Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Annuntio vobis gaudium magnum!

Ostateczna Kafeteria: niech trwa Ostateczna Krucjata!

Re: Annuntio vobis gaudium magnum!

Postprzez Helwetyk 17 kwi 2019, o 10:49

Mustafa Owski napisał(a):
Guedes de Lima napisał(a):Co tam słychać w Sclavinii? Krótki brief proszę.

Jak zwykle stagnacja, reformy, próba odbicia się od dna.

W przypadku dobrze przeprowadzonego połączenia ze Starosarmacją powstałaby prowincja, która mogłaby konkurować aktywnością wewnętrzną z Baridasem. Marzą mi się aktywna Sclavinia i aktywna Starosarmacja w ramach jednej, aktywnej prowincji — w kontraście do, obecnie, nieaktywnej Sclavinii i nieaktywnej Starosarmacji. Demografia jest nieubłagana.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Andronik 17 kwi 2019, o 10:58

<Tutaj wstaw patriotyczny kontrargument.>
/—/ Andronik, Konsul Sclavinii
Minister Kultury, Poseł na Sejm LXII kadencji, honorowy obywatel Baridasu

Zmęczony dekadencją liberalizmu?
Dołącz do Purpurowej Krucjaty.
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów

Postprzez Helwetyk 17 kwi 2019, o 11:05

Andro napisał(a):<Tutaj wstaw patriotyczny kontrargument.>

Brexit.
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Andronik 17 kwi 2019, o 11:13

Helwetyk napisał(a):Brexit.

Tego już próbowałem!

Natomiast, w przedmiocie istnienia Sclavinii jako wolnej prowincji: ustawa. Życzę wszystkim samorządom jak najlepiej i jestem za tym żebyśmy starali się je ożywiać jak tylko się da, ale przyznaję, że lubię tę ustawę wyłącznie w jej obecnym brzmieniu. :)

PS. Literówka w nazwie działu to feature?
/—/ Andronik, Konsul Sclavinii
Minister Kultury, Poseł na Sejm LXII kadencji, honorowy obywatel Baridasu

Zmęczony dekadencją liberalizmu?
Dołącz do Purpurowej Krucjaty.
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów

Postprzez Helwetyk 17 kwi 2019, o 11:25

Andro napisał(a):Natomiast, w przedmiocie istnienia Sclavinii jako wolnej prowincji: ustawa. Życzę wszystkim samorządom jak najlepiej i jestem za tym żebyśmy starali się je ożywiać jak tylko się da, ale przyznaję, że lubię tę ustawę wyłącznie w jej obecnym brzmieniu. :)

Do tego potrzeba ludzi. Ludzi do samorządu można, w praktyce, co najwyżej ściągnąć z innych prowincji. Konkurujemy więc sobie, jako te prowincje, o to samo grono potencjalnie zainteresowanych obywateli, w warunkach zbliżonych do gry o sumie zerowej. Osiągnęliśmy punkt równowagi bliski maksymalnej entropii.

Tworzenie inicjatyw dla trzech osób, twórcę wliczając, mija się z celem.

Andro napisał(a):PS. Literówka w nazwie działu to feature?

Wątpię; od kilku dni powstrzymuję swoje OCD… ;-)
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Piccolomini 17 kwi 2019, o 11:55

Sprzeciwiam się wszelkim podziałom, jeżeli są one niepotrzebne i nieuzasadnione. Tak samo czyniłem w stosunku do Bialenii i bardzo żałuję, że jej już z nami nie ma.

Postprzez Helwetyk 17 kwi 2019, o 12:18

Piccolomini napisał(a):Sprzeciwiam się wszelkim podziałom, jeżeli są one niepotrzebne i nieuzasadnione. Tak samo czyniłem w stosunku do Bialenii i bardzo żałuję, że jej już z nami nie ma.

Cały kryzys bialeński to, jak dla mnie (na tyle, na ile rekonstruuję sobie wydarzenia, nie będąc wówczas obecny), jedno wielkie nieporozumienie wywołane przewagą nienajlepszych emocji nad chłodną kalkulacją. Było warto spróbować, ale wnioski na przyszłość należy wyciągnąć. Punkt pierwszy: „[protektorat] nie jest odrębną mikronacją w rozumieniu przepisów prawa państwowego Księstwa Sarmacji”.
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Verwaltung 17 kwi 2019, o 13:29

Wracając do samego połączenia Sclavinii ze Starosarmacją, to mam nieodparte wrażenie, że większość zaglądających — będę brutalny — weteranów (dobrze ja te `—` użyłem?), się na to na to nie zgodzi. O Starosarmację się nawet nie martwię, bo są z pewnością na nie, o czym świadczy ostatnie prowegetariańskie i antysclavińskie embargo.
Ostatnio edytowano 17 kwi 2019, o 13:46 przez Verwaltung, łącznie edytowano 1 raz
(—) Severin von Verwaltung
Baron Księstwa Sarmacji
Baron Królestwa Hasselandu
Starosarmacja

Postprzez Helwetyk 17 kwi 2019, o 13:38

Sant napisał(a):Wracając do samego połączenia Sclavinii ze Starosarmacją, to mam nieodparte wrażenie, że większość zaglądających — będę brutalny — weteranów (dobrze ja te "—" użyłem?), się na to na to nie zgodzi. O Starosarmację się nawet nie martwię, bo są z pewnością na nie, o czym świadczy ostatnie prowegetariańskie i antysclavińskie embargo.

Tej akcji z embargiem, przyznam, zupełnie nie czuję. Rywalizacja między prowincjami może i (na pewno) byłaby pożądana, ale — parafrazując klasyka — przed wyruszeniem do walki należy zebrać drużynę. Póki co, zamierzam mniej lub bardziej upierdliwie marudzić.

PS. Moim zdaniem — dobrze. Jeszcze do tego typograficzne cudzysłowy i jesteśmy w domu! ;-)
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Verwaltung 17 kwi 2019, o 13:47

Połączenie Sclavinii i Starosarmacji nie jest według mnie możliwe, ale marudzić jak najbardziej można, a nawet trzeba!
(—) Severin von Verwaltung
Baron Księstwa Sarmacji
Baron Królestwa Hasselandu
Starosarmacja

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konsulat Sclavinii