Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Kartografia KT

Miejsce rozmów na wszelkie tematy z Teutonią związane — powitania, pytania, projekty obywatelskie.

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

Re: Kartografia KT

Postprzez AJ Piastowski 13 sty 2019, o 12:01

Hetman_Gotfryd napisał(a):To czekam, na tą wersję oficjalną :) Wygasła mi licencja w Corelu :mad: Muszę jakiś szacher-macher zrobić, żeby to dokończyć.

Wygasła mi licencja w Corelu :mad: Muszę jakiś szacher-macher zrobić, żeby to dokończyć.
ObrazekObrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii

Postprzez Hetman_Gotfryd 19 sty 2019, o 23:39

Zatem, uzbrojony w cierpliwość; czekam efektów tego szacher macher :lol:
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez AJ Piastowski 27 mar 2019, o 11:40

Szaher macher zrobiony i na 30 dni mam wersję testową, w zasadzie ze 100% możliwościami jakie daje program, więc mam olbrzymią chęć w ciągu tych 30 dni przynajmniej zakończyć pracę nad Nową Teutonią.
ObrazekObrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Joanna Izabela 27 mar 2019, o 14:16

AJ Piastowski napisał(a):Szaher macher zrobiony i na 30 dni mam wersję testową, w zasadzie ze 100% możliwościami jakie daje program, więc mam olbrzymią chęć w ciągu tych 30 dni przynajmniej zakończyć pracę nad Nową Teutonią.

Jest to jedna z lepszych wiadomości ostatnio.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Królestwo Teutonii
Prefektura Sarmacji

Postprzez AJ Piastowski 27 mar 2019, o 14:51

Mała poprawka, bo wersja testowa jest na 16 dni... To w zasadzie oznacza, że trzeba będzie jednak spiąć dupala.
ObrazekObrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez AJ Piastowski 5 kwi 2019, o 11:44

Informuję, że mapka się robi, wygląda coraz lepiej. Poniżej mały konkursik, w którym do wygrania będzie... no cóż możliwość nazwania czegoś dla przyszłych pokoleń ;)

Na poniższym wycinku mapki mamy 4x nienazwane szczyty (zaznaczone czerwonymi kółkami). Poczekam przez weekend na jakieś sensowne propozycję.

ps. Nazwy typu jaką zaproponował kilka stron wcześniej VAT aby nazwać zatokę imieniem Joanny Izabeli jest bardzo OK. Postanowiłem jednak, że takie nazewnictwo (tzn. odnoszące się do relatywnie najnowszej historii KT) zostaną użyte przy tworzeniu Loardi.

Obrazek
ObrazekObrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Helwetyk 24 kwi 2019, o 19:53

Mając dopiero niedawno okazję zobaczyć mapę autorstwa @AJCartonwhisky napiszę tyle, że jestem pod ogromnym wrażeniem i mam nadzieję, że na mapach samej Teutonii jego dzieło kartograficzne się nie skończy. Marzy mi się, tak co do konwencji, jak i co do skali, podobna mapa Sarmacji (wyspy), Baridasu, Hasselandu…
ObrazekObrazekObrazek
(—) Helwetyk książę-diuk Romański, Marszałek Koronny,
były funkcjonariusz publiczny
Konsulat Sclavinii
Dwór Jego Książęcej Mości
Kościół Diuczej Wiary
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel

Postprzez AJ Piastowski 25 kwi 2019, o 09:17

Helwetyk napisał(a):Mając dopiero niedawno okazję zobaczyć mapę autorstwa @AJCartonwhisky napiszę tyle, że jestem pod ogromnym wrażeniem i mam nadzieję, że na mapach samej Teutonii jego dzieło kartograficzne się nie skończy. Marzy mi się, tak co do konwencji, jak i co do skali, podobna mapa Sarmacji (wyspy), Baridasu, Hasselandu…

Skupiam się na razie na KT. Przygotowana już została mapa w takim samym klimacie Nowej Teutonii. Mam wielką chęć podarowania mapy Joannie Izabeli przy okazji koronacji - o ile taka kiedyś się odbędzie ;) Aktualnie zamierzam najpierw wziąć się za Loardię. Jak uporam się z tym, nie wykluczam pobawienia się z kartografią w innych regionach KS.

Byłoby bardzo miło gdyby do tego czasu podobne do tego wątki powstały gdzieś na forum prowincji zainteresowanych stworzeniem nowej mapki. Jak widać wypowiedzi jest dość sporo, a i materiałów które trzeba wziąć pod uwagę przy tworzeniu będzie masa do przeglądnięcia i zinterpretowania.
ObrazekObrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Helwetyk 25 kwi 2019, o 09:29

AJ Piastowski napisał(a):Byłoby bardzo miło gdyby do tego czasu podobne do tego wątki powstały gdzieś na forum prowincji zainteresowanych stworzeniem nowej mapki. Jak widać wypowiedzi jest dość sporo, a i materiałów które trzeba wziąć pod uwagę przy tworzeniu będzie masa do przeglądnięcia i zinterpretowania.

W wymiarze czysto praktycznym, nie dzieliłbym zagadnienia na potencjalnie pięć wątków w pięciu różnych działach. Wątek poświęcony mapie Sclavinii byłbym w stanie wykopać z archiwum i, w razie potrzeby, służę pomocą.
ObrazekObrazekObrazek
(—) Helwetyk książę-diuk Romański, Marszałek Koronny,
były funkcjonariusz publiczny
Konsulat Sclavinii
Dwór Jego Książęcej Mości
Kościół Diuczej Wiary
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel

Postprzez Remigiusz L. 25 kwi 2019, o 14:04

Jeśli chodzi o Starosarmację, to wątków takich było już chyba kilka, a spis znanych władzom map znajduje się w profilu prowincji (co oczywiście nie oznacza, że udało nam się wykopać wszystkie).

A przy okazji, ponieważ chyba jeszcze tego nie robiłem, napiszę, że mapa jest wpaniała! :D
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek
Prefektura Sarmacji
Starosarmacja

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Życie Teutonii [Úr Teutonienlejb]