Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Komunikacja publiczna Hasselandu

Moderator: Królestwo Hasselandu: władze

Komunikacja publiczna Hasselandu

Postprzez Santi Vilarte 15 mar 2019, o 22:44

Szanowni, Drodzy,

postanowiłem się podzielić pomysłem, o którym kiedyś już pisałem do właściciela Tramwajów Sarmackich, jako że formalnie jestem tam zatrudniony, ale podejrzewam, że moja wiadomość nie została w ogóle odczytana.
Chcę uruchomić spółkę, która będzie prowadziła przewozy między miejscowościami Hasselandu, jak i komunikację miejską w Angemoncie. Co istotne - częściowo realnie. Na czym polega mój pomysł?

:arrow: Za określoną stawkę pasażer kupuje bilet, i otrzymuje w zamian specjalnie zaprojektowany bilet oraz link do wątku na forum, dotyczącego danego miasta lub miejsca, jako formę "realizacji" przejazdu. Bilet działałby podobnie jak obecnie działa potwierdzenie przelewu.

Problemy, które powstają w związku z tym:
:idea: potrzebna jest mapa całego Hasselandu
:idea: potrzebuję porad, jak to wykonać technicznie (bo na razie jedyne, co mi przychodzi do głowy, to użycie formularzy Google, ale czy to się da połączyć z jakimś algorytmem, żeby nie trzeba było ręcznie tworzyć biletów?)
:idea: czy w ogóle będzie zapotrzebowanie na takie usługi?

Zapraszam do dyskusji.
Santiago Vilarte
Mer Angemontu
Sejm Księstwa Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Re: Komunikacja publiczna Hasselandu

Postprzez Kolo 16 mar 2019, o 08:02

Pomysł jak najbardziej ciekawy i z chęcią się jemu bliżej przyjrzę. Narracyjne usługi raczej nie cieszą się wysoką popularnością, ale pomimo to myślę, że zawsze warto spróbować. Jest kilka map Hasselandu, jednak są niezbyt szczegółowe, przydałoby się narysować całkowicie nową mapę z zaaznaczonymi nań drogami, torami kolejowymi itp.
Królestwo Hasselandu
Kościół Diuczej Wiary
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów

Postprzez Piotr Paweł I 17 mar 2019, o 12:44

Pomysł super - ale faktycznie, mamy niejaki problem z mapami. Plan Angemont też jest dość skromny... no i odległości między Hasselandem "centralnym" a Cyberią i Vienbien są spore - tu trzeba linii lotniczych i morskich.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez GFvH 17 mar 2019, o 13:50

Chciałem zrobić coś podobnego tylko że za opłatę użytkownik mógłby dowiedzieć o miejscu w które chciał się wybrać. Nawet założyłem instytucję i zatrudniłem pracownika, ale chętnych nie ma.
Gwardzista Gustaw Fryderyk von Hippogrif
Lord Sekretarz Dworskiej Kultury i Tradycji
Referendarz na Dworze JKM
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Dwór Jego Książęcej Mości

Postprzez Santi Vilarte 17 mar 2019, o 18:30

^ potencjalnie dobry pomysł, tylko trzebaby wtedy zadbać o regularne uaktualnianie tych informacji, bo inaczej klienci wybieraliby się w taką podróż raz, dwa razy.

Zrobiłem krótką ankietę z 2 pytaniami nt. temat, proszę o wypełnienie ;)

https://www.survio.com/survey/d/G1Y1M1C7T8N3H5V4I
Santiago Vilarte
Mer Angemontu
Sejm Księstwa Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Piotr Paweł I 17 mar 2019, o 21:17

Z chęcią pomogę w dalszych działaniach. Można zacząć o Hasselandu w sensie Angemont, Shimontsen itp. - oraz Cyberii, czyli Valtarii i dwóch innych miejscowości. Dopiero potem dalsze odległości - Angemont - Valtaria - Vienbien.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Hetman_Gotfryd 18 mar 2019, o 13:41

Fajny pomysł, z zaciekawieniem zobaczę, jak wam to wyjdzie. Mozę coś podkradnę do siebie :) A nie lepiej zrobić tylko Stolicy i linie pozamiejskie na start...
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Santi Vilarte 20 mar 2019, o 20:36

Zakończyłem zbieranie odpowiedzi do ankiety. Wyniki:

11 odpowiedzi

Na pytanie o chęć skorzystania z takich usług 6 odpowiedzi pozytywnych i 1 Tak, jednorazowo.
W pytaniu, co mogłoby zachęcić do zakupu biletu:
:arrow: 7 odpowiedzi za przejazdami turystycznymi
:arrow: 2 za ciekawie zaprojektowanym biletem
:arrow: 2 za bonusami za zakup biletów

A więc tak, turystyka otrzymała więcej wskazań, niż sądziłem, ale tu pojawia się kwestia nakładu pracy w stosunku
do możliwych dochodów. Atrakcje w sytuacji, kiedy nie mają one jakichś swoich osobnych stron czy interakcji, trzebaby regularnie zmieniać, pisząc nowe opisy.

Ewentualnie przyszł
a mi do głowy jeszcze taka opcja: jakieś wybrane wydarzenie "zagnieździć" na forum w ten sposób, że dotarcie do niego wymagałoby przeklikania przez kilka poziomów działów - i alternatywnie możliwość zakupu biletu, który dawałby bezpośredni link.
Myślałem też o możliwości handlu pamiątkowymi biletami na wzór znaczków pocztowych, bo pójście w kierunku turystycznym wymagałoby jednak poświęcenia większej ilości czasu albo zatrudnienia kogoś, żeby wspierał w regularnej aktualizacji takich treści. Ja nie mam czasu wystarczająco, aby tyle pisać.
Santiago Vilarte
Mer Angemontu
Sejm Księstwa Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Powrót do Stolica i Hrabstwo Angemont