Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Ćwiczenia TYTAN-2019

Moderatorzy: Wojska Bojowe, Książęca Żandarmeria Wojskowa

Re: Ćwiczenia TYTAN-2019

Postprzez Julian FER 14 mar 2019, o 17:00

Wasza Książęca Mość!
Panie Marszałku!
Panie Admirale!
Panie Generale!

Melduję, że w ramach prowadzonej odprawy z rozkazem Zastępcy Hetmana zapoznałem podporządkowanych mi na ćwiczenia dowódców. Postawiłem zadania na czas przemieszczenia oraz nakazałem poniżej składać informacje o realizacji zadań w ramach przydzielonych im sił i środków.

W związku z tym, że otrzymałem informację, że Jego Książęca Mość Piotr III Łukasz zamierza przeprowadzić wizytację wojsk ćwiczących to nakazałem wykonać taras widokowy na jednym z placów ćwiczeń. Taras jest łatwy w demontażu, wiec gdyby miejsce wizyty się zmieniło to wszystko zostanie przeniesione.

(-) chor. Julian Fer at Atera
Dowódca Wojsk Ćwiczących TYTAN-2019
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Daniel Szekeres 14 mar 2019, o 18:57

Panie Dowódco!

Melduję, że zgodnie z rozkazem o rozpoczęciu ćwiczeń, natychmiastowo rozległ się alarm bojowy w 2 Bazie KWL Anhime, gdzie 2 "Książęca" Brygada Kawalerii Powietrznej zaczyna swoje ćwiczenia.

Wszystko przebiega zgodnie z procedurami w razie alarmu bojowego:
1) Odprawa dowódca
Gdzie wyznaczono siły zaangażowane w te ćwiczenia oraz cele na najbliższe godziny i dokładne miejsce przetransportowania podległych dywizjonów na zachodnie części wyspy Awara Północna.
Miedzy czasie w jednostce żołnierze ubierają i przygotowują sprzęt do wylotu.

2) Uruchamianie i przygotowanie sprzętu oraz zaopatrzenia
Po przekazaniu wszystkich wytycznych dla podległych dowódców, następuję jeszcze zwiększenie tępa przygotowań i pakowanie zaopatrzenia do maszyn. W tym wytypowano:
- 6 dywizjonu szwoleżerów gwardii (MH-47)- 1 i 2 Batalion Szturmowy, 6 eskadr, kompania zabezpieczenia,kompania przeciwpancerna i przeciwlotnicza, kompania łączności w sumie 2107 ludzi i 54 sztuki śmigłowców
- 7 dywizjonu ułanów gwardii (AH-64)- 5 eskadr, kompania zabezpieczenia, kompania łączności w sumie 295 ludzi, 45 sztuk śmigłowców
- 270 dywizjon lotniczy V-280- 3 eskadry w sumie 81 żołnierzy i 27 śmigłowców.

3) Meldowanie o gotowości
Sprawdzenie pełnej gotowości przez łączność radiową, poinformowaniu o kolejności wylotów poszczególnych kluczy by eskadry MH- 47 Chinook i Valory V-280 był osłaniany przez w pełni uzbrojone i mobilne Ah- 64 Black Hawk.

4) Zgoda na start
Kontrola lotów zezwala na na start w ustalonej kolejności po głównej zgodzi dowództwa brygady.

(-) sierż. Daniel Szekeres
Dowódca 2 "Książecej" Brygady Kawalerii Powietrznej
Kasztelan Królewskiego Miasta Almera

Postprzez Laurencjusz 14 mar 2019, o 21:35

Daniel Szekeres napisał(a):Panie Dowódco!

Melduję, że zgodnie z rozkazem o rozpoczęciu ćwiczeń, natychmiastowo rozległ się alarm bojowy w 2 Bazie KWL Anhime, gdzie 2 "Książęca" Brygada Kawalerii Powietrznej zaczyna swoje ćwiczenia.

Dwie godziny od podania komendy, a już pierwsze siły i środki ruszają w pole. Bardzo jestem zadowolony i jeśli ten poziom się utrzyma będę wnioskował do Hetmana Wielkiego by uznać 2 "Książęcą" Brygadę Kawalerii Powietrznej jako elitarną jednostkę natychmiastowego reagowania.

Gratuluję i życzę wszystkim ćwiczącym powodzenia i maksymalnego "wypocenia" się w czasie ćwiczeń, bo jak głosi znana formuła komandosów: "Im więcej potu na ćwiczeniach, tym mniej krwi w boju".

(-) gen. dyw. Laurencjusz MaHi at Atera
Zastępca Hetmana
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Daniel Szekeres 14 mar 2019, o 22:36

Muszę przyznać Panu generałowi 100% racji, bo ciągle żywe to przysłowie i powtarzane młodym kadetom na pierwszych spotkaniach, aż nie wejdzie im to w nawyk.
Laurencjusz napisał(a): "Im więcej potu na ćwiczeniach, tym mniej krwi w boju".[/justify]

Meldunek był składany jak już ostatni śmigłowiec poderwał swoje koła od ziemi i kierował się w stronę Awary. A co do elitarnej jednostki to był by dla 2 "Książęcej" Brygady Kawalerii Powietrznej wielki zaszczyt. Ale wchodząc w skład 1 Dywizji Modułowej Sił Szybkiego Reagowania to obowiązek każdego żołnierza zawsze być w gotowości nie patrząc na warunki atmosferyczne i godzinę być na posterunku.
Kasztelan Królewskiego Miasta Almera

Postprzez Julian FER 15 mar 2019, o 14:34

Wasza Książęca Mość!
Panie Marszałku!
Panie Admirale!
Panie Generale!

Dziękuję dowódcy 2 "Książęcej" Brygady Kawalerii Powietrznej za tak szybką reakcję oraz mam nadzieję, że pozostałe siły też są w trakcie realizacji pierwszego zadania.

(-) chor. Julian Fer at Atera
Dowódca Wojsk Ćwiczących TYTAN-2019
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Piccolomini 15 mar 2019, o 16:16

Salut! Panie Dowódco, zadysponowałem w pierwszej kolejności, aby żandarmi sprawdzili sprzęt pozostałych jednostek oraz prawidłowość i sprawność wykonywania rozkazów przez pozostałych żołnierzy. Mają nietolerować żadnej bumelki w trakcie ćwiczeń.
Konsulat Sclavinii

Postprzez Januszek vH-P 15 mar 2019, o 18:27

Salut!

St. Szer. Januszek von Hippogriff-Pałasz melduje gotowość 150. batalionu pancernego w Zommerland w sile do 32 czołgów Leopard 2A4 oraz Leopard 2A6. Przybiliśmy po "żandarmach" i 2 "Książęcej" Brygadzie Kawalerii Powietrznej z Anheim, gdyż złożyło się na to droga na wyspę.

Zarządziłem wyjazd zaraz po rozkazie Gen. Laurencjusza i kolumna pancerna posuwała się szybko w stronę Awary. Dziwnym trafem nie znależliśmy mostu, który był na mapach! Musieliśmy zrobić most pontonowy. Posłałem po sprzęt i trochę czasu zajęło. Jak przyjechał potrzebny sprzęt od razu przystąpiliśmy do pracy. Gen. Laurencjusz nauczył mnie podczas szkolenia,więc sprawnie poszło. :-)

Ostatecznie na wyspę przyjechało pod moim dowódctwem 128 żołnierzy w 32 czołgach.
(-) Januszek von Hippogriff-Pałasz
W stopniu Kaprala (czynny),
Baron Sarmacki,
Magister medycyny net.

Więcej informacji na moim profilu. Chcesz, zobacz!
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Królestwo Baridasu
Królestwo Hasselandu
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel
Dwór Jego Książęcej Mości

Postprzez Eradl 16 mar 2019, o 00:31

Salut!

Melduję iż zgodnie z rozkazem rozpoczęcia ćwiczeń, "TYTAN - 2019" z 13.03.2019 w bazie KMW w Cracoffii, ogłoszono alarm bojowy. Marynarzom cofnięto przepustki a wszelkie inne sprawy i zagadnienia zeszły na plan dalszy.

Grupa okrętów w składzie:
- OKS Grodzisk
- OKS Odolan Zwitariusz
- OKS Wicher

plus holownik pomocniczy i okręt patrolowy, po dokonaniu niezbędnych przygotowań tj: dokonanie mniejszych acz koniecznych napraw na jednostkach, uzupełnieniu zapasów paliwa, żywności i amunicji wypłynęła w dniu dzisiejszym z bazy KMW w Cracoffii obierając kurs na wyspę Awara z pełną prędkością. Na czas rejsu/ marszu jednostek, zarządzono serię ćwiczeń, co by marynarze nie odczuli zbytniego rozprężenia tak też, do momentu dobicia do brzegów Awary:

- z pokładu OKS Grodzisk wykonywane są starty oraz lądowania samolotów z pełnym zestawem uzbrojenia w celu maksymalnego skrócenia czasu potrzebnego do wysłania samolotów w powietrze, ponad to owe samoloty mają zapewnić grupie okrętów ewentualną ochronę, dodatkowo personel pokładowy prowadzi ćwiczenia z zakresu procedur na wypadek, rozbicia się na pokładzie samolotu będącego w trakcie procedury lądowania.

- Na pokładzie okrętu OKS Odolan Zwitariusz, zarządzono ćwiczenia z symulowanej awarii układu napędowego, ponad to okręt w całokształcie grupy ma za zadanie podejmować zadania ZOP.

- OKS Wicher ma natomiast przećwiczyć procedury na wypadek ataku elektronicznego, oraz stworzyć "parasol" ochronny, dla grupy na wypadek niepożądanych działań z powierzchni wody.

-Okręt patrolowy wraz z holownikiem zapewnia wsparcie logistyczne.

Cała grupa okrętów w szyku rozwiniętym kieruję się na wyspę Awara, nie przewiduje się w związku z zaistniałą sytuacja większych problemów, marynarze są zwarci i gotowi a jednostki sprawne i błyszczące.

ppor. Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
dowódca bazy KMW w Cracoffii
ppor. Eradl Adrien Marcus Pius hr. da Firenza, wygnieciony muzyk, mag chaosu.
"A Gdy z ziemi chmielowej zebrano plony, prorok piąty rzucił szyszką chmielową w ocean, by sytych nakarmić a głodnych potępić." WK P1-7
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Królestwo Baridasu

Postprzez Piccolomini 16 mar 2019, o 12:54

W dniu wczorajszym batalion Książęcej Żandarmerii Wojskowej z Grodziska wspomagał przy przeprawie przez rzekę 150 batalion pancerny z Zommerland pod dowództwem st. szer. Januszka von Hippogriff-Pałasza. Dzięki pomocy żandarmów, most pontonowy powstał w błyskawicznym tempie.
Konsulat Sclavinii

Postprzez Laurencjusz 17 mar 2019, o 17:25

Cieszy mnie, że większość sił i środków jest już na miejscu. Liczę, że Sojuszniczy Dywizjon Marynarki Wojennej też do nas dołączy.

Niestety mam też złe wieści. Jeden z AH-64, którym podróżował chor. Julian Fer at Atera uległ awarii zaraz po starcie z Grodziska i cały skład załogi nieźle jest obity. Wszyscy w Sobotę przyjęci zostali na obserwację w szpitalu, a ja mam nadzieję, że już jutro Chorąży i pozostali żołnierze do nas dotrą.

Liczę, że otrzymane przez Was zadania są realizowane zgodnie z odprawą, a Generał Liberii zgodnie z zadaniem zleconym przez Hetmana Wielkiego wesprze ćwiczących.

(-) gen. dyw. Laurencjusz MaHi at Atera
Zastępca Hetmana
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ćwiczenia i treningi