Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Promocja

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia

Re: Promocja

Postprzez Cudzoziemiec 1 29 paź 2018, o 20:14

Co do zasady zgadzam się z tymi głosami nade mną, ale odnoszę wrażenie, że tkwimy z naszym myśleniem kilka lat wstecz. Nie biorą bowiem moi przedmówcy pod uwagę jednej rzeczy, iż odbiorca/konsument/użytkownik internetu na przestrzeni (już nawet nie ostatnich 16.5 roku) ostatnich 3-4 lat diametralnie się zmienił. I będzie zmieniał się dalej. Internet chce szybciej, chce mocniej, chce bardziej. A my nie gonimy tego trendu.

I tu już nie chodzi ani o to czy jesteśmy grą, czy grupą reko (to porównanie mnie zaskoczyło, i jak znam grupy reko to jest ono niestety chybione), czy symulacją, czy klubem dyskusyjnym, czy żadnym z tych, nawet nie o to, czy u nas jest VR, pay2play, czy inne MMORPG. Chodzi o to, że rozsiedliśmy się wygodnie i mówimy jacy jesteśmy zajebiści, nie dostrzegając tego, że nic co KS dziś oferuje atrakcyjne nie jest - ani dla nowych, ani coraz (niestety) częściej dla nas samych. Ilu z nas nie działa bo nuda? Ilu ma dość bo wciąż flaki i krew i onetowski hejt?

Od tego zacznijmy. Na nowo postawmy na jakość, nie na "jakoś". Na dobrą zmianę, nie na "dobra, zmiana". I w końcu na to by jednak tworzyć content, który sam się będzie bronił i był atrakcyjny nie tylko dla rzesz młodocianych omc prawników, ale też omc politologów, socjologów czy innych humanistycznych ogów, a także dla młodych gniewnych programistów, którzy mają fun z samego tworzenia.
Avatar użytkownika
 

Re: Promocja

Postprzez Remigiusz L. 29 paź 2018, o 20:54

RCA napisał(a):
anglov napisał(a):Produkt niszowy nie może być atrakcyjny dla mas. Z założenia.

Otóż właśnie.

Internet chce szybciej, chce mocniej, chce bardziej. A my nie gonimy tego trendu.

No to jesteśmy produktem niszowym, czy chcącym się wpasować w trend, bo widzę tu lekką sprzeczność? Może skoro my nie chcemy zmienić myślenia, to lepiej skupić się na tej niszy, która też go nie zmienia i wcale nie chce "szybciej i mocniej"?
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: Promocja

Postprzez anglov 29 paź 2018, o 21:04

Myślę że to podstawowy problem, delikatnie zauważony przez JKM Konrada Jakuba i Emila, ale też samego JKW Roberta Fryderyka. Przed skonstruowaniem promocji niesamowicie istotne jest zdecydowanie, czym jesteśmy, chcemy być i możemy być oraz w jaką grupę odbiorców celujemy.

Analiza wydaje się oczywista – jako społeczność jaką jesteśmy, zmuszeni jesteśmy do pozostania niszą, będącą gdzieś pomiędzy grą, a społecznością, skupioną wokół przejmowania władzy. Nie mamy sil ani środków, by stać się pełnoprawną grą, zbierającą odbiór masowy.

I tutaj absolutnie zgadzam się z JKW Robertem Fryderykiem. Próbując środków promocji skierowanych do odbiorcy masowego – polegniemy. Gdyż nie jesteśmy produktem dla niego.

Zgadzam się jednak z Markizem Liberim, że nasze postrzeganie Sarmacji jest zupełnie inne wewnątrz, niż dla nowych osób z zewnątrz. Czy warto coś zmienić przed rozpoczęciem promocji? Myślę że wiele. Co dokładnie? Tu należy zastanowić się w jakiego odbiorce celujemy i jakiego odbiorce zadowalamy obecnie.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Avatar użytkownika
Królestwo Teutonii
 

Re: Promocja

Postprzez Cudzoziemiec 1 30 paź 2018, o 06:34

Remigiusz L. napisał(a):No to jesteśmy produktem niszowym, czy chcącym się wpasować w trend, bo widzę tu lekką sprzeczność? Może skoro my nie chcemy zmienić myślenia, to lepiej skupić się na tej niszy, która też go nie zmienia i wcale nie chce "szybciej i mocniej"?

Sprzeczność owa jest pozorna. De facto w ogóle nie występuje. Bo sam fakt bycia produktem niszowym nie zmienia faktu tego, że jako coś co funkcjonuje w internecie, w przestrzeni cyfrowej, wirtualnej, zwyczajnie za zmianami w niej zachodzącymi nie nadążamy. I to dotyczy nie tylko już samych użytkowników (tych czy tamtych), ale narzędzi komunikacji. Odróżnijmy bowiem dwie rzeczy — jedną jest to do kogo kierujemy nasz produkt, drugą natomiast jest w jaki sposób ów produkt jest urządzony. Dlatego nawet jeśli pozycjonujemy się na niszę, to ta nisza winna dla osób potencjalnie nią zainteresowanych być atrakcyjna na poziomie mechanizmów jakimi się rządzi. A tak dziś nie jest.

Musimy w końcu zdać sobie sprawę, że brak takich drobnych elementów jak aktualizacje forum, sprawna wersja mobile, logowanie za pośrednictwem powiązanego konta na FB, czy nawet aplikacji stricte powiadamiającej (czy pozwalającej na jakiś szerszy udział w życiu kraju) to hamulce, istotne!, które skazują nas na wegetację. Obecny użytkownik internetu po prostu chce mieć sprawne narzędzia, na klik, na komórce. Osób ślęczących przy usenecie i LD wieczorem/w nocy jest garsteczka. To są zwyczajne fakty. KS nie będzie długo w stanie funkcjonować w oderwaniu od zmieniającej się przestrzeni, w której to funkcjonowanie ma miejsce.
Avatar użytkownika
 

Re: Promocja

Postprzez Remigiusz L. 30 paź 2018, o 13:26

Z powyższym rozwinięciem się już w pełni zgadzam. Rzeczywiście wyższa funkcjonalność to dobry kierunek. Po prostu frazę "szybciej, mocniej, bardziej" (wiem, trochę się czepiam słów) można rozumieć różnorako.
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: Promocja

Postprzez Piotr Paweł I 30 paź 2018, o 19:13

Ja już uczestniczyłem chyba w 15 takich dyskusjach, ale uważam, że nigdy za mało :twisted: Próbowaliśmy różnych działań. Np. - w Hasselandzie - rozdawania ulotek na konwentach sf - i bezskutecznie, zajrzała jedna osoba i zniknęła. Może ulotek powinno być nie 100 - 200, a 5000? A rozdających 10, a nie 2? Plus jakieś stoisko?...

1. To jasne, że Sarmacja powinna wyglądać lepiej, piękniej i być bardziej aktywna, by zachwycić nowoprzybyłych. Ale to jest zaklęty krąg niemożności. Nie będzie lepiej (np. z polityką) jeśli nie będzie nas więcej - i nie będzie nas więcej, jeśli nie będzie lepiej.
2. Jest oczywiste, że nie mamy pieniędzy, by finansować reklamę Sarmacji, poza może FB, bo tam wystarczy nawet kilkanaście złotych, choć efekt pewno jest marny.
3. Jesteśmy niszowi. Gdybyśmy nie byli, byłyby nas tysiące albo dziesiątki tysięcy.

I co to wszystko oznacza?

- Sarmację trzeba rozwijać tymi siłami, jakie mamy. Ale nie zaniedbując promocji tego, co mamy.
- Pomyślmy jak promować Sarmację nie mając pieniędzy. Ja zaproponowałem powstanie gazety internetowej "Mikronauta". I co? Cisza. Ruszmy z tym do przodu! Zastanówmy się, co można zrobić bez środków. FB, Twitter, Instagram, YouTube. Popracujmy nad koncepcjami.
- Zbierzmy jakieś środki, policzmy i zdecydujmy. Jeśli mamy zbierać - pomogę, jestem szefem niewielkiej fundacji, mogę udostępnić konto, był u nas program mikronacje ale zamarł. Nie zbierajmy na lewo, bo to niespecjalnie zgodne z przepisami.
- Miejmy świadomość, że szukamy miłośników niszy. Nie będzie nas milion, ale nie wierzę, że potencjalnych chętnych jest mniej niż kilka tysięcy (jeśli nie kilkanaście). Trzeba do nich dotrzeć z jasnym, prostym przekazem: po co mają do nas przyjść, co im oferujemy.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Rada Ministrów
Dobry Obywatel
 

Re: Promocja

Postprzez Zombiakov 31 paź 2018, o 00:14

Jeah. Zdecydowanie Księstwo nie ma sensu w modelu biznesowym. Sensem istnienia Księstwa jest to, że ludzie je tworzą na różne sposoby. Dlatego promocja ma sens nawet jeżeli będzie się promowało kupę kamieni. Bo ktoś może przyjść i na tej kupie kamieni położyć drewienko.

Chętnie się dorzucę regularnie do jakiejś lekkiej promocji.
Kasa jest, czasu i chęci ni ma.
A sentyment niezatapialny.

Byle promocja była z jajem a nie z nadęciem.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Avatar użytkownika
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja
 

Re: Promocja

Postprzez Guedes de Lima 31 paź 2018, o 14:25

Zombiakov napisał(a):Chętnie się dorzucę regularnie do jakiejś lekkiej promocji.
Kasa jest, czasu i chęci ni ma.
A sentyment niezatapialny.


Obrazek
GUEDES hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Konsul Sclavinii
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Konsulat Sclavinii
 

Re: Promocja

Postprzez anglov 31 paź 2018, o 21:52

RCA napisał(a):Musimy w końcu zdać sobie sprawę, że brak takich drobnych elementów jak aktualizacje forum, sprawna wersja mobile, logowanie za pośrednictwem powiązanego konta na FB, czy nawet aplikacji stricte powiadamiającej (czy pozwalającej na jakiś szerszy udział w życiu kraju) to hamulce, istotne!, które skazują nas na wegetację. Obecny użytkownik internetu po prostu chce mieć sprawne narzędzia, na klik, na komórce. Osób ślęczących przy usenecie i LD wieczorem/w nocy jest garsteczka. To są zwyczajne fakty. KS nie będzie długo w stanie funkcjonować w oderwaniu od zmieniającej się przestrzeni, w której to funkcjonowanie ma miejsce.


A to są już mocne konkrety. Część z nich wymagające więcej pracy, część mniej. Takie drobne usprawnienia… A daje sporo pod względem nowoczesności.

Ciekawi mnie jakie jest podejście nowego Księcia do rozwoju obecnego systemu. Czy niczym JKW PIotr II Grzegorz da nowy system (który zabierze wraz z odejściem ;) ), czy też dostrzeże moc obecnego, stosunkowo możliwego do modularyzacji i będzie tworzyć swoje jako zintegrowany z nim moduł?
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Królestwo Teutonii
 

Re: Promocja

Postprzez Verwaltung 31 paź 2018, o 22:07

W miarę ogarnięty "Suweren" połączony z obecnym system już by zrobił furorę.
(—) Severin von Verwaltung
Były obywatel, były funkcjonariusz publiczny
Baron Księstwa Sarmacji
Baron Królestwa Hasselandu
Dezerter, defetysta
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polityka, zagranica

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron