Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Referendum ws. opróżnienia tronu – dyskusja

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie

Re: Referendum ws. opróżnienia tronu – dyskusja

Postprzez anglov 13 mar 2019, o 23:49

I zarządzenia wyborów uzupełniających do Sejmu.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez Konrad Jakub 14 mar 2019, o 15:40

Zombiakov napisał(a):Nie trzeba się rozpisywać. Jak jest każdy widzi i wyprowadzanie dowodu jest zbędne.
Czujemy, że nie tak powinno być.
Czy będzie lepiej przy Księciu Królu KJAF-ie ? Nie wiem.

Nie będzie. Z tym, że ja akurat sprawę w elekcji stawiałem jasno, że samemu to sobie można co najwyżej pić piwo na hamaku i jeżeli ktoś liczy, że jedna osoba zrobi nam boom aktywnościowe, to jest zwyczajnie naiwny. Z drugiej strony obiecywano gruszki na wierzbie, co się elektoratowi spodobało, a co życie ostatecznie zweryfikowało. Nie ja rozpalałem grilla z kiełbasą wyborczą, więc nie ja powinienem być osądzany przez sarmackie Magdy Gessler.
Konrad Jakub
z łaski Urusa i woli Narodów Król Baridasu i Polski, Najwyższy Kapłan Málauski, wielki książę Arped, wielki książę litewski etc. etc.

Obrazek
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Instytut Edukacji Sarmackiej
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel

Postprzez Julian FER 14 mar 2019, o 17:09

Konrad Jakub napisał(a):
Zombiakov napisał(a):Nie trzeba się rozpisywać. Jak jest każdy widzi i wyprowadzanie dowodu jest zbędne.
Czujemy, że nie tak powinno być.
Czy będzie lepiej przy Księciu Królu KJAF-ie ? Nie wiem.

Nie będzie. Z tym, że ja akurat sprawę w elekcji stawiałem jasno, że samemu to sobie można co najwyżej pić piwo na hamaku i jeżeli ktoś liczy, że jedna osoba zrobi nam boom aktywnościowe, to jest zwyczajnie naiwny. Z drugiej strony obiecywano gruszki na wierzbie, co się elektoratowi spodobało, a co życie ostatecznie zweryfikowało. Nie ja rozpalałem grilla z kiełbasą wyborczą, więc nie ja powinienem być osądzany przez sarmackie Magdy Gessler.

Wasza Książęca Mość!
Szanowni!

Jak do tej pory w całej tej dyskusji nic nie jest tak jasne jak to, że samemu to co najwyżej można wypić piwo9bez względu na to, czy się naważyło, czy nie). Poza tym przydało by się spojrzenie z drugiej strony, bo jak na razie to każdy z nas może stanąć przed lustrem i pewnie gdyby chciał to też by znalazł coś z czego nie był by dumny tak jak ja.

Poza tym jak już chyba sami zauważyliście ludzi do pracy jest coraz mniej i to przede wszystkim poddał bym pod dyskusję.
(-) Julian markiz Fer at Atera
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Michal_Feliks 14 mar 2019, o 18:06

Konrad Jakub napisał(a):
Oprócz tego, Książę to nie tylko urzędnik, ale głowa państwa. A nawet głównie to drugie. Mamy najpoważniejszy kryzys konstytucyjny i samorządowy od przynajmniej roku, gdzie nie działa Trybunał i Sejm (...)

Za Sejm się nie wypowiem, Trybunal natomiast dziala - dzis uzgodniono wyrok w jednej sprawie karnej, zapewne do niedzieli ogloszony zostanie wyrok w jednej ze spraw ustrojowych, pare dni temu zapadl wyrok w apelacji, jeszcze nieco wczesniej - w zaleglych za poprzedniego Marszalka sprawach kontrolnych. Wszystkie zaleglosci - poza jednym wnioskiem, moim, z ktorym czekam na uzupelnienie skladu TK bo ani sam nie moge go rozpatrywac, ani Ksieciu nie chce glowy zawracac, sa albo zamkniete, albo w toku. Na biezaco rozpatrywane sa takze sprawy aktualnie wplywajace - z wyjatkiem tych, ktore zaleza od wynikow w sprawach juz rozpatrywanych. Załatwiono część zaległości administracyjnych.

W bodaj dwóch składach zasiadał i zasiada także Książę - i z obowiązków asesorskich się wywiązuje. Ostatnią wiadomość w dyskusji o jednej ze spraw dostałem od JKM dziś rano.
Ostatnio edytowano 14 mar 2019, o 18:14 przez Michal_Feliks, łącznie edytowano 2 razy
pplk Defloriusz Dyman Wander
emeryt
Dom Seniora Związku Bojowników i Skalarów
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Obrazek
Trybunał Koronny

Postprzez Michal_Feliks 14 mar 2019, o 18:11

A co sądzę o ustawianiu się w blokach startowych do tronu, tego głośno nie wypowiem, na wszelki wypadek.

Powiem natomiast, że Książę ma prawo do czasowego zajęcia się problemami ważniejszymi od mikroświata, prawo do wyboru zaufanego Regenta pełniącego obowiązki w przepisanym terminie, a także zupełnie już nieformalne prawo do oczekiwania od tak miłującej demokrację i nieustannie demokratyzującej Konstytucję klasy politycznej, że kiedy będzie trzeba, zajmie się rządzeniem.
pplk Defloriusz Dyman Wander
emeryt
Dom Seniora Związku Bojowników i Skalarów
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Obrazek
Trybunał Koronny

Postprzez Joanna Izabela 14 mar 2019, o 18:15

Ze względu na to, że jednak dzisiaj rano JKM wykazał aktywność, może się okazać że wątek będzie zbędny.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez Konrad Jakub 15 mar 2019, o 15:30

Nie używałem słów "nie działa" w znaczeniu tym, że nic nie robi. Nie działa tak jak powinien, gdyż według mojej opinii, jak i dużej liczby Sarmatów, to co się wyprawia w Trybunale, jest jakimś nieporozumieniem.

Co do prawa do czasowego odejścia z Sarmacji, nikt tego nikomu nie odmawia. Przecież nikt nie ma obowiązku grać w Sarmację, więc proszę nie zapominać o prawie reszty — do podjęcia takich działań, które pozwolą na dalszy tok życia mikronacyjnego. Nikt nie stawia zarzutu że ktoś śmiał śmieć zostawić Sarmację odłogiem, tylko że jednocześnie robi to w sposób taki, że nie chce użyć właściwych przepisów ustalonych dla takich sytuacji. Czyli "robię odpoczynek od Sarmacji, ale obowiązków nie przekażę".

I zupełnie nie rozumiem aluzji do kolejnej elekcji. Jeżeli o to się martwicie to wprost napiszę, że się na tron sarmaci nie wybieram. Ba, może mało kto zauważył o czym pisałem, ale stwierdziłem, że przecież pod referendum się nie podpisuję.
Konrad Jakub
z łaski Urusa i woli Narodów Król Baridasu i Polski, Najwyższy Kapłan Málauski, wielki książę Arped, wielki książę litewski etc. etc.

Obrazek
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Instytut Edukacji Sarmackiej
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel

Postprzez anglov 15 mar 2019, o 18:18

Dobrze wiedzieć, że Marszałek Trybunału uważa, ze stan, w którym organy konstytucyjne wzajemnie nie uznają swoich decyzji za sytuację, że „działa”.

Niemniej tak. Sejm też działa. W niepełnym składzie, ale działa. Sprawnie.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez AFvTD 17 mar 2019, o 17:10

Szanowni

Niemniej jednak JKM pojawił się i zniknął. No tego oczekiwaliśmy, nie tego oczekujemy i nie tego powinniśmy oczekiwać. Wiem, że JKM ma prawo do zajęcia się realnymi obowiązkami, ale kiedy te realne obowiązki przedłużają się na tyle, że występują blokady, a brak JKM daje się odczuć, to nie powinniśmy liczyć na zbawienie, ale powziąć kroki. Nie otrzymaliśmy żadnego wyjaśnienia, prawdopodobnie też takiego się nie doczekamy. Regenta jak nie było, tak nie ma. Jeżeli już mamy komuś zaufać, to uważam, że nie temu, który wszystko blokuje, ale temu, który te zatory usunie.

Poza tym mam przeczucie, ze teraz nieobecność JKM nie jest spowodowana realnymi obowiązkami, ale pisaniem aktu abdykacji, aczkolwiek mam nadzieję że są to li tylko błędne insynuacje.
magister net Alfred Fabian wicehrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Sant 2 kwi 2019, o 10:17

Zdaje się, że nadchodzą w Księstwie kolejne i mam nadzieję ciekawe zmiany. JKW Helwetyk Romański został powołany na urząd Regenta, natomiast JKM zalogował się dziś w systemie.
(—) Seweryn kaw. Santecki h. Patron
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polityka i społeczeństwo