Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

O przyszłości Teutonii

Miejsce rozmów na wszelkie tematy z Teutonią związane — powitania, pytania, projekty obywatelskie.

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

Re: O przyszłości Teutonii

Postprzez RCA 10 cze 2018, o 16:52

Vladimir napisał(a):Gdy napisałem wprost, czego chcę, to WKM uznał mnie za niepoważnego człowieka.

Diuku, jeśli zorganizuje diuk w Srebrnym Rogu jakiś festiwal, dajmy na to z Koncertem Życzeń, to będę przyklaskiwał i nawet głosował smsowo. A teraz rad byłbym za rzeczową rozmowę, jeśli zaś mówimy o Teutonii, to o sprawach z nią związanych, najlepiej takich, które są uzgodnione z władzami tego samorządu. Dobrze by też było, gdyby postulaty chociaż z grubsza przypominały postulaty, które wypada stawiać. Diuk zaś ma niesamowicie luźne poczucie co wypada, a co nie. Niemniej, nadal jestem diuka fanem.
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę Sarmacji, Król Baridasu, Sclavinii i Hasselandu, suweren Teutonii, etc. etc.

Skontaktuj się z Księciem Sarmacji
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Książę Sarmacji
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Korona Księstwa Sarmacji
Naczelna Izba Architektury
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Vladimir 11 cze 2018, o 04:11

Innymi słowy, WKM jest otwarty na kompromisy i postulaty, ale tylko takie, które pasują WKM. ;)
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
diuk Abvienolheimu i wicehrabia Tselebormu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez RCA 11 cze 2018, o 05:55

Błąd Diuku. Preferuję takie, które mi pasują. Co chyba jest oczywiste, przynajmniej dla mnie. Natomiast już w słowie kompromis kryje się pułapka. Każdy wie, że kompromis to rozwiązanie, które nie satysfakcjonuje nikogo.
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę Sarmacji, Król Baridasu, Sclavinii i Hasselandu, suweren Teutonii, etc. etc.

Książę Sarmacji
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny
Korona Księstwa Sarmacji
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Vladimir 11 cze 2018, o 06:06

Po co więc ta szopka z rozmowami i dialogiem? WKM mógł zaproponować pakiet zmian, które są li tylko jego życzeniem. WKM mógł też nie proponować nic. Przypomnę, że mówimy o przyszłości Teutonii i jej stosunków z centralą, nie o przyszłości Korony i jej stosunków z Teutonią. Urząd książęcy jest dla ludu.
Obrazek
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez RCA 11 cze 2018, o 06:10

Vladimir napisał(a):
Po co więc ta szopka z rozmowami i dialogiem? WKM mógł zaproponować pakiet zmian, które są li tylko jego życzeniem. WKM mógł też nie proponować nic. Przypomnę, że mówimy o przyszłości Teutonii i jej stosunków z centralą, nie o przyszłości Korony i jej stosunków z Teutonią. Urząd książęcy jest dla ludu.

Wszystko się zgadza, wszystko jest pięknie. Ale w tej rozmowie Diuk, jak dotąd, nie reprezentuje Teutonii, a li tylko siebie. Więc nie rozmawiamy z diukiem o zmianach dla Teutonii, ale o zmianach wygodnych dla diuka. Więc o co diuk ma do mnie żale znów? Wydaje mi się, że gdyby diuk zechciał uzgodnić swe stanowisko z WKM Andrzejem Fryderykiem, a następnie odnosił się do spraw, które poruszamy w znacznie bardziej rzeczowej rozmowie, niż te, które wprowadza tu diuk, to wiele więcej byśmy wszyscy z tego wzięli.
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk

Książę Sarmacji
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny
Korona Księstwa Sarmacji
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Vladimir 11 cze 2018, o 06:13

Gdyby WKM przejrzał forum Teutonii, odnalazłby z pewnością wątki, w których moje przemyślenia na powyższy temat się znajdują. Niektórzy je popierają, niektórzy mają inne wizje. Nie powiedziałbym, że reprezentuję tylko siebie.
Obrazek
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez RCA 11 cze 2018, o 06:15

Vladimir napisał(a):
Gdyby WKM przejrzał forum Teutonii, odnalazłby z pewnością wątki, w których moje przemyślenia na powyższy temat się znajdują. Niektórzy je popierają, niektórzy mają inne wizje. Nie powiedziałbym, że reprezentuję tylko siebie.

Ale chyba diuk nie oczekuje, na poważnie, że kiedy zakładam dedykowany wątek, który ma uporządkować cały temat, to jeszcze w nawale innych obowiązków będę przeprowadzał kwerendy tego co kto i kiedy powiedział na forum, rok, czy pół roku temu?

I jak widzę ta wymiana zdań, tradycyjnie, do nikąd nie prowadzi, więc pozwalam sobie oddalić się do innych zadań. Miłego dnia diku, niezmiennie!
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk

Książę Sarmacji
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny
Korona Księstwa Sarmacji
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Vladimir 11 cze 2018, o 06:20

RCA napisał(a):Ale chyba diuk nie oczekuje, na poważnie, że kiedy zakładam dedykowany wątek, który ma uporządkować cały temat, to jeszcze w nawale innych obowiązków będę przeprowadzał kwerendy tego co kto i kiedy powiedział na forum, rok, czy pół roku temu?

Dlatego takie dyskusje są mało wartościowe. Lepiej było powołać ograniczone grono, które wypracowałoby konkrety, niż zakładać wątek, w którym każdy może się wypowiadać.
Obrazek
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez anglov 13 cze 2018, o 18:53

Wasza Książęca Mość,

nim odpowiem na wiadomość, muszę odnieść się do Waszej rozmowy z diukiem von Lichtensteinem. Wielokrotnie mówiłem, iż brakuje mi udziału Teutończyków w rozmowie. Ich punktu widzenia i priorytetów. Tymczasem, gdy Diuk zabrał głos, zniechęcacie, wyśmiewacie, uznajecie za niewarty. Nie zgadzam się na takie traktowanie żadnego z Teutonczyków.

Choć przemawiam jako przywódca Teutonczyków, ja też mówię w pewien sposób za siebie. Czy gdyby nie popierał WKM moich wizji, również Wasza reakcja byłaby taka, że reprezentuję siebie, nie Teutonię? Być może nie powiedziałem tego wystarczająco jasno przedtem - uważam że postulat stawiany przez Vladimira jest jak najbardziej słuszny i wpisuje sie w pomysły jakie prezentuję ja sam.

Jeżeli ta rozmowa ma się dalej toczyć i maja z niej wynikać jakiekolwiek wnioski, domagam się szacunku. Nie chodzi tu o osobę, moją, czy Diuka. Chodzi o szacunek do nas jako narodu – do każdej Teutonki i Teutończyka. Bo pomimo zauważalnych wyrazów dobrej chęci, mam wobec tego wątpliwości. Jak możecie mieć dobre i pozytywne chęci wobec Teutonii, jak wyrażacie tak wyraźną pogardę wobec jednego z nas?

Na samą wiadomość odpowiem nieco później. Przemyślcie to. Szkoda byłoby jakbyście własną niefrasobliwością i osobistymi uprzedzeniami niszczyli rozmowę, z której coś zaczęło wynikać.
Andrzej Fryderyk
Z woli elektorów król Teutonii zjednoczonej w Rzeczypospolitej Sarmackiej, wielki książę Awii, książę Slavii i Enderasji, książę Sangrii, palatyn Weyr-Benden, hrabia Loardii, lord protektor Nowej Teutonii, pan Srebrnego Rogu i Złotego Grodu, władca wszystkich teutońskich wysp etc. etc.

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez RCA 13 cze 2018, o 19:24

Wasza Królewska Mość,
Diuku ik Lichtenstan,
Szanowni Państwo.

Zapewniam o moim pełnym szacunku dla każdej osoby, która bierze udział w tej rozmowie i do całego Narodu Teutońskiego. Nigdy nie było inaczej. Względem sugestii i postulatów diuka odniosłem się do wszystkich rzeczowych, które padły. Jedyne co pominąłem to osobiste odczucia diuka, które wyraził tymi słowy: "Wasza Książęca Mość jest suwerenem narzuconym z wolnej elekcji, w której brali udział również Sclavińczycy, Baridajczycy i Gellończycy. Ktoś może, słusznie, zauważyć, że to tylko pusty tytuł, bo prawdziwym suwerenem jest naród. Zapytam więc — po co utrzymywać pusty frazes? Po trzecie tytuł ten oddaje z jednej strony historyczne uwarunkowania i dzieje sarmacko-teutońskich stosunków, w których Teutonia zawsze była podmiotem podrzędnym (by nie powiedzieć — przedmiotem). Dziś narody Rzeczypospolitej dojrzały, domagają się równości symboli, których język warunkuje percepcję. Suweren/suzeren, można rzecz semy denotatywne, mają jednak sem konotatywny, szczególnie w kontekście prądów demokratyzujących. Konotacja ta w wymienionym kontekście nie jest pozytywna.", zaś do postulatu, który poprzedził te słowa, tj.: "Czy Wasza Książęca Mość byłby gotów na zmianę swojej tytulatury? Chodzi mi o drażliwi tytuł suzerena Teutonii. Sugerowałem już, że o wiele lepszy w swojej konotacji byłby tytuł przyjaciela/opiekuna Teutonii.", odniosłem się w wypowiedzi z 27 kwietnia. Postawiłem też w owej odpowiedzi pytanie, na które do dziś diuk odpowiedzi nie udzielił. A przynajmniej ja jego wypowiedzi za odpowiadające na owo pytanie nie odbieram.

WKM, kiedy mówimy o szacunku i poszanowaniu w rozmowie, to prawem wzajemności również wypada ją okazywać. Nie tyle osobie, do której się zwracamy — tym bardziej, że diuk moim fanem nie jest, i nie oczekuję, że nim zostanie — ale urzędowi, do którego swe wypowiedzi adresujemy. Myślę, że lekcja jaką WKM daje mi, byłaby skuteczniejsza, gdyby w tej klasie, nawet w tej ławce, siedział obok diuk ik Lichtenstan. Szacunek działa w dwie strony.

Z niecierpliwością oczekuję na wypowiedź Waszej Królewskiej Mości. Podkreślałem to już, podkreślę raz jeszcze, bardzo mnie ta rozmowa buduje. I liczę, że będzie toczyła się dalej. Diuk, jeśli odpowie na moje pytania, na pewno uzyska kolejne moje odpowiedzi również. Dotyczy to zresztą każdego.
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk

Książę Sarmacji
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny
Korona Księstwa Sarmacji
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Poprzednia stronaNastępna strona