Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wniosek o zatwierdzenie Premiera (von Tehen-Dżek)

Zarchiwizowane wątki urzędowe

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Obrazek

A V I X  A R Y O S S Á
R A D A   K R Ó L E S T W A

Wniosek o zatwierdzenie Premiera (von Tehen-Dżek)

Postprzez KJAF 2 sty 2019, o 00:04

Wysoka Rado,

Zgodnie z art. 5 ust. 2 Praw Kardynalnych, zwracam się z wnioskiem o zatwierdzenie desygnowanego w dniu wczorajszym nowego kandydata na urząd Premiera Rządu Królewskiego — JW Alfreda Fabiana von Tehen-Dżeka.

Kandydat zgłosił się do mnie osobiście, z chęcią objęcia wspomnianego stanowiska. W mojej ocenie, tym bardziej z racji braku innych chętnych, nie ma przeszkód aby nie poprzeć wniosku. Ostateczna decyzja należy jednak do Oświeconej Rady.

(—) Konrad Jakub

Re: Wniosek o zatwierdzenie Premiera (von Tehen-Dżek)

Postprzez Paulus Buddus 2 sty 2019, o 00:10

Wasza Królewska Mość,
P.T. kandydacie na Premiera,
Rado Królestwa

Jeżeli kandydat mógłby opowiedzieć kilka słów o sobie, byłoby to mile i dobrze widziane, komu owy urząd ma zostać przyznany.
Obrazek
Paulus Buddus h. Szczerbiec z historycznego rodu Elijczyków

Hrabia Urodzaju
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez Kristian Arped 2 sty 2019, o 14:45

Wysoka Rado,

zarządzam 3-dniową debatę nad wnioskiem Jego Królewskiej Mości o zatwierdzenie Alfreda Fabiana von Tehena-Dżeka na urzędzie Premiera Rządu Jego Królewskiej Mości.

Wiceprzewodniczący Rady
Cristiã Marcasu’un Arped
Królestwo Baridasu

Postprzez AFvTD 2 sty 2019, o 18:28

Wysoka Rado
Wasza Królewska Mość
Obywatele, Baridajczycy

W związku z desygnowaniem mnie przez JKM Konrada Jakuba na Premiera Rządu JKM jestem zobowiązany powiedzieć kilka słów na temat swojej kandydatury, wyjaśnić pewne być może zaskakujące kwestie, dotyczące mojej kandydatury.

Do JKM zgłosiłem się osobiście, jednocześnie podejmując wyzwanie. Zarówno osobiste, jak i społeczne. Osobiste, ponieważ pierwszy raz od prawie dwóch lat w Księstwie Sarmacji będę pełnił tak ważną funkcję. Natomiast społeczne, ponieważ Premier nie jest osobą, która według publiki ma szerokie prerogatywy. Chciałbym jednak pokazać, że działanie na tym urzędzie jest możliwe i to z wysoką skutecznością.

Jestem być może osobą znaną ze słomianego zapału, skłonną do rezygnacji, tak samo i tym razem nie mogę obiecać tego, że moja kadencja będzie długa. Pomimo tego będę starał się wprowadzić pewne zmiany, jednak priorytetem w obecnym momencie będzie złożenie aktywnej Rady Królestwa. Nie zacząłem jej jeszcze tworzyć, mimo to mam nadzieję, że uda się powołać chociaż kilka osób na urzędy, sprawiając, że prawo zacznie być sprawnie wykorzystywane. Będę również z uwagą przyglądał się projektom składanym przez wszystkich, od wysokich urzędników, do projektów obywatelskich, mam nadzieję również przedstawić własne projekty, jednak w tym celu będę musiał wpierw bliżej przyjrzeć się obecnemu prawu. Obecnie orientuje się w tym co i jak, chociaż nie jest to jeszcze wiedza tak duża, jakiej powinno się oczekiwać.

Zamierzam również postarać się pobudzić życie w Królestwie, liczę, że będą osoby, które podchwycą inicjatywy i będą mi pomagały pociągnąć je dalej. Pokładam nadzieję we wszystkich obywatelach, szczególnie w tych, którzy byli tutaj przez cały proces zmiany ustrojowej, mimo to liczę również na najmłodszych i niedawno "zmartwychwstałych" obywateli Baridasu.

Liczę również, że będę mógł liczyć na radę od starszych obywateli Baridasu i w razie potrzeby będę mógł się do nich zgłosić.

W przypadku wątpliwości zachęcam do zadawania pytań. Nie może być w tym przypadku nic gorszego, jak niema debata - szczególnie, kiedy aktywność kuleje, każde działania są na wagę złota, a moja kandydatura może być różnie postrzegana.

Z wyrazami szacunku
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
magister net Alfred Fabian wicehrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu

Postprzez Kristian Arped 4 sty 2019, o 23:50

Wysoka Rado,
P.T. Kandydacie,

będzie ogólnikowo: jak zapatrujecie się na sprawy kultury, nauki i sportu? Czy planujecie stworzyć coś w rodzaju tutorialu dla nowych Baridajczyków?
Obrazek

K+N+B 2017

Obrazek
Królestwo Baridasu

Postprzez Paulus Buddus 5 sty 2019, o 00:35

Wasza Królewska Mość,
P.T. kandydacie na Premiera,
Rado Królestwa

Jakie plany - oczywiście bez wchodzenia w szczegóły, ale nazwijmy jest np. "5 punktów Premiera" zacząłby Pan w pierwszych tygodniach urzędowania?
Obrazek
Paulus Buddus h. Szczerbiec z historycznego rodu Elijczyków

Hrabia Urodzaju
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez AFvTD 5 sty 2019, o 15:09

WKM
Wysoka Rado

jak zapatrujecie się na sprawy kultury, nauki i sportu? Czy planujecie stworzyć coś w rodzaju tutorialu dla nowych Baridajczyków?

Jeżeli chodzi o sprawy kultury, nauki i sportu będą to bardzo ważne filary najbliższej kadencji. Zanim jednak będzie można się nimi zająć należy zadbać o to, żeby było z kim przeprowadzać inicjatywy oraz dla kogo było je przeprowadzać. Mało jest inicjatyw, które porwałyby tłumy, a większość upada na etapie zbierania chętnych, nierzadko również na etapie organizacji. Liczę, że pomimo obecnego marazmu uda się zaktywizować chociażby baridajski sport - zachęcić do publikacji informacji o poczynaniach baridajskich zespolów w Sarmackiej Lidze Piłkarskiej, Lidze Królewskiej, innych Ligach Mikroświata, a przede wszystkim o poczynaniach reprezentacji Królestwa Baridasu (o której mimo wszystko czasami się słyszy). Chciałbym również zaktywizować na polu kulturalnym Almerę, przy czym liczę tutaj przede wszystkim na kasztelana Almery (przy czym mam już swojego kandydata, niedługo planuję rozpocząć rozmowy). Tak samo mam nadzieję, na współpracę z Kustoszem Almery (aczkolwiek nad kandydatem się nadal rozglądam).

Co do tutorialu dla nowych Baridajczyków - ustosunkowuję się do pomysłu pozytywnie, aczkolwiek nie chciałbym się podejmować takowego przedsięwzięcia (przynajmniej nie osobiście). Nie można wszystkiego robić samemu, więc jakby ktoś był zainteresowany sporządzeniem tutorialu/poradnika dla nowych Baridajczyków - zachęcam do współpracy.

Jakie plany - oczywiście bez wchodzenia w szczegóły, ale nazwijmy jest np. "5 punktów Premiera" zacząłby Pan w pierwszych tygodniach urzędowania?

Tak jak już wspominałem, najważniejszym punktem na pierwsze tygodnie (maksymalnie do dwóch) będzie przynajmniej połowiczne skompletowanie Rządu JKM, powołanie najważniejszych urzędników państwowych, aby mechanizmy państwowe sprawnie funkcjonowały. Przy okazji zamierzam również delikatne, śladowo - wzmocnić pozycję Premiera. Mogę nawet przedstawić dokładniej w jaki sposób - oto punkty:
  • Odwołanie Premiera wymaga zgody Rady
  • Premier może samodzielnie powoływać swoich współpracowników (obecnie Premier jedynie wybiera, natomiast powołuje ich JKM)
Oczywiście te zmiany będą wymagały zgody JKM, gdyż na podstawie - Artykułu I [PRYNCYPIA] jedynie JKM może zmienić Prawa Kardynalne - a powyższe zmiany będą wymagały zmian właśnie w naszej ustawie zasadniczej. Będę prowadził rozmowy z JKM, mam nadzieję, że współpraca z JKM będzie możliwa.

Więcej dokładnych punktów w swoich planach wyszczególnić nie jestem w stanie, jednak bardzo ogólnikowo można stwierdzić, że będą to jeszcze: Aktywizacja Baridasu na polu kulturowym oraz szeroko zakrojona kampania promocyjna.
Przede wszystkim jednak będzie to próba ponownego rozpalenia ogniska wśród wypalonych już Baridajczyków, wzniecenie jakiejś iskry, która pozwoliłaby ponownie stanąć nam na podium aktywności, jak również dałaby Królestwu rolę przodownika w ustalaniu standardów jakościowych.

Kiedy już troszeczkę się rozkręcimy, przyłożę również większą wagę do polityki informacyjnej - m.in. ponowny powrót Vox Populi na łamy Herolda - baridajskiej jak i sarmackiej prasy.
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu

Postprzez Kristian Arped 5 sty 2019, o 21:47

Wysoka Rado,

w związku z upłynięciem terminu debaty zarządzam 3-dniowe głosowanie nad zatwierdzeniem Alfreda Fabiana von Tehena-Dżeka na urzędzie Premiera Rządu JKM.

Wiceprzewodniczący Rady
Cristiã Marcasu’un Arped
Królestwo Baridasu

Postprzez Kristian Arped 5 sty 2019, o 21:47

Wysoka Rado,

oddaję głos ZA.
Obrazek

K+N+B 2017

Obrazek
Królestwo Baridasu

Postprzez AFvTD 5 sty 2019, o 22:15

Wysoka Rado

Oddaje głos ZA
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu

Następna strona

Powrót do Archiwum Rady