Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Protest w sprawie zablokowania konta MSZ KD

Protest w sprawie zablokowania konta MSZ KD

Postprzez KJAF 25 mar 2019, o 14:35

Szanowna Prefekturo,

jestem zmuszony zaprotestować przeciwko zablokowaniu konta MSZ Królestwa Dreamlandu. Jakkolwiek osoba piastująca ten urząd jest u nas banitą, tak powołując się na prawo międzynarodowe i zwyczaj, który powinien być jak najbardziej przestrzegany, blokowanie działalności obcych dyplomatów na naszej ziemi jest działaniem wątpliwym.

Zauważyć należy, że klon został zarejestrowany, a osoba z wyrokiem banicji — powróciła czasowo do KS, jedynie w celu wypełniania swoich obowiązków i w dobrej wierze, przedkładając Radzie Ministrów notę Ministerstwa Spraw Zagranicznych KD. Blokada tego konta powoduje, że w przyszłości już żadna korespondencja dyplomatyczna nie będzie do nas skutecznie dostarczana, a dyplomaci pozostałych krajów, nie mogą już czuć się bezpiecznie i korzystać z immunitetu.

Decyzja Prefektury szkodzi bardziej Księstwu Sarmacji niż osobie dotkniętej jej decyzji, a ponadto przynosi nam więcej strat niż korzyści. Jest ponadto przejawem działania wbrew prawu międzynarodowemu. Rozumiem, że prawo jest twarde, a decyzja jest najprawdopodobniej wynikiem anonimowego donosu, jednak są sytuacje, w których można przymknąć oko na pewne sytuacje i odejść od sztywnego legifaszyzmu, co przecież Prefektura i inne organy państwowe w przeszłości robiły. Sytuacja o której wspominam, jak najbardziej wpisuje się w katalog tych niepisanych wyjątków.

Z poważaniem

A-F
Avatar użytkownika
 

Re: Protest w sprawie zablokowania konta MSZ KD

Postprzez Albert 25 mar 2019, o 14:57

Prześwietny Kanclerzu,

Zdawaliśmy i zdajemy sobie sprawę z kontrowersji, które może wywołać podjęta przez nas decyzja o zablokowaniu konta Ministra Spraw Zagranicznych Królestwa Dreamlandu. Nie przychylamy się jednak do tak dalekiego wybiegania w przyszłość — bowiem dyplomaci innych krajów nie mają obaw i mogą czuć się swobodnie na terytorium Księstwa. Sytuacja MSZ KD jest, co do czego raczej nikt nie ma wątpliwości, dosyć nietypowa i różne interpretacje oraz drogi postępowania są w tym momencie uzasadnione.

Prefektura Generalna stara się postępować zgodnie z interesem Księstwa i czuwać nad respektowaniem aktów prawnych na jego terytorium. Rozumiemy jednak panującą trudną i wyjątkową sytuację międzynarodową, która wymaga koordynacji i wspólnych działań, co skłania nas do udzielenia kredytu zaufania MSZ Dreamlandu z nadzieją, iż jego działania na terytorium Sarmacji w istocie ograniczą się do wypełniania swoich obowiązków.

Konto zostało odblokowane.

(—) Albert diuk Felimi-Liderski
Prefekt Generalny
(–) Albert diuk Felimi-Liderski
Avatar użytkownika
 

Re: Protest w sprawie zablokowania konta MSZ KD

Postprzez KJAF 25 mar 2019, o 22:00

Serdecznie dziękuję za zrozumienie i przepraszam za sprawianie kłopotów.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 


Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron