Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Sprawa instytucji Królewskiej Gwardii Baridasu

Śmiecie i rupiecie

Sprawa instytucji Królewskiej Gwardii Baridasu

Postprzez Arsacjusz 20 wrz 2018, o 20:20

Wasza Królewska Mość,
Szanowni Baridajczycy,

wczoraj skierowałem oficjalne pismo do Jaśnie Oświeconego Laurencjusza Ma Hi at Atery, w którym — w imieniu Rządu JKM — poprosiłem o zmianę nazwy instytucji w państwowym systemie informatycznym „DSG” o numerze S00028 z „Królewska Gwardia Baridasu” na jakąkolwiek inną niesugerującą związku tej instytucji z oficjalną formacją militarną Baridasu. Ponadto wniosłem o usunięcie herbu Królewskiej Gwardii Baridasu z profilu oraz wszystkich opisów i informacji sugerujących, że ta instytucja jest państwowa, należy do Królestwa Baridasu oraz że jest powiązana z Królewską Gwardią Baridasu. Jaśnie Oświecony w odpowiedzi poprosił mnie o zabranie oficjalnego stanowiska na forum Królestwa Baridasu. Będzie bardzo krótkie, lecz wyczerpujące. Wystosowane pismo o przedstawionej powyżej treści było podyktowane złożeniem przez Jaśnie Oświeconego deklaracji, że wspomniana instytucja w systemie „DSG” jest prywatna i nie należy do Królewskiej Gwardii Baridasu. Wobec tego należało podjąć odpowiednie kroki, aby usunąć z profilu treści sugerujące jej państwowy charakter.

Arsacjusz Arped

Obrazek
(—) Arsacjusz Arped
Prefekt Generalny
Scire leges non hoc est verba earum tenere, sed vim ac potestatem
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Re: Sprawa instytucji Królewskiej Gwardii Baridasu

Postprzez KJAF 20 wrz 2018, o 20:36

W ramach uzupełnienia powyższego nadmienię, że swego czasu Jaśnie Oświecony Pan w rozmowie zaznaczył, że nie wyraża zgody na nacjonalizację instytucji przez Baridas. W związku z tą deklaracją, JKW Premier wystąpił z prośbą o zmianę loga i nazwy instytucji (logo przedstawia prawnie zastrzeżony wzór herbu KGB).

Postprzez Laurencjusz 20 wrz 2018, o 20:52

Wasza Królewska Mość!
Poważany Premierze!

Nigdzie nie widziałem królewskiego upoważnienia do zajmowania się sprawami, które są w kompetencji JKM, bo Premier nie jest żadnym zwierzchnikiem w stosunku do KGB. Jeśli jestem w błędzie to proszę i stosowny dokument prawny w tej sprawie, bo oficjalnego nie widziałem.

W związku z tym, że WKM zabrał głos w sprawie pozwolę sobie pociągnąć temat trochę dalej.

Po pierwsze odniosę się do zmiany nazwy zgodnie z cytatem:
Arsacjusz napisał(a):[justify]wczoraj skierowałem oficjalne pismo do Jaśnie Oświeconego Laurencjusza Ma Hi at Atery, w którym — w imieniu Rządu JKM — poprosiłem o zmianę nazwy instytucji w państwowym systemie informatycznym „DSG” o numerze S00028 z „Królewska Gwardia Baridasu” na jakąkolwiek inną niesugerującą związku tej instytucji z oficjalną formacją militarną Baridasu.

Logo zmieniłem w dniu wczorajszym (dowody w logach).
Obrazek

Poza tym nie widzę podstaw bym zmieniał nazwę instytucji prywatnej na inną gdyż Królewska Gwardzia Baridasu od czasu powstania w 2013 roku jako instytucja prywatna świadczyła swe usługi na rzecz Baridasu i nie widzę tu żadnego uzasadnienia. Jeśli JKM nie będzie chciał korzystać z tych usług to jest to sprawa Króla. Oficjalną formację militarną w Baridasie Król może nazwać jak chce, ale nie może ingerować w sorawy instytucji prywatnych powstałych zgodnie z ogólnie przyjętym prawem. Poza tym KGB jest jest jedynym właścicielem publikacji, które powstały na łamach tej instytucji prywatnej. Jeśli jest inna interpretacja tego stanu rzeczy to chętnie się z nią zapoznam.[/justify]

Z poważaniem,
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Postprzez KJAF 20 wrz 2018, o 21:40

Premier nie odnosi się do KGB, ale do instytucji która korzysta/korzystała z nazw i symboli graficznych zastrzeżonych dla Baridasu. Jest to część prowadzenia polityki wewnętrznej i administracji majątkiem Skarbu Królestwa, w tym prawami autorskimi.

Natomiast KGB nie jest prywatna, ponieważ została powołana na podstawie ordonansu KrólewskiegoJa, Paulus hrabia Buddus, regent Baridasu, w imieniu Jego Królewskiej i Książęcej Mości Tomasza Ivona Hugona króla Baridas (…) stanowię, co następuje: (…) postanawiamy reaktywować Królewską Gwardię Baridasu, którą uznajemy za spadkobiercę i kontynuatora tradycji gwardyjskich w Koronie. (…) Królewska Gwardia Baridasu jako spadkobierca zlikwidowanej Ustawą Rady Królestwa o wygaszeniu działalności Królewskiej Gwardii Baridasu z dnia 29 sierpnia 2015 roku (Dz.P. poz.7821) instytucji o tej samej nazwie zachowuje prawo do używania wszelkich mediów i symboli, które uprzednio były w użyciu tej instytucji.

KGB jest instytucją państwową, powołaną przez państwo i podlega państwu. Nigdzie w dokumencie nie ma wzmianki o tym, że jest to formacja prywatna która związuje się umową z Bridasem i na tej podstawie świadczy na jej rzecz usługi. To, że instytucja w DSG została założona za prywatne pieniądze oznacza mniej więcej tyle, że sama instytucja jako obiekt w systemie jest własnością prywatną. W związku z tym oczekuję zmiany nazwy instytucji oraz wszelkich informacji i tekstów które są związane z Gwardią. Królestwo jest gotowe pokryć koszta zmian. Ewentualnie możemy instytucję odkupić i zwrócić koszty założenia oraz nadania możliwości publikacji.

Oczekuję w terminie nakreślonym przez Premiera dokonanie czynności o których wspominał. Jeżeli do tego czasu sprawa nie zostanie załatwiona lub wcześniej otrzymamy jednoznaczne oświadczenie odmowy, upoważnię JKW Premiera do złożenia w imieniu Królestwa pozwu cywilnego do Trybunału w ramach ochrony interesu i majątku Królestwa.

Postprzez Julian FER 21 wrz 2018, o 13:50

Wasza Królewska Mość!

Jakim prawem Premier podejmuje czynności urzędowe będące w kompetencji Króla bez stosownego upoważnienia? To powinno być karalne. Ordonans Króla o Dworze Królewskim jasno precyzuje podległość KGB.

Konrad Jakub napisał(a):Natomiast KGB nie jest prywatna, ponieważ została powołana na podstawie ordonansu KrólewskiegoJa, Paulus hrabia Buddus, regent Baridasu, w imieniu Jego Królewskiej i Książęcej Mości Tomasza Ivona Hugona króla Baridas (…) stanowię, co następuje: (…) postanawiamy reaktywować Królewską Gwardię Baridasu, którą uznajemy za spadkobiercę i kontynuatora tradycji gwardyjskich w Koronie. (…) Królewska Gwardia Baridasu jako spadkobierca zlikwidowanej Ustawą Rady Królestwa o wygaszeniu działalności Królewskiej Gwardii Baridasu z dnia 29 sierpnia 2015 roku (Dz.P. poz.7821) instytucji o tej samej nazwie zachowuje prawo do używania wszelkich mediów i symboli, które uprzednio były w użyciu tej instytucji.

KGB jest instytucją prywatną w świetle przepisów prawa, bo mówi o tym art. 4 ust. 3 pkt. 12 Ordonansu o podziale administracyjnym Królestwa Baridasu. .
Instytucja, którą zarządzam nie może funkcjonować w takim chaosie, w którym każdy urzędnik bez upoważnienia będzie coś nakazywał. Poza tym jak widzę zdanie Komendanta KGB nie jest brane pod uwagę.

Konrad Jakub napisał(a):Oczekuję w terminie nakreślonym przez Premiera dokonanie czynności o których wspominał. Jeżeli do tego czasu sprawa nie zostanie załatwiona lub wcześniej otrzymamy jednoznaczne oświadczenie odmowy, upoważnię JKW Premiera do złożenia w imieniu Królestwa pozwu cywilnego do Trybunału w ramach ochrony interesu i majątku Królestwa.

WKM jestem ciekawy jakie zapadnie rozstrzygnięcie, a z powodu całego zamieszania wnoszę o natychmiastowy urlop do czasu wyjaśnienia okoliczności sprawy instytucji, którą kieruję.

Z poważaniem,

(-) Julian markiz Fer at Atera
Komendant KGB
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Arsacjusz 21 wrz 2018, o 14:52

Wasza Królewska Mość,
Jaśnie Oświecony,
Jaśnie Wielmożny,

chciałbym odpowiedzieć na zarzuty rzekomego naruszenia prawa poprzez działanie bez stosownego upoważnienia. Bez wątpienia są one spowodowane wybiórczą znajomością baridajskiego prawa przez moich przedmówców. Premier nie wystąpił w tej sytuacji jako organ nadzorczy wobec Królewskiej Gwardii Baridasu, lecz w zasadzie jako statio fisci Skarbu Państwa (konkretniej mówiąc, Królestwa Baridasu, bo tylko samorząd jest osobą prawną w rozumieniu Kodeksu Sprawiedliwości), co wpisuje się w prowadzenie bieżącej polityki wewnętrznej. Wyjaśnił to już Jego Królewska Mość. Zgodnie z powyższym należy uznać te zarzuty za nieracjonalne.
(—) Arsacjusz Arped
Prefekt Generalny

Postprzez KJAF 22 wrz 2018, o 13:54

Czyli at Aterowie sprywatyzowali sobie instytucję państwową założoną i reaktywowaną przez władze Królestwa. Dodatkowo, nieskutecznie, bez wydawania stosownych aktów zawierających umowę darowizny, sprzedaży, zamiany lub przekazania, bez wskazania nabywcy instytucji, bez urzędowego potwierdzenia i aktu psuedonotarialnego.

Dodatkowo, polecam dogłębne zapoznanie się z Prawami Kardynalnymi. Oprócz powyższej wypowiedzi JKW Premiera, mamy art. 5 ust. 1 który stwierdza, że Premier wykonuje obowiązki powierzone mu przez Króla (…). Chyba wyraźnie oświadczyłem już wcześniej, że poleciłem Premierowi zajęcie się tą sprawą. Nie wydaje on przecież rozkazów ani nie wykonuje kompetencji Komendanta czy Króla, ale stoi na straży majątku państwa.

Postprzez Laurencjusz 22 wrz 2018, o 18:57

Wasza Królewska Mość!

Prawa Kardynalne mówią o powierzeniu obowiązków przez Króla dla Premiera to prawda. Niestety nie widać w żadnym dokumencie, że to powierzenie nastąpiło, więc nie natąpiło. Skoro nie nastąpiło, a Król nie określił dodatkowych kompetencji Premiera to działania Premiera w tym zakresie należy uznać za bezprawne.

KGB kupiłem jako instytucję prywatną i taką ta instytucja była i jest. Nic nie było prywatyzowane, a ordonans potwierdził tylko stan rzeczy. Jak WKM będzie dalej szedł tym śladem to można się spodziewać, że niedługo stwierdzi, że Ciuad de Bravo już nie jest miastem prywatnym.

Z poważaniem,
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Postprzez Arsacjusz 22 wrz 2018, o 19:07

Jaśnie Oświecony,

Laurencjusz napisał(a):Prawa Kardynalne mówią o powierzeniu obowiązków przez Króla dla Premiera to prawda. Niestety nie widać w żadnym dokumencie, że to powierzenie nastąpiło, więc nie natąpiło. Skoro nie nastąpiło, a Król nie określił dodatkowych kompetencji Premiera to działania Premiera w tym zakresie należy uznać za bezprawne.

Jego Królewska Mość napisał „[o]prócz powyższej wypowiedzi JKW Premiera, mamy art. 5 ust. 1 [...]”. Jeśli stanowisko przedstawione przez JKM nie przekonuje Jaśnie Oświeconego, to proszę wrócić do mojej wypowiedzi, w której udowodniłem, że nie potrzebowałem upoważnienia do wykonania odpowiednich czynności urzędowych. Proszę również o wycofanie słów o rzekomej bezprawności moich działań.
(—) Arsacjusz Arped
Prefekt Generalny

Postprzez Laurencjusz 22 wrz 2018, o 19:15

Poważany Premierze!

Nic Poważany nie udowadnił, bo żadnej podstawy prawnej nie zauważyłem. Dawne prawa Wicekróla, który na podstawie praw kardynalnych mógł podejmować czynności powierzone Królowi to już historia. Proszę sobie nie przypisywać zbyt wielkiej mocy prawnej, bo ta moc określona jest konkretnie.

Z poważaniem,
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Następna strona

Powrót do Archiwum Kurii