Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Okop awarskich monarchofaszystów

Stolica: Nikolaopol

Okop awarskich monarchofaszystów

Postprzez Andronik 10 kwi 2019, o 21:42

Obrazek

————— ¡Arriba! —————


Podczas trwania rozmów na temat ożywienia baridajskich regionów i w tym trudnym czasie, gdy między narodami ponownie gorzeje debata na temat Awary, członkowie ruchów kontrrewolucyjnych nie pozostają bierni na pełne nadziei wołania skrwawionej ziemi awarskiej. Bo choć dzielna Królewska Gwardia Baridasu (niech ją Król otacza opieką) obsadza garnizony chroniąc ludność cywilną przed niechybnym atakiem ze strony scholandzko-dreamlandzkich szumowin i zdrajców, to bez stałego źródła rekruta ludzkiego i potęgi lokalnej propagandy — jej działania mogą nie wystarczyć, by odeprzeć imperialistyczne zakusy ekorzyńsko-dreamopolitańskie.

Wydaje się być więc sprawą naturalną, że ludność powinna się samoorganizować w celu ochrony baridajskich wartości. W tych mrocznych czasach v-światowego zapomnienia dla Monarchofaszyzmu, upadku retoryki Ostatecznej Krucjaty w jej zalążku oraz chwiejności sojuszy — zdrady bielańskich bumelantów, na kogo można liczyć jak nie na Jego Królewską Mość, Błękitnokrwistych i własny bagnet?

Idąc w ślad za tymi arcyszlachetnymi pobudkami, spotkałem się w Nikolaopolu z najlepszym sortem baridajskich monarchofaszystów oraz wieloma sclavińskimi przyjaciółmi wszystkich narodów, którzy rozwiali się po świecie po upadku autorytetu Berezy Kotwickiej. Zgodziliśmy się co do najpierwszych potrzeb społeczności południowoawarskiej; spośród nich wprzód wymienić należy pozostanie przy światłym Królestwie Baridasu, nawiązanie ścisłej współpracy z rdzennie sarmacką Awarą Północną w celu ochrony interesów wyspy oraz zbrojenie społeczności awarskiej celem przygotowania do nadchodzącego wielkimi krokami Ostatecznego Starcia. Posługa Jego Królewskiej Mości nam wszystkim leży na ustach.

Wraz ze wspomnianymi przyjaciółmi postanowiliśmy więc powołać do życia nową organizację obywatelską, która krzewić będzie wszystkie te wartości i dążyć do spełnienia społecznych potrzeb. Ulokowaliśmy się w południowym Nikolaopolu, rezydując na razie w hotelu Odolan, lecz planując rychły rozwój w zakresie ustanowienia siedziby stałej i nawiązania dialogu ze światłymi, legalnymi władzami które pragniemy wesprzeć całym swoim jestestwem. Proklamowaliśmy zawiązanie Błękitnego Sprzysiężenia.

Pragnąc zaangażować w swoje działania jak największe rzesze wszystkich Monarchofaszystów mikroświata, powodowani tradycjami Ostatecznej Krucjaty w zakresie międzynarodowości, apelujemy: dołączcie do naszej Krucjaty Przeciwkwietnej! Zawołujemy wszystkie Narody Sarmacji, nawet Teutończyków. Uchrońcie Awarę w imię Króla i Księcia przed demonami liberalnej demokracji państwa postebruskiego!


/—/ S. G.

Fare Aryon! Niechaj Trwa Ostateczna Krucjata!

Avatar użytkownika
Konsulat Sclavinii
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów
 

Re: Okop awarskich monarchofaszystów

Postprzez Remigiusz L. 10 kwi 2019, o 22:45

Obrazek


Naród El Distrito de Tropicana, ożywiony duchem kontrrewolucjonizmu pirackiego, popiera żelazną niezłomność członków Błękitnego Sprzysiężenia. Awara jest Nam szczególnie bliska, jako że zamieszkuje ją Lud, tak jak nasz, przywiązany do morza, rozumiejący, co znaczy huragan na oceanie i nie skażony kontynentalnym powietrzem. Nie sposób nie wspomnieć, że sam El Dictatore jest weteranem walk o Awarę Południową, co więcej, toczył je ramię w ramię z bratnim Narodem Baridajskim, jako ochotnik w KGB. Nie zapominając więc o tym dziedzictwie braterstwa broni, ślemy do Nikolaopolu serdeczne pozdrowienia!

¡Arriba Compañeros!


Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek
Avatar użytkownika
Starosarmacja
 

Re: Okop awarskich monarchofaszystów

Postprzez Führanka 11 kwi 2019, o 15:16

Obrazek


Z całego serca, jako republikanin i Baridajczyk, chciałbym dołączyć się do powyższego manifestu, jednakże nie mogę zgodzić się z monarchofaszystowską retoryką. To kłamliwe podkreślanie roli monarchofaszyzmu dla Baridajczyków jest wręcz wstrętne. Czy największy kryzys w narodzie baridajskim nie był właśnie za czasów monarchofaszyzmu? Tak samo podkreślanie błękitnej krwi. Czy oznacza to, że czujecie się wyżsi i uprzywilejowani tylko z racji pochodzenia? Opieracie się na osobie króla, bazując na archaicznym zapisie w prawach kardynalnych, mówiący o pochodzeniu władzy od króla. Czyż władza nie powinna pochodzić od całości narodu? Podkreślacie, że chcecie bronić ludność cywilną, a może chcecie po prostu zachować ziemie, gdyż według was należy ona do króla? Czuję się upokorzony jako Baridajczyk czytając ten manifest. Dzieli on jeszcze bardziej w momencie, kiedy naród jak nigdy potrzebuje jedności.

Chciałbym z całych sił wesprzeć inicjatywę, jednak przykre jest to, że stawia się tutaj monarchofaszyzm wyżej niż oddanie i narodowość. Tak zjednoczonego narodu nie zbudujemy.

Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Królestwo Baridasu
 

Re: Okop awarskich monarchofaszystów

Postprzez Andronik 16 kwi 2019, o 19:38

Uczestnicy Krucjaty Przeciwkwietnej!

Pomimo głosu republikanów próbujących zaburzyć nasze wspaniałe, monarchofaszystowskie i ostatecznokrucjatowe ideały, dzięki dzielnym działaniom KGB na wyspie Awarze i wsparciu ideowym tropicańskich sprzymierzeńców, Błękitne Sprzysiężenie rozwija swoje wpływy, zdobywając kolejne lokale i wsparcie tubylców. Wielu z naszych sprzysiężonych osobiście zgłasza się do służby w szeregach Królewskiej Gwardii Baridasu, nieskromnie powiem, że zachęceni moim przykładem. Ogromną przyjemność sprawiło nam ostatnio goszczenie w Nikolaopolu tropicańskiego wieszcza, który wykonał dla nas przepiękną pieśń kontrrewolucyjną.

Viva Cruzada y Rey, viva Cruzada y Rey!
El grito de guerra que encide la tierra.Dzisiaj świętujemy zdrowie Króla, Księcia i El Dictatore, przelewają się rum i piwa ze średniej półki cenowej, a połowa portowych barów z kebabami jest zajęta przez wykonywanie naszych zamówień. Arriba!
/—/ Andronik, Konsul Sclavinii
Minister Kultury, Poseł na Sejm LXII kadencji, honorowy obywatel Baridasu

Zmęczony dekadencją liberalizmu?
Dołącz do Purpurowej Krucjaty.
Avatar użytkownika
Konsulat Sclavinii
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów
 

Re: Okop awarskich monarchofaszystów

Postprzez Remigiusz L. 16 kwi 2019, o 20:03

El grito de guerra que encide la tierra.

Enciende*

Pieśń requetés zdecydowanie zasługuje na serduszko!
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek
Avatar użytkownika
Starosarmacja
 


Powrót do Kanton Awara Południowa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości