Eldorat, 13 października 2018 roku
Korona Księstwa Sarmacji
Reprezentowana przez Prefekta Generalnego
Michała Franciszka Lubomirskiego-Lisewicza, AG760
Trybunał Koronny
AKT OSKARŻENIA
oskarżyciela publicznego
oskarżyciela publicznego
Oskarżam JO Diuka Krzysztofa Czuguł-Chana (A7782) o to, że naruszył art. 42. ust. 1. pkt 1. Kodeksu Sprawiedliwości tj. „1. Zabronione pod groźbą kary więzienia do miesiąca jest
1. publiczne znieważanie Księcia, Księstwa Sarmacji lub Narodu Sarmackiego; [...]”
W związku z tym wnoszę o skazanie oskarżonego na karę dodatkową grzywny w wysokości 25 000 libertów i odstąpienie od wymierzenia kary więzienia.
1. publiczne znieważanie Księcia, Księstwa Sarmacji lub Narodu Sarmackiego; [...]”
W związku z tym wnoszę o skazanie oskarżonego na karę dodatkową grzywny w wysokości 25 000 libertów i odstąpienie od wymierzenia kary więzienia.
UZASADNIENIE
Oskarżony w dniu 23 września 2018 roku wyraził się w komentarzu w takich słowach wobec Jego Książęcej Mości Roberta Fryderyka:
„[...]Was wybrano w głosowaniu po festiwalu kłamstw, niedotrzymanych obietnic i stręczycielstwa po prywatnych wiadomościach.[...]”, tym samym naruszając art. 42. ust. 1. pkt 1. Kodeksu Sprawiedliwości.
Diuk Czuguł-Chan w przytoczonej wypowiedzi oskarżył ówczesnego Księcia Sarmacji o kłamstwa i niedotrzymane obietnice oraz pisał o „stręczycielstwie” po prywatnych wiadomościach.
Internetowy Słownik Języka Polskiego PWN podaje takie definicje wyrazu stręczyć:
1. «ułatwiać nierząd lub nakłaniać kogoś do nierządu»
2. daw. «polecać, rekomendować»
Natomiast internetowa Encyklopedia PWN tak definiuje stręczycielstwo:
stręczycielstwo, trzy typy przestępstwa zawarte w jednym rozdziale (przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności) pol. Kodeksu karnego:
1) stręczycielstwo — nakłanianie innej osoby do uprawiania nierządu (prostytucji), 2) sutenerstwo — czerpanie korzyści majątkowych z cudzego nierządu; 3) kuplerstwo — ułatwianie cudzego nierządu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.
A oto kolejne definicje internetowego Słownika Języka Polskiego PWN:
nastręczyć — nastręczać
1. «podsunąć coś lub dostarczyć czegoś»
2. daw. «polecić albo załatwić komuś kogoś lub coś»
nastręczyć się — nastręczać się
1. daw. «nadarzyć się lub przytrafić się komuś»
2. daw. «narzucić się komuś ze swoimi usługami, ze swoją osobą itp.»
Pytanie jest takie, co miał na myśli oskarżony, pisząc wyraz „stręczycielstwo”.
Bez względu na to, nawet mimo świadomości znaczenia tego wyrazu, to stwierdzenie mogło urazić odbiorcę, ówczesnego Księcia.
Ze względu na niską szkodliwość społeczną czynu wnoszę o odstąpienie od skazania oskarżonego na karę pozbawienia wolności do 1 miesiąca i w zamian za to o skazanie oskarżonego na karę dodatkową grzywny. Również ze względu na niską szkodliwość społeczną czynu dokonanego przez oskarżonego wznoszę o nieskazywanie go na pełny wymiar kary - 50 000 libertów, tylko na karę pieniężną w wysokości 25 000 libertów na rzecz Korony Księstwa Sarmacji.
Porozumiewałem się z Diukiem Czuguł-Chanem w sprawie postępowania.
Proszę także o dłuższy czas prowadzenia procesu sądowego ze względu na jego urlop.
Dowody nr 1 i nr 2 zawierają rzeczony komentarz. Dowód nr 1 to link do niego, a dowód nr 2 zawiera fragment zrzutu ekranu.
Mam wątpliwości co do konieczności przeprowadzenia procesu, ale wnoszę ten akt oskarżenia, aby Wysoki Trybunał to rozsądził.
MATERIAŁ DOWODOWY
Dowód nr 1
Dowód nr 2
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz



