Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Historia, obywatelstwo i życzenia

Historia, obywatelstwo i życzenia

Postprzez Antoni 16 mar 2019, o 00:35

W mikroświecie i w Bialenii pojawiłem się dokładnie 1 września 2017 r.; w tym czasie pełniłem wiele funkcji, zdobyłem wielu mikronacyjnych przyjaciół, ale niestety również i wrogów. Spędzałem godziny na pisaniu aktów prawnych, prowadzeniu dyskusji politycznych i prowadzeniu działalności na rzecz Bialenii. Nie żałuję. Były momenty, że miewałem dreszczyki emocji, innym razem zaskoczenia czy zadowolenia. Były również wzloty i upadki. Wszystko było.

Nie, oczywiście, że nie wszystko było. Bialenia, jak każde inne v-państwo, to niewykorzystany potencjał ludzki. Wiele można było zrobić, być może jeszcze wiele będzie można zrobić.

Jednak Bialenia, nie jako państwo, ale jako grupa osób, straciła w sobie to, co miała jeszcze kilka miesięcy temu. Nie widzę w niej tego, co widziałem, kiedy zajrzałem tutaj za pierwszym razem. I choć starałem się, wygrali "silniejsi". O błędach i czynach, które przez ostatnie dni czy tygodnie były popełniane w Bialenii, nawet biernemu obserwatorowi raczej nie muszę mówić.

Bialenii życzę wytrwałości, a Bialeńczykom otwartości na świat i innych ludzi.

I tak po 560 dniach spędzonych wspólnie z Bialenią i Bialeńczykami,

zrzekam się obywatelstwa Republiki Bialeńskiej.
mgr net. Antoni Kacper Burbon-Conti
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Re: Historia, obywatelstwo i życzenia

Postprzez Piccolomini 16 mar 2019, o 11:11

Niestety, obecnie prowadzona polityka powoduje, że dla takich ludzi, jak Ty, czy ja, nie ma w Bialenii miejsca. Wróci Bialenia kucykowo-jojonacyjna, ale wkrótce upadnie. Niestety ostatecznie. Zagrzebano tak olbrzymią szansę, jaką dawało połączenie z Sarmacją. Zapraszam do Rotrii, choć też aktywność u nas kuleje, pomimo zmiany czasu narracji.

Postprzez Ronon Dex 16 mar 2019, o 12:28

Wybaczcie, ale niespecjalnie zauważam, aby połączenie z KS było udane... Wierzę, że mieliście dobre intencje, ale chyba po prostu się nie udało.

Trzeba spróbować inaczej, bo raczej trudno namówić część osób do powrotu i aktywności w Bialenii faktycznie podległej KS... w takim kierunku to niestety szło.

Przyznam, że w roli "ubogiego krewnego" też się nie czuję komfortowo i odbiera to chęci do jakiegoś działania. Po prostu trzeba spróbować raz jeszcze, a jak się nie uda to zakończyć zabawę z godnością. Przy czym nie wiem czemu uważacie, że nie ma dla Was miejsca?

Postprzez Andrzej Swarzewski 16 mar 2019, o 13:30

Mam nadzieję, że przemyślisz sprawę i wrócisz do niepodległej Bialenii.
W żadnym wypadku odejścia, szantaże i przestrogi nie zmienią bardzo polityki. Bialenia radziła sobie bez Was i teraz też sobie poradzi.
A reklamowanie Rotrii jako alternatywy dla RB i zachęcanie do odejścia utrudni Ci ewentualny powrót.
Andrzej Swarzewski

Postprzez Ronon Dex 16 mar 2019, o 13:53

Szczególnie, że mamy szansę na zebranie przynajmniej części ekipy, która Bialenię w praktyce i sporym nakładem pracy tworzyła.

Postprzez Piccolomini 16 mar 2019, o 14:00

Andrzej Swarzewski napisał(a):Mam nadzieję, że przemyślisz sprawę i wrócisz do niepodległej Bialenii.
W żadnym wypadku odejścia, szantaże i przestrogi nie zmienią bardzo polityki. Bialenia radziła sobie bez Was i teraz też sobie poradzi.
A reklamowanie Rotrii jako alternatywy dla RB i zachęcanie do odejścia utrudni Ci ewentualny powrót.

Wróciłem do Bialenii, bo chciałem zacząć działać w Sarmacji.

Postprzez Ronon Dex 16 mar 2019, o 14:30

Piccolomini napisał(a):Wróciłem do Bialenii, bo chciałem zacząć działać w Sarmacji.

Przyznam, że to dość dziwna motywacja... Wrócić do Bialenii - bo chce się działać w Sarmacji? Znaczy Twoim celem nie jest/było działanie w Bialenii - tylko w Sarmacji... a do Sarmacji bez "pośrednika" się nie dało?

No, ale faktycznie skoro Twoim celem jest działanie w Sarmacji, a Bialenia miała być tylko do tego pretekstem to raczej trudno będzie się nam porozumieć - bo ja wróciłem do mikroświata by działać właśnie w Bialenii i tylko Bialenia się dla mnie liczy.

Postprzez Piccolomini 16 mar 2019, o 14:45

Źle mnie zrozumiałeś. Chciałem działać w Sarmacji, ale Sarmacja ma prowincje i trzeba wybrać miejsce osiedlenia się. Znałem Bialenię i uważałem, że będzie to najlepsza prowincja, w której mogę działać. Dopiero później zorientowałem się, jaki status ma RB. Liczyłem na integrację, a stało się odwrotnie. Szkoda. Nie mówię, że Bialenia sobie nie poradzi beze mnie. Ja i tak jestem mało przydatny, mam niedużo czasu. Twierdzę, że na tej decyzji po prostu straci. Dużo lepszym wyjściem byłaby integracja. Teutonia, Hasseland porzuciły pseudo dumę i są zadowoleni. Rozwijają się.

Postprzez Antoni 16 mar 2019, o 16:32

Andrzej Swarzewski napisał(a):W żadnym wypadku odejścia, szantaże i przestrogi nie zmienią bardzo polityki. Bialenia radziła sobie bez Was i teraz też sobie poradzi.

Proszę tego nie odbierać jako szantaż. Gdybym chciał (i miał ochotę) coś zmieniać... na pewno bym tego nie zrobił bez obywatelstwa. Jest to świadoma decyzja, podjęta po wielu przemyśleniach. Oczywiście, jest podyktowana działaniami podejmowanymi przez Bialeńczyków i zmianami zachodzącymi w Bialenii, jednak proszę tego nie utożsamiać z szantażem czy działaniem prowadzącym do zmiany decyzji Pana czy Pana kolegów. Miałem swoje pięć minut, być może nie wykorzystałem ich właściwie; teraz Wy macie swoje pięć minut i próbujecie je wykorzystać. I nie zaprzeczę, jest mi strasznie przykro, jak traktujecie osoby zasłużone dla Bialenii, które mają odmienne zdanie od Waszego. Jednakże... chcecie zmian, będziecie je mieć, ale już beze mnie i kilku innych Bialeńczyków.

Proszę również nie kontynuować tej dyskusji, kto ma więcej racji, a kto jej nie ma, w takim brzmieniu jest ona bezcelowa.
mgr net. Antoni Kacper Burbon-Conti

Postprzez Ronon Dex 16 mar 2019, o 17:22

Piccolomini napisał(a):Twierdzę, że na tej decyzji po prostu straci. Dużo lepszym wyjściem byłaby integracja. Teutonia, Hasseland porzuciły pseudo dumę i są zadowoleni. Rozwijają się.

Pożyjemy... zobaczymy.

Nie znam się na Hasselandzie i Teutonii... Zawsze byłem Bialeńczykiem i zaręczam, że nie jest to "pseudoduma", ale prawdziwa duma z v-kraju, który stworzyliśmy.

Niestety nie jestem w stanie pracować i poświęcać czas (ktorego też nie mam za dużo) na jakąś "prowincję" - chce go poświęcać dla mojego v-kraju, z którego jestem dumny, bo zrobiłem wiele by był i zaistniał w v-świecie. Nie godzę się na robienie z niego jakiejś prowincji czegoś tam...

Następna strona

Powrót do Plac Zielony