Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Przemówienie

Dyskusje dotyczące Królestwa jako całości oraz stolicy, Almery

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Przemówienie

Postprzez Führanka 18 cze 2019, o 12:34

Almera, 18 czerwca 2019 roku

Obywatele,

Chcę podziękować wszystkim w Baridasie, wszystkim obywatelom, bez wyjątku, niezależnie od tego czy zaufali mi w trakcie tych wyborów. To podziękowanie to nie tylko gorące słowa za sam fakt wyboru. To przede wszystkim uznanie dla całego narodu baridajskiego. Podziękowanie za ten wysiłek włożony w budowę naszej ojczyzny przez te wszystkie lata.

Często nie był to łatwy czas. Czasami bardzo skomplikowany i nieprzewidywalny, jednak za każdym razem udawało się nam przetrwać. Ciągle żyjemy w przeświadczeniu, że mamy kryzys. Ciągle narzekamy, że jest źle. A może to po prostu część naszego baridajskiego klimatu? Tym bardziej chylę czoła przed wysiłkiem, ciężką pracą, odpowiedzialnością i chęcią do działania każdego Baridajczyka.

Wybór mojej osoby na stanowiska Króla Baridasu, jest wyborem nowej drogi. Drogi republikańskiej, przepełnionej wielkimi zmianami. Chciałbym aby były to zmiany radykalne, jednak przeprowadzone powoli i z rozsądkiem. Chciałbym aby, każdy z obywateli wyraził swoje zdanie na ich temat. Będą to więc zmiany, wprowadzone przez cały naród, nie przez jednostkę. Zmiany oparte będą na trzech fundamentach.

Wolność - czyli rządy ludu. Rządy oparte na rządzie konstytucji, która podkreśli granice między starym absolutystycznym porządkiem i przekaże władzę prawdziwemu suwerenowi, którym jest naród baridajski.

Socjalizm - czyli rządy dla ludu. Rozumiem przez to opiekę społeczną nad każdym obywatelem. To państwo istnieje jako narzędzie dla jego obywateli, nie odwrotnie.

Nacjonalizm - czyli zjednoczenie ludu. Fundament ten oznacza niezależność od obcych wpływów w sprawach wewnętrznych. Jesteśmy Baridajczykami i to my rządzimy swoją ziemią. Nie oznacza to natomiast wrogiej postawy wobec Rzeczpospolitej Sarmackiej.

Największymi zmianami, które chciałbym wprowadzić jest uchwalenie wspominanej konstytucji, która wprowadzi rząd ludzi, przez ludzi, dla ludzi. Konstytucji, która wprowadzi kadencyjność głowy państwa i podkreśli, że król jest tylko pierwszym funkcjonariuszem państwowym wybranym z narodu i jemu powinien służyć.

Życie i śmierć dla Baridasu! Życie i Śmierć dla Narodu!

/-/ Adrian Maksymilian Józef Alatriste
Królestwo Baridasu

Re: Przemówienie

Postprzez Januszek vH-P 18 cze 2019, o 12:43

WKM,

Na początek gratuluje jeszcze raz wyboru na naszego Króla. Te piękne słowa i plany są na pewno zapowiedzią działań ze strony WKM, ale też i całego narodu. W imieniu Rządu JKM mam zaszczyt zapewnić, iż Rząd dopomoże WKM w jej zamierzeniach i będzie zawsze do usług Królowi jak i całemu narodowi.

Fare Aryon!
(-) Januszek von Hippogriff-Pałasz
W stopniu Sierżantaa (czynny),
Baron Sarmacki,
Magister medycyny net.

Więcej informacji na moim profilu. Chcesz, zobacz!
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Królestwo Baridasu
Królestwo Hasselandu
Instytut Edukacji Sarmackiej
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Rada Ministrów
Dwór Jego Książęcej Mości

Re: Przemówienie

Postprzez Hugo 22 lip 2019, o 13:18

Nie wiem czy mogę w tym miejscu napisać, że w pewien sposób "historia zatoczyła koło" ;) Ale z pewnością mogę pogratulować wyboru i życzyć sukcesów :)
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior, król-senior Baridasu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Powrót do Domena Królewska