swoich grafik, pod rygorem dochodzenia swoich praw na gruncie trybunalskim.

Pozdrawiam

Re: Wezwanie do seniora w sprawie herbu

Postprzez Laurẽt 22 maja 2020, o 17:21

Wasza Królewska Wysokość,
nie wdając się w głębszą dyskusję o to kto i gdzie spierdolił dodam tylko odnosząc się do poniższego cytatu, żeby WKW sobie nie pochlebiał nadto, bo jak widać nadal rośnie coś za uszami.
KJAF napisał(a):Nie wchodzę powrotnie do polityki, więc sobie daruję komentarze na temat tego, jak mój główny antagonista drastycznie spierdolił Baridas i mimo krytyki w moją stronę, robił dokładnie to co mi zarzucał, tylko że dwa razy mocniej. Przemilczę to, bo szkoda na to moich nerwów.

Wracając do meritum sprawy muszę przyznać, że te drobne, acz bardzo ważne szczegóły, które są Wam przynależne musiałem po prostu przeoczyć. Mogę jedynie przeprosić za to nadużycie. By zmienić ten stan rzeczy przed chwilą złożyłem stosowny wniosek.
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Re: Wezwanie do seniora w sprawie herbu

Postprzez Führanka 22 maja 2020, o 17:28

Laurẽt napisał(a):Wasza Królewska Wysokość,
nie wdając się w głębszą dyskusję o to kto i gdzie spierdolił dodam tylko odnosząc się do poniższego cytatu, żeby WKW sobie nie pochlebiał nadto, bo jak widać nadal rośnie coś za uszami.
KJAF napisał(a):Nie wchodzę powrotnie do polityki, więc sobie daruję komentarze na temat tego, jak mój główny antagonista drastycznie spierdolił Baridas i mimo krytyki w moją stronę, robił dokładnie to co mi zarzucał, tylko że dwa razy mocniej. Przemilczę to, bo szkoda na to moich nerwów.

Wracając do meritum sprawy muszę przyznać, że te drobne, acz bardzo ważne szczegóły, które są Wam przynależne musiałem po prostu przeoczyć. Mogę jedynie przeprosić za to nadużycie. By zmienić ten stan rzeczy przed chwilą złożyłem stosowny wniosek.

Tak obiektywnie to wersja z uzbrojeniem jest dużo ciekawsza niż wersja Konrada. Bardzo mi się podoba!
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji
Rada Ministrów

Powrót do Regiony Baridasu