Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

[MOD] Mention/@ na forum

Miejsce na wnioski dotyczące błędów i sugestii zmian w DSG
W tym dziale umieszczamy jedynie wnioski dot. zmiany lub dodania funkcjonalności w DSG, a także zgłaszamy wykryte błędy.
Dla ułatwienia pracy NIA prosimy posługiwać się w tytułach oznaczeniami [BUG] w odniesieniu do błędów oraz [MOD] w odniesieniu do modyfikacji i dodawania funkcjonalności.

Re: [MOD] Mention/@ na forum

Postprzez piwniczak 11 sty 2019, o 22:42

Dużo zabezpiecza sam upgrade z zachowaniem bazy danych, przynajmniej tych ustawień forumowych, które byłyby tragiczne do odtworzenia.

A z tego co ja mam wylistowane...

Pliki samodzielne, używające klas phpBB (proszę wybaczyć odmianę, mam to z nazwami plików powiązane, a wolałbym ich nie publikować; w znakomitej większości już naprawione i działające na nowym forum):
  • zmienia maila na forum
  • zmienia hasło konta na forum
  • aktualizuje grupy dobrych obywateli i aktywnych obywateli
  • pokazuje osoby, które głosowały w ankiecie na FC, porównując z listą członków grupy podanej jako 'grupa'
  • pokazuje osoby, które głosowały w ankiecie na FC, porównuje z listą członków grupy GiS
  • kasuje nieaktywowane konta
  • paskudztwo od logowania
  • do modyfikowania grup na potrzeby integracji
  • lista papierów urzędowych na forum
  • pokazuje osoby, które głosowały w ankiecie na FC, porównuje z listą członków grupy Samorząd Czata
  • dodaje serca od postów
  • dodaje nowego sarmatę do forum
  • usuwa tych, którym skończyła się odsiadka
  • dodaje podaną osobę do osadzonych
  • usuwa podaną osobę z osadzonych
Dług technologiczny, który został osiągnięty dobił do masy krytycznej i to co tam się dzieje, to naprawdę tylko najstarsi Sarmaci może trochę ogarniają. Wystarczy powiedzieć, że to puchło od 2008 roku, a strach narastał. No ale "jak działa, to trzeba szanować", więc mamy co mamy :)

Rzeczy wymagające ingerencji w pliki phpBB:
  • dołączyć css od addhearts
  • serca pod postami
  • odnośnik do PK danej osoby w profilu i sidebarze przy postach jako PW
  • odnośnik do profilu danej osoby w DSG w proflu (może i w sidebarze przy poście?) - user_syriusz_id
  • wysyłanie powiadomień do DSG przy obserwowaniu wątku (tego nie wiem gdzie szukać nawet)
  • max-weight podpisów - to kiedyś ustawiałem, nie wiem czy nadal potrzeba
  • TAPATALK
  • obrazki rang w profilach i sidebarach przy postach
  • email jest widoczny w sidebarze przy postach - do usunięcia
  • sprawdzić papierki (powinno być ok?)
  • publikacja wątków na LDKS :O - to chyba w końcu won?

Choć zapewne metodą najskuteczniejszą byłoby zrobienie diffa, bo większość opiera się tu na
"- Helwetyku, a co wyście tam nazmieniali.
- Czego myśmy nie, prawda.".
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez anglov 11 sty 2019, o 23:22

piwniczak napisał(a):Dług technologiczny, który został osiągnięty dobił do masy krytycznej i to co tam się dzieje, to naprawdę tylko najstarsi Sarmaci może trochę ogarniają. Wystarczy powiedzieć, że to puchło od 2008 roku, a strach narastał. No ale "jak działa, to trzeba szanować", więc mamy co mamy :)

Ależ Diuku-Radco – nie to mieli na myśli, gdy mówili że historię trzeba zachowywać :)

Nieco poważniej jednak – jak rozumiem najważniejsze funkcjonalności mimo wszystko zostały „sportowane” – login, więzienie, integracja. Zostały serca, oraz rzeczy estetyczne: odnośniki w profilach, obrazki rang, usunięcie niepotrzebnych pól. Jeśli tak – dużo zostało już wykonane – obawiałem się że będzie znacznie gorzej.

piwniczak napisał(a):pokazuje osoby, które głosowały w ankiecie na FC, porównując z listą członków grupy podanej jako 'grupa'
pokazuje osoby, które głosowały w ankiecie na FC, porównuje z listą członków grupy GiS
pokazuje osoby, które głosowały w ankiecie na FC, porównuje z listą członków grupy Samorząd Czata

To było jako trzy osobne pliki, które robiły osobne rzeczy…?

piwniczak napisał(a):wysyłanie powiadomień do DSG przy obserwowaniu wątku (tego nie wiem gdzie szukać nawet)

To my mamy taką funkcjonalność? :O

Ogółem mam krztynę nadziei że zmodyfikowany kod forum wygląda troszeczkę lepiej niż kod DP…
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez piwniczak 11 sty 2019, o 23:25

anglov napisał(a):To było jako trzy osobne pliki, które robiły osobne rzeczy…?

Te same. Przy czym jeden był uniwersalny, a dwa dedykowane :)

anglov napisał(a):To my mamy taką funkcjonalność? :O

Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (5.6 KiB) Przeglądane 376 razy
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.

Obrazek
Starosarmacja
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez RCA 13 sty 2019, o 17:24

Pozwolę sobie podpowiedzieć. Bez złośliwości. Do obsługi Taptalka na wersjach 3.2.x jest dedykowany MOD. Używany np. w KD. Tapatalk Plugin for phpBB 3.1/3.2.

Postprzez Zombiakov 13 sty 2019, o 20:29

RCA napisał(a):Pozwolę sobie podpowiedzieć. Bez złośliwości. Do obsługi Taptalka na wersjach 3.2.x jest dedykowany MOD. Używany np. w KD. Tapatalk Plugin for phpBB 3.1/3.2.

Jasne, bez złośliwości.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Starosarmacja
Rada Ministrów

Postprzez anglov 13 sty 2019, o 20:57

Yhm. No tak. Więc no…

Jak możemy Wam pomóc?
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez piwniczak 14 sty 2019, o 22:18

Jutro postaram się coś przedstawić w tym temacie. Dzisiaj odpisuję na wnioski organów państwowych...

Obrazek
Starosarmacja
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez piwniczak 15 sty 2019, o 23:38

Ok. Zatem ostatecznie odpisując.

Cały zestaw baza + ftp tego testowego forum są niezależne od KSów, więc jakiekolwiek ustawowe zgody itp. potrzebne nie będą. Tak mi się przynajmniej na tym etapie wydaje. Najważniejsze to stworzyć pluginy, więc nie musimy pracować na żywej bazie. Na koniec, gdy wszystko będzie gotowe, trzeba będzie zamrozić FC(na dzień, może dwa), zrobić kopię bazy, a następnie zrobić cykl update’ów wersji bazy danych i forum (Avril raz już przez to przebrnął), a potem zainstalować pluginy i wprowadzić odpowiednie modyfikacje (wydaje mi się, że takich stricte bazodanowych poprawek być nie powinno poza samym upgrade'em struktur od strony phpbb, ale w razie czego będziemy musieli w toku prac je sobie wynotować, żeby na pewno je wdrożyć).

Jeśli chodzi o to co było modyfikowane - wyniki DIFFa załączę jutro. Dzisiaj nie starczyło mi na to życia, a do tego z jakiegoś powodu EOLe mi się różnią między tym co jest na FC a w oryginale (windows eol - unix eol) i KAŻDY plik oznacza jako "zgodna treść, niezgodny binarnie". Jakieś wyłączenie muszę zastosować, ale nie mam zapału, by dzisiaj szukać.

Jak ja bym to widział - badziew oparty o liby phpBB już działa, więc pozostały te bardzo niezbędne “ficzery”, które należy opakować w pluginy. To chyba największe wyzwanie, bo nikt z nas tutaj pluginów do phpBB raczej nie pisał. Czytałem o tym dla wersji 2.x kiedyś, ale pamiętam, że skutecznie się zniechęciłem.

Pytanie też jak to robimy - plugin=ficzer czy jeden duży plugin obejmujący całość modyfikacji dla KS? Z punktu widzenia utrzymania i debugowania lepiej by było robić osobne pluginy, żeby w razie czego można było łatwo izolować niedziałający, bez narażania pozostałych. No ale to wymaga najpierw sprawdzenia jak skomplikowany jest mechanizm tworzenia pluginów.

Zatem do zrobienia są:
- sercowanie
- śledzenie wątku (jeśli jest mechanizm powiadomień na forum, to może zrezygnować z łączenia z DSG i po prostu używać wbudowanego?)
- pomniejsze zmiany, które wyjdą przy DIFFie
- kosmetyka

Dodatkowe - może należałoby zablokować zmianę nicku na forum i uwspólnić to w ramach ćwirka? (każdy nowy dostaje @PASZPORT, a potem za lt będzie mógł zmienić)

To jest wersja minimum. Jeśli osiągniemy to, przesiądziemy się na nową wersję phpBB, to wtedy możemy obrobić mechanizmy, które korzystają z libów.

Obrazek
Starosarmacja
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez anglov 16 sty 2019, o 00:13

Prawda. Nie wiem czy ktokolwiek z nas pisał pluginy do phpBB, ale chcę wierzyć, że wraz z czasem, od wersji 2.x zmieniło się to jednak na lepsze.

Jeśli chodzi o formę – zdecydowanie łatwiejszy w utrzymaniu i dalszych ewentualnych upgrade'ach będzie plugin=feature. Jeśli nie przemówią przeciwko temu inne przesłanki techniczne, wolałbym przyjęcie tej taktyki.

Powiadomienia – ogólnie jeśli system powiadomień działa i działa dobrze, na ten moment myślę że można zrezygnować. Docelowo, moim zdaniem, fajniej będzie zintegrować to jednak z DSG.

piwniczak napisał(a):Dodatkowe - może należałoby zablokować zmianę nicku na forum i uwspólnić to w ramach ćwirka? (każdy nowy dostaje @PASZPORT, a potem za lt będzie mógł zmienić)

Generalnie tona nicków na forum postaci AGXXX będzie wkurzająca i myląca :) Ale rozumiem ideę. Jest słuszna, choć zastanawiam się, czy nie powinniśmy wpierw postawić działającą nową wersję forum, nim zaczniemy kombinować z nowymi dodatkami jak mention (od którego się zaczęło).

Szczerze mówiąc – mam też wrażenie, że dobrze byłoby w późniejszej fazie ogarnąć mechanizm logowania i rejestracji…  Zapewne każdy boi się ruszać, bo choć nie znam kodu, spodziewam się ze to musi być ciekawego rodzaju hak… Może możliwość legitnego połączenia forum z DSG (przez integrację) ułatwiłoby niektóre tematy? O ile oczywiście faktycznie pisanie pluginów nie jest katorgą.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez Zombiakov 16 sty 2019, o 01:19

+1 dla plugin == feature
+1 dla nie snucia zbyt rozleglych planow
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny