Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

K 2/19 - Tehen Dżek vs. Wawrzyniak

W tym dziale zarchiwizowano postępowania w sprawach karnych, cywilnych i innych

Re: K 2/19 - Tehen Dżek vs. Wawrzyniak

Postprzez AFvTD 27 lut 2019, o 16:52

Wysoki Trybunale
Wielmożny Przewodniczący Składu Orzekającego

Z racji takowego wymogu, wnioskuje o 3 tygodnie osadzenia w więzieniu oraz nakazania oskarżonemu publicznych przeprosin na forum Królestwa Hasselandu w jawnym dziale "Dyskusja ogólna i powitania" w postaci osobnego wątku, który zostanie zamknięty od razu po publikacji oraz odwołania w nim słów z dnia 16 lutego 2019 r, napisanych o godzinie 10:35 w wątku "Nieobecność Lorda Szambelana".

Jednocześnie informuję, iż w zależności od stanowiska Szanownego Obywatela Jarosława Wawrzyniaka będę pragnął zająć bądź zrezygnować z zajmowania kolejnego stanowiska.

Z wyrazami szacunku
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez kaxiu 27 lut 2019, o 17:05

Czy wnioskodawca oczekuje przeprosin o konkretnej treści, czy też pozostawia tę kwestię do uznania Trybunału?
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Królestwo Teutonii

Postprzez Cudzoziemiec 27 lut 2019, o 17:18

Wysoki Trybunale

Cieszy mnie fakt, że TK dzięki moim uwagą zaczęło w końcu choć w tej sprawie pracować i nie brać za darmo pieniędzy. Więc jeden pozytyw jest.

Co do oświadczenia wydam być może już w dniu jutrzejszym, odnosząc się tym samym do kar. Ja osobiście mam z tego dobrą zabawę i niezły ubaw. Więc pytam: czemu tylko 7 dni?

I do TK: działajcie w oparciu o prawo, nader ułomne, ale jednak. Choć patrząc na wasze orzeczenia, choćby ws. Bialenią, to tylko pobożne życzenie.

Niemniej cieszy fakt, że praca TK w tej sprawie zaczęła swój tok postępowania. Swoją drogą wybór Asesorów tej sprawy przez Sejm jest dość zadziwiający patrząc na "ogrom" aktywności na forum Sarmacji, który przekłada się na pracę TK.
Ponadto proponuję przewodniczącemu składu orzekającego o zapoznanie się z art 17 kodeksu postępowania przed TK bo nie robi łaski że rozprawę otworzy gdyż celowe jej przedłużanie to łamanie prawa przez samego asesora Hergemona.
Kolejna moja wypowiedź odniesie się już do meritum sprawy.
Cudzoziemiec
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez kaxiu 27 lut 2019, o 19:15

Herb mały Księstwa Sarmacji

Nagłówek
Na podstawie art. 47 § 1 k.p.t.k. postanawiam ukarać uczestnika Jarosława Wawrzyniaka (AG644) karą 14 dni więzienia oraz grzywną w wysokości 50.000 lt.

uzasadnienie

Uczestnik w dalszym ciągu narusza powagę Trybunału, w związku z czym należy ponowić próbę jego zdyscyplinowania, stosując karę bardziej dolegliwą.

(—) Wojciech Hergemon
Arcyksiążę Teutończyków
przewodniczący składu
Wojciech Hergemon

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Królestwo Teutonii

Postprzez Cudzoziemiec 27 lut 2019, o 19:32

Wysoki Trybunale

Ciąg dalszy dziecinady. Na koncie mam 99 tys i zabierzcie wszystko jako premie za nieróbstwo.

Co do 14 dni- dlaczego tylko tyle?

Swoją drogą cyrk jaki asesor Hergemon robi jest godny pozazdroszczenia. Muszę przyznać że Pana działalność stanie się historią paranormalności TK.

Serdecznie gratuluję.
Cudzoziemiec

Postprzez kaxiu 27 lut 2019, o 20:36

Herb mały Księstwa Sarmacji

Nagłówek
Na podstawie art. 47 § 1 k.p.t.k. postanawiam ukarać uczestnika Jarosława Wawrzyniaka (AG644) karą 14 dni więzienia oraz grzywną w wysokości 20.000 lt.

uzasadnienie

Uczestnik w dalszym ciągu narusza powagę Trybunału. Szersze uzasadnienie jest zbędne.

(—) Wojciech Hergemon
Arcyksiążę Teutończyków
przewodniczący składu
Wojciech Hergemon

Królestwo Teutonii

Postprzez Cudzoziemiec 27 lut 2019, o 20:55

Wysoki Trybunale

Dziękuję Asesorów Hergemon za nabijanie mi aktywności, ale chyba to raczej niepotrzebne. Po wtóre to sądziłem że sam asesor powinien szanować instytucję TK, opst przecież od dawna jest polityczno-koleżeńskim układem, zapomniałem. I po trzecie, i co najważniejsze, nie sądziłem że TK Sarmacji ma pożytecznego idiotę w osobie asesora Hergemon. Ale jak to z PO móeiło i tacy są potrzebni.

Brak reakcji Marszałka TK więc nie dziwi, ale jeśli obie strony się dobrze bawią to najważniejsze.
Cudzoziemiec

Postprzez Cudzoziemiec 27 lut 2019, o 20:57

Jarosław Wawrzyniak napisał(a):Wysoki Trybunale

Dziękuję asesorowi Hergemon za nabijanie mi aktywności, ale chyba to raczej niepotrzebne. Po wtóre to sądziłem że sam asesor powinien szanować instytucję TK, opst przecież od dawna jest polityczno-koleżeńskim układem, zapomniałem. I po trzecie, i co najważniejsze, nie sądziłem że TK Sarmacji ma pożytecznego idiotę w osobie asesora Hergemon. Ale jak to z PO mówiło i tacy są potrzebni.

Brak reakcji Marszałka TK więc nie dziwi, ale jeśli obie strony się dobrze bawią to najważniejsze.
Cudzoziemiec

Postprzez AFvTD 27 lut 2019, o 22:15

Wysoki Trybunale

Odpowiadając na zadane pytanie informuje, iz nie oczekuje przeprosin o konkretnej treści oraz pozostawiam tą kwestię do uznania Wysokiego Trybunału.
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez kaxiu 1 mar 2019, o 14:47

Niżej zamieszczam stanowisko uczestnika w części w jakiej nie narusza ono powagi Trybunału:

Wysoki Trybunale

Moje oświadczenie do sprawy będzie dwuczęściowe.

Pierwsza dotyczy meritum sprawy a więc zarzutów Vecehrabiego Alfreda dotyczące użytych słów wobec jego osoby. Pierwsze słowo dotyczy sformułowania podejścia nacjonalistycznego. Otóż swego czasu Vcehrabia Alfred wraz z Panami Erykiem i Sowińskim na forum partyjnym odnieśli się do mojej osoby pełniącej urząd Lorda Protectora oraz Piotra de Zaym pełniącego urząd Lorda Szambelana, w którym chcieli usilnie zmusić do opróżnienia urzędów przez te osoby by tych 3 Panów stworzyło sobie prywatny folwark podporządkowując instytucję dla działań na rzecz swych osobistych interesów. O ile można wyrażać pogląd, o tyle działania w których przywłaszczanie urzędów dla swoich partykularnych interesów i próby znieważania tych urzędów w Państwie prawa jest sprzeczne z jego ideą. Takie działania, tego stylu, podejmowali w przeszłości Hitler, Goebbels, Bierut czy Jaruzelski, ojcowie nacjonalizmów. Vicehrabia Alfred ma na ten temat dość ułomną wiedzę i niedorozwój intelektualny by znając historię czy samo znaczenie tego słowa potrafić wyciągnąć wnioski. Co więcej każda z tych osób nie tylko mierzyła miarą swą władzę jako demokratyczną, ale też zgodną z przeświecanymi ideami, wykorzystując urzędy dla swych partykularnych interesów często bezprawnych i na szkodę innych osób jak też Państwa.
Jeśli chodzi o stwierdzenia anty prawny, to Vicehrabia wie dobrze że nie tylko nie było podstawa do opróżnienia urzędów, ale nadto podstaw prawnych by takie działania podejmować. Więc jak ktoś czytał wątki Parti Rozwój to był oszukiwany. Sama Partia Rozwój okazała się niedorozwojem Vicehrabiego Alfreda i jego niezłomnej ekipy.Odnosząc się też do jakichkolwiek przeprosin oznajmiam że ich nie będzie bez względu na wyrok.

[tutaj uczestnik bardzo szeroko wyraża swój entuzjazm zwłaszcza co do Trybunału Koronnego, Składu Orzekającego, homoseksualistów, osób dysfunkycjnych i innych]

Wobec powyższego proszę [tutaj uczestnik skrótowo wyraża swój entuzjazm odnośnie do składu orzekającego] o uznanie mojej winy i wymierzenie kary 15 lat więzienia lub banicji.
Wojciech Hergemon

Królestwo Teutonii

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum spraw zwykłych