Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Lista prac społecznych [KONSULTACJE]

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia

Lista prac społecznych [KONSULTACJE]

Postprzez Arsacjusz 26 maja 2019, o 12:05

Szanowni Sarmaci,

15 marca 2015 roku Sejm jednogłośnie przyjął ustawę nr 244 o pracach społecznych (Dz. P. poz. 7305), zgodnie z którą kara więzienia może zostać zamieniona w części lub w całości na obowiązek wykonania pracy społecznej. Niestety, jak się okazało, poprzednie rządy zapomniały o dobrodziejstwie tej instytucji, dlatego nie wydano obwieszczenia zawierającego listę prac społecznych.

14 maja br. skierowałem do Kanclerza Księstwa Sarmacji pismo z prośbą o zainicjowanie procesu wydania odpowiedniego obwieszczenia. JKM Jakub Konrad zaprosił mnie do współpracy mającej na celu ustalenie listy prac społecznych.

Chciałbym Was poprosić o przedkładanie własnych propozycji, najlepiej do 10 czerwca. Należy pamiętać, że praca społeczna powinna służyć dobru wspólnemu. Za wszelkie sugestie bardzo dziękuję w imieniu swoim i Prefektury.

(—) Arsacjusz Arped
Prefekt Generalny
(—) Arsacjusz Arped
były Prefekt Generalny
Scire leges non hoc est verba earum tenere, sed vim ac potestatem
Avatar użytkownika
 

Re: Lista prac społecznych [KONSULTACJE]

Postprzez Helwetyk 26 maja 2019, o 12:09

Arsacjusz napisał(a):Chciałbym Was poprosić o przedkładanie własnych propozycji, najlepiej do 10 czerwca. Należy pamiętać, że praca społeczna powinna służyć dobru wspólnemu. Za wszelkie sugestie bardzo dziękuję w imieniu swoim i Prefektury.

Aktualizacja poradników w Instytucie Edukacji Sarmackiej, z dobrze zrobionymi zrzutami ekranu (zwłaszcza, że nowy serwis internetowy nadchodzi wielkimi krokami). Szczególnej uwadze polecam ten komentarz oraz wszystkie pytania i uwagi podnoszone przez p. Bociana.
(—) Helwetyk Romański, Namiestnik Palatynatu Leocji
Obrazek
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: Lista prac społecznych [KONSULTACJE]

Postprzez GFvH 26 maja 2019, o 14:40

Robienie opisów miast w Sarmacji i zrobienie osobnej o nich strony. Dzięki temu łatwiejsza będzie narracja.
(-) Gustaw Fryderyk von Hippogrif

ktoś tam w czymś tam.
Avatar użytkownika
Królestwo Hasselandu
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Trybunał Koronny
 

Re: Lista prac społecznych [KONSULTACJE]

Postprzez Santi Vilarte 26 maja 2019, o 14:48

Przy wszelkich imprezach międzykrajowych ułatwiłoby mi życie, gdyby ktoś wziął część nacji z listy, zamieścił tam zaproszenia a następnie monitorował, czy ktoś się stamtąd zgłasza. Jeśli będę planował organizację zawodów, to będę z wyprzedzeniem informował na forum i jeśli to się akurat "zgra" z jakąś sprawą, to chętnie przyjmę taką pomoc.

Dwa: czy dane o stanach kont instytucji do celów podatkowych są zbierane automatycznie? Gdyby nie były, a byłoby to przydatne, to można komuś powierzyć jednorazowo spis części czy całości nawet
https://www.facebook.com/Hasseland/

Santiago Vilarte
Mer Angemontu
TBC
Avatar użytkownika
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: Lista prac społecznych [KONSULTACJE]

Postprzez AFvTD 26 maja 2019, o 15:37

O pracach społecznych można mówić bardzo wiele. Obwieszczenie takie jednak powinno być uniwersalne oraz umożliwiać dostosowanie go do różnych potrzeb. Padły propozycje przygotowania poradników do IES oraz opisy miast - ale jeżeli już zostaną one przygotowane, bez względu na to, czy zostały one przygotowane jako kara, czy też jako dobrowolna aktywność nie ma znaczenia. Dodatkowo musi być to coś, co można nakazać - nie na to pozwolić. W moim przekonaniu o tym, czy kara więzienia zostanie zamieniona na karę prac społecznych nie decyduje oskarżony, ale oskarżyciel.

Tutaj zatem dochodzę do jednego wniosku - tj. zamiana kary na pisanie postów. Tylko tutaj obawiam się podejścia Zyriuszowego - oskarżony otrzyma do napisania x postów, w których napisze "Pracuje" i zamiast kary, będzie (autorska cenzura). Takie wyjście z pewnością jest nieakceptowalne.

Co zatem proponuję? Aby w obwieszczeniu zamieścić informację o tym, że to, co ma powstać w wyniku zamiany wyroku na pracę społeczną jest zmienne - teraz padły propozycje napisania poradników i opisów miast systemowych. No ale co później? Ano, będzie trzeba wydawać nowe obwieszczenie, wymyślać nowe kary, całe obwieszczenie pisać od nowa.

Czy zatem niedobrym pomysłem byłoby sformułowanie przepisu w taki sposób, aby wytyczał to w sposób mocno ogólny (np. napisanie artykułu/tekstu na dany temat; przygotowanie jakiejś grafiki, która będzie potrzebna do czegoś), bądź wykorzystujący faktyczne, realne umiejętności skazanego - np. przygotowanie jakiegoś programu/skryptu, bądź skomponowanie utworu?

Dodatkowo, jeżeli miałbym już coś proponować, to również udział w konkursach - jeżeli oczywiście uczestnik brałby czynny udział, a przedkładane prace miałyby walory estetyczne - mogłoby to zostać docenione krótszym wyrokiem. Tylko tutaj pojawia się problem - na który pewnie każdy by mi zwrócił uwagę (więc już o nim pamiętam). Estetyka, tak samo jak wiele różnych innych pojęć, jest pojęciem względnym, subiektywnym. To co dla mnie może być ładne, dla specjalisty w dziedzinie grafiki będzie fe...
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Avatar użytkownika
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
 

Re: Lista prac społecznych [KONSULTACJE]

Postprzez Roland 26 maja 2019, o 17:53

Napisanie systemu gospodarczego.
(—) Jaśnie Wielmożny Roland Heach-Romański herbu Złotogryf
z nadania Jego Książęcej i Królewskiej Mości markiz Thuringen

Obrazek
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: Lista prac społecznych [KONSULTACJE]

Postprzez Helwetyk 26 maja 2019, o 18:12

Roland napisał(a):Napisanie systemu gospodarczego.

Z elementami 3D! :oops:
(—) Helwetyk Romański, Namiestnik Palatynatu Leocji
Obrazek
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: Lista prac społecznych [KONSULTACJE]

Postprzez KJAF 26 maja 2019, o 18:13

Kiedyś dyskutowaliśmy o podglądzie grafik medali w profilu i innych duperelach związanych z odznaczeniami. NIA coś wspominało, że jest to wykonywalne, ale jest od groma roboty przy opracowywaniu tych wszystkich kodów i danych medali. Zapraszali do żmudnej roboty w tej materii. Może tam by wysłać pierdzących w pasiaki?

Ja jednak przy okazji zwrócę uwagę na to, że praca nie może być zbyt uciążliwa. To nie real, że coś wymusimy, a bytność w kraju opiera się na tymże przymusie. Jak zawalimy kogoś syzyfową i irytującą pracą, to efektem będzie porzucenie konta i stworzenie klona, a nie żadna korzyść społeczna.
Avatar użytkownika
 


Re: Lista prac społecznych [KONSULTACJE]

Postprzez Helwetyk 26 maja 2019, o 18:22

Konrad Jakub napisał(a):[…] Jak zawalimy kogoś syzyfową i irytującą pracą, to efektem będzie porzucenie konta i stworzenie klona, a nie żadna korzyść społeczna.

Pełna zgoda. Przepisy z jednej strony stanowią, że „sąd może, na wniosek osoby skazanej, wyznaczyć pracę społeczną […]”, ale z drugiej, że „w przypadku, gdy ukarany odmówi wykonania […]” — czyli rozumiem regulację tak, że skazany musi zainicjować zamianę na pracę społeczną, ale wybór konkretnej pracy zależy już od sądu. Wydaje mi się to nieoptymalne rozwiązanie. Abstrahując od tego, że to czysta spekulacja, należałoby raczej pozostawić zarówno wniosek, jak i wybór pracy społecznej, po stronie skazanego.
(—) Helwetyk Romański, Namiestnik Palatynatu Leocji
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
 

Następna strona

Powrót do Polityka, zagranica

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości