Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Mała antologia cytatów

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia

Mała antologia cytatów

Postprzez Remigiusz L. 25 mar 2019, o 09:51

Kancelaria Króla Dreamlandu w polemice z obywatelem Sarmacji zdecydowała się na wykorzystanie cytatu z dawnej wypowiedzi tegoż obywatela. Ministerstwo Pokoju poczuło się w obowiązku nie pozostawać w tyle. Po przejrzeniu akt ministerstwa prezentujemy Państwu małą antologię fragmentów dawnych wypowiedzi pana ziemi morlandzkiej, surmalajskiej i weblandzkiej, seniora Furlandii i Luindoru, zwierzchnika Skytji, seniora Delty i Proftazji, Bergii i Elfidy, Arden i Inselii, Dolii i Faerie, Darei i Scholii, etc. etc.:

Exposé Premiera Rządu Królewskiego Jaśnie Oświeconego diuka von Witt nie mówi wprost o Sarmacji. Ale nie milczy o niej także. Diuk von Witt znany ze swych antysarmackich poglądów mówi w zawoalowany sposób o sarmackim imperializmie i prezentuje rewizjonistyczny pogląd mówiąc o "hańbie" Awary Południowej. Kiedy podobne słowa padają z ust jednego z najaktywniejszych mikronacyjnie Dreamlandczyków, Premiera Rządu Królewskiego, który do pomocy w MSZ bierze osobę, która została wydalona z Księstwa Sarmacji, to możemy zacząć się zastanawiać — jak długo potrwa, i jak mocna, będzie zima między naszymi krajami. [...] Na pewno Sarmacja powinna zakończyć z etapem, w którym o tym czy i jak patrzymy na dany kraj wirtualny decydowały nasze jednostkowe przekonania i doświadczenia, a wejść w etap, w którym o polityce zagranicznej determinuje racja stanu oparta o żywotne interesu Kraju.


Mamy Awarę w całości u siebie. Ale KD właśnie mówi, że cała akcja z Awarą byłą "hańbiąca" :DO tym, że Daniel von Witt jest koniunkturalistą wiadomo nie od dziś. Wyczuwając zmianę wiatru i wzmagający się rewizjonizm niby od niechcenia pyta co z tym zrobi Królowa, "czy Królowa byłaby w stanie prowadzić wojnę przeciw swojej ojczyźnie?", oraz, oczywiście w myśl "do sprawy nie wracamy" rzuca twardo "traktat powinien być już dawno wypowiedzony". [...] Ta sprawa nie zniknie tylko dlatego, że sarmackie władze będą na jej temat milczeć. Książęce Siły Zbrojne powinny być postawione w pewien stopień gotowości. Musimy być gotowi do obrony przed dreamlandzką agresją i napędzanym rewizjonizmem nacjonalizmem. Warto też przypomnieć sarmackim mieszkańcom genezę konfliktu i jego przebieg. Spora część dzisiejszej młodzieży nie zna tematu i nie musi się czuć związana sentymentalnie z Awarą Południową i obroną Sarmackiej Racji Stanu.Awara je Sarmackija!W kwestii Awary problem polega na tym, że poza grupą 2-3 osób nikt przy zdrowych zmysłach nie podnosi kwestii rewizji zawartego porozumienia. Tratat jest świętością. [...] Awara jest sarmacka i baridajska. I taką pozostanie.Awara jest nasza ;)Awara to symbol Wasza Królewska Wysokość. Symbol współpracy, braterstwa i łączących Sarmację i Baridas niezrywalnych więzów. Nie oddaje się symboli. Nie obala się symboli, chyba żeby dać wyraz radości z ustania starego porządku (co i tak w realnym świecie akurat potępiam).

Awara to nie tylko wyspa. To coś więcej. To świadomość. Stan umysłu (w tym dobrym tego określenia znaczeniu). To zawsze było więcej niż wyspa. Już w czasach gdy znajdowała się na niej eksterytorialna siedziba OPM. Nawet gdy mieściło się na niej centrum współpracy sarmacko-scholandzkiej.


O moich sporach z JKW Laurencjuszem czy nawet z JKW Khandem można mówić wiele. Moje doświadczenia związane z Baridasem są różnorakie i obejmują dość duże spektrum postaw. Ale nie zamierzam niszczyć i burzyć symbolu tego co nas z Baridasem łączy. Awary właśnie. Uważam, że Baridas zasługuje na pełne nasze wsparcie w obronie tego symbolu.Gwarantuję Wam, że nigdy nie uczynię niczego by zagrozić baridajskim posiadłościom na południu Awary. Ta wyspa od zarania dziejów była symbolem baridajsko-sarmackiego porozumienia, partnerstwa i zbliżenia i po wsze czasy takim będzie.Awara jest sarmacko-baridajska i nie zmieni się to.Oczywiście powyższy zbiór nie pretenduje do wyczerpania tematu, z pewnością przegapiliśmy wiele wypowiedzi, na pewno jednak wystarczy Czytelnikom do wyrobienia sobie zdania na pewne tematy.
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek
Avatar użytkownika
 

Re: Mała antologia cytatów

Postprzez Andronik 25 mar 2019, o 11:11

wietrzyk raźnie wieje
słoneczko się śmieje
chorągiewka w lewo w prawo
polityka tak nią targa żwawo
/—/ Andronik, baron Grani
Wysoki Polemarcha Sił Lądowych Ostatecznej Krucjaty
Dumny Sclavińczyk | Honorowy Baridajczyk
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: Mała antologia cytatów

Postprzez AJMaat 26 mar 2019, o 16:11

Dziękuję Jaśnie Wielmożnemu za wsparcie. Cieszę się, że w walce ze zdrajcami Narodu wszyscy działają wspólnie. Vivat Sarmacja!
(-) Albert Jan Maat von Hippogriff
Avatar użytkownika
Rada Ministrów
Starosarmacja
Sejm Księstwa Sarmacji
 


Powrót do Polityka, zagranica

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości