Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Degradacja tytułów i nadanie im znaczenia

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia

Które rozwiązanie podoba Ci się najbardziej?

Ankieta wygasła 10 cze 2019, o 12:15

1. Dodanie tytułów
4
13%
2. Przesunięcie ilości wsi lennych za tytuł
3
10%
3. Waga nadań, im dalsze, tym mniej znaczące
3
10%
1. i 2.
2
6%
1. i 3.
0
Brak głosów
2. i 3.
2
6%
1., 2. i 3.
1
3%
Inne
8
26%
W ogóle tego nie ruszać.
8
26%

Liczba głosów : 31

Re: Degradacja tytułów i nadanie im znaczenia

Postprzez anglov 5 cze 2019, o 19:12

Jak niezbyt często, podoba mi się to, co mówi diuk Torped. Problem zauważono. Jednak należy zdać sobie sprawę, że być może system tytułów „odwsiowych” już się wyczerpał i trzeba zdać sobie sprawę, że „można inaczej”.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Postprzez Leszke 5 cze 2019, o 19:20

Również zgadzam się z diukiem Torpedem. Podkreślałem już we wcześniejszych swoich komentarzach w temacie, że stary system był moim zdaniem lepszy, miał swoje zalety jako element kultury, narracji, wirtualnej państwowości, a nie jedynie wskaźnik aktywności. Trzeba natomiast podjąć kroki, żeby były pewne zwyczaje nadawania tytułów, np. tytuł kawalera otrzymywałoby się w pierwszym kwartale obecności w KS, baroneta po 9 miesiąca, barona po półtora roku itd. Może zbyt restrykcyjne przykłady, ale myślę, że wiadomo o co biega.

Zresztą, wsie lenne to jedynie pośrednik. Czy jest różnica między nadaniem komuś 15 wsi lennych i w ten sposób wywindowaniem go do jakiejś godności, a nobilitacją bezpośrednią? Uważam, że to jedynie złudzenie.
Leszek diuk de Ruth

Postprzez kaxiu 7 cze 2019, o 08:12

Żadne z rozwiązań w ankiecie do mnie nie przemawia. Niemniej problem co oczywiste istnieje.

Kiedyś już to chyba nieśmiało gdzieś postulowałem. Można by się zastanowić nad swego rodzaju "rewolucją przemysłową". Czyli wprowadzić po prostu nowy system nagradzania, który zastąpiłby wsie lenne. Co się będzie nadawać i jakie z tego będą rangi to kwestia otwarta.

Mogą to być majątki i swoiste tytuły burżuazyjne, można wymyśleć coś zupełnie innego, niemającego nawet bezpośredniego odpowiednika realnie. A może w ogóle wprowadzić tytuły "honorowe" liczone za jakieś pkt zasług - i tutaj faktycznie jakaś średnia ważona?

Konsekwentnie pozostawiłbym tytuły szlacheckie i arystokratyczne, kto ma to ma. Książę mógłby nadal je nadawać, ale uznaniowo i tylko w szczególnych okolicznościach.

Na marginesie wskazuje, że na takim interesie tracę, bo po kilkunastu latach w KS jestem skromnym hrabią. Więc ewentualne zarzuty reakcjonizmu są chybione.
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Królestwo Teutonii

Postprzez Guedes de Lima 7 cze 2019, o 16:55

Posypcie głowę popiołem Ci wszyscy, którzy chcą zabierać tytuły uzyskane przez nieaktywnych lub bardzo rzadko odowiedzających Księstwo Sarmacji. Każde pokolenie ma własny czas. Szanujmy swoją historię i tych, których już z nami nie ma.
GUEDES hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Konsulat Sclavinii

Postprzez Führanka 9 cze 2019, o 12:30

Guedes de Lima napisał(a):
Posypcie głowę popiołem Ci wszyscy, którzy chcą zabierać tytuły uzyskane przez nieaktywnych lub bardzo rzadko odowiedzających Księstwo Sarmacji. Każde pokolenie ma własny czas. Szanujmy swoją historię i tych, których już z nami nie ma.

Zasłużonym i nieaktywnym można dożywotnio nadać tytuły honorowe, a dla reszty bawiącej się ferajny można zreformować.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu

Poprzednia strona

Powrót do Polityka, kultura, sport, zagranica