Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wątek wybadywujący

Dział archiwalny administracji lokalnej Sclavinii

Wątek wybadywujący

Postprzez Andronik 4 cze 2019, o 19:34

Czołem TYTANOM KRUCJATY*!

Szykując się powoli do powrotu do mikroświata, po załatwieniu większości spraw które do załatwienia miałem i poukładaniu sobie paru innych, jak to zwykle szukam sobie niszy. Oczywiście pierwszą przeze mnie zauważoną jest kultura; nie chcę bawić się w politykę ani centralną, ani samorządową, bo widać jak to wychodzi. Wyjątkiem mógłby być niezobowiązujący udział w debacie, jeżeli w Radzie głos mogą zabrać osoby spoza niej.

Będąc Ministrem Kultury miałem trochę pomysłów na inicjatywy centralne w MK i samorządowe, jeszcze w czasie mojej krótkotrwałej działalności w Królestwie Baridasu. Mam tutaj taki zeszycik z wypisanymi pomysłami na festyny ludowe, ale mam też trochę bardziej ambitny pomysł; budowę sclavińskiego folkloru oddolnie.

Ale, ale. Powiecie pewnie: Michale Androniku, przecież Ty faszyzujesz, zrobisz pewnie jakieś militarystyczne bordello. Z tym faszyzowaniem to prawda, ale mam też wizję różnych "epopei ludowych". Jeżeli graliście w Bard's Tale i pamiętacie historię o Nuckelavee albo wczytywaliście się w Pieśń o Nibelungach, to wiecie co mam na myśli. Może będzie to związane z próbą ułożenia sclavińskiej historii przedinternetowej.

Wybadywadywanie wymienione w nazwie wątku służy przede wszystkim zadaniu paru pytań:

1) Ile osób działa obecnie, aktywnie, w Sclavinii: na tle politycznym, kulturowym, postopisaniowym co parę dni?
2) Jaką mamy konstytucję, jaki klimat: czy Ostateczna Krucjata żyje w ludziach?
3) Czy jesteśmy w stanie pracować bez chwili wytchnienia w następnym zrywie ku chwale Benewolentnego Przywódcy, Konsula Romańskiego?

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Jeszcze, gdybyście mieli jakieś propozycje działania, chcieli coś zrobić, współpracować — moje pióro jest do dyspozycji.

(lub jakiegokolwiek innego wyznawanego ruchu Świętej Kontrrewolucji, proszę nie czuć się urażonymi jeżeli sprzeniewierzyłem się w jakiś sposób waszym wewnętrznym ideałom poprzez określenie was bojownikami nie tego ruchu; jednak może dacie się w takim razie zwerbować do Ostatecznej Krucjaty, jeżeli nie jesteście jeszcze jej powiernikami? Jej potężny, autorytarny charakter narzuca, aby członkowie zgromadzenia byli Wielonarodowi; tak więc...)
/—/ Andronik, Konsul Sclavinii
Minister Kultury, Poseł na Sejm LXII kadencji, honorowy obywatel Baridasu

Zmęczony dekadencją liberalizmu?
Dołącz do Purpurowej Krucjaty.
Konsulat Sclavinii
Sejm Księstwa Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów

Re: Wątek wybadywujący

Postprzez Helwetyk 4 cze 2019, o 20:23

Andro napisał(a):Ile osób działa obecnie, aktywnie, w Sclavinii: na tle politycznym, kulturowym, postopisaniowym co parę dni?

W tym gronie jestem na pewno, póki realioza nie uderzy znienacka, ja, choć — ma się rozumieć — zakładałem inaczej… Na powyższe pytanie najlepiej jednak odpowie skrypt — niebieski ✔ wskazuje, że dany obywatel wypowiedział się przynajmniej raz w ciągu ostatniego tygodnia. (Dramatu nie ma).

Andro napisał(a):Jaką mamy konstytucję, jaki klimat: czy Ostateczna Krucjata żyje w ludziach?

W moim odczuciu, wraz z emigracją PRZYWÓDCY, Ostateczna Krucjata uległa eutanazji. Obecnie mamy tradycyjną dyktaturę (pozdrawiam).
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Roland 6 cze 2019, o 17:04

CWSW!

CSML, ABCD.

NTOK!
(—) Jaśnie Wielmożny Roland Heach-Romański herbu Złotogryf
z nadania Jego Książęcej i Królewskiej Mości markiz Thuringen

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Postprzez Guedes de Lima 6 cze 2019, o 19:43

XYZ
GUEDES hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Konsulat Sclavinii

Postprzez Roland 6 cze 2019, o 21:49

Guedes de Lima napisał(a):XYZ

To coś nowego? Bo w księgach objawionych tego nie ma.
(—) Jaśnie Wielmożny Roland Heach-Romański herbu Złotogryf
z nadania Jego Książęcej i Królewskiej Mości markiz Thuringen

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Postprzez Ludwik Tomović 6 cze 2019, o 22:10

CWSW!
No próbuję coś tam działać ;)

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

/-/
dr net. mat Ludwik Wilhelm diuk Tomović

Prezes SFSP
Trener LKS-NK Troyanowitze Krasnystok
Były Naczelnik Krasnegostoku
Były trener FC San Silvestro, LKS Krasnystok i Wielonarodowej Kadry Sclavinii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Konsulat Sclavinii

Postprzez Piotr III Łukasz 7 cze 2019, o 13:00

Roland napisał(a):
Guedes de Lima napisał(a):XYZ

To coś nowego? Bo w księgach objawionych tego nie ma.

Ktoś chciał być sprytny i zabawny a tu się okazało, że wszystko coś znaczy :)
NTOK!
(—) Piotr III Łukasz
książę Sarmacji
Ojciec Założyciel Księstwa Sarmacji
Książę Sarmacji
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Naczelna Izba Architektury
Trybunał Koronny
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Konsulat Sclavinii

Postprzez Guedes de Lima 8 wrz 2019, o 20:20

Wszystko ma swój przekaz podprogowy. :roll:
GUEDES hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Konsulat Sclavinii

Powrót do Archiwum samorządowe