Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Starosarmacki Tydzień z Lennem [konsultacje]

Tu rozmawiamy na tematy związane z Starosarmacją

Moderator: Starosarmacja: władze

Obrazek
Starosarmacja: Serwis internetowy  •  Manifest Oświeconego Monarchofaszyzmu  •  Pomoc finansowa  •  Dotacje  •  Praca w Starosarmacji  •  Sport
M O N A R C H O F A S Z Y Z M      T O       P R Z Y S Z Ł O Ś Ć       S A R M A C J I

Starosarmacki Tydzień z Lennem [konsultacje]

Postprzez Remigiusz L. 1 cze 2018, o 19:12

Zgodnie z zapowiedzią, rozpoczynam konsultacje w sprawie inicjatywy jaką obiecałem zorganizować podczas wyborów. Obok dyskusji, można w tym wątku zgłaszać wstępna wolę wzięcia udziału w TzL, co da nam mniej więcej pojęcie czy jest w ogóle po co to organizować.
Kwestie, które chciałbym omówić przedstawiam poniżej:
  • Czy na pewno tydzień? Biorąc pod uwagę obecny poziom aktywności, uczestników może być zbyt mało na taką częstotliwość, z drugiej strony, jeśli na np. dwa tygodnie będzie przypadać jeden artykuł, to inicjatywa zacznie się strasznie wlec.
  • Tematyka - czy narzucany jakąś konkretną tematykę, jak to zamierza zrobić dworska konkurencja, czy zostajemy przy formacie z poprzedniej edycji, czyli artykuły po prostu o lennach.
  • Zakres uczestników - czy dopuszczamy lenna wyłącznie starosarmackie, czy też otwieramy się na inne samorządy (jeśli oczywiście zechcą)?

Zapraszam do wzięcia udziału w dyskusji i dorzucanie wszelkich uwag i sugestii.

¡Arriba Sarmatia Antigua!
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek
Prefektura Sarmacji
Starosarmacja

Re: Starosarmacki Tydzień z Lennem [konsultacje]

Postprzez Remigiusz L. 4 cze 2018, o 07:47

Ten huraganowy entuzjazm doprawdy przekonuje mnie, że to przedsięwzięcie musi się powieść!
Namiestnik Starosarmacji
Obrazek
Prefektura Sarmacji
Starosarmacja

Postprzez Hugo 4 cze 2018, o 08:05

Bo z konsultacjami jest trochę jak z kotem Schroedingera - jak są, to "nikt" nie bierze w nich udziału, jak nie ma to "każdy" narzeka, że ich nie ma ;)
Czy na pewno tydzień? Biorąc pod uwagę obecny poziom aktywności, uczestników może być zbyt mało na taką częstotliwość, z drugiej strony, jeśli na np. dwa tygodnie będzie przypadać jeden artykuł, to inicjatywa zacznie się strasznie wlec.
Można zrobić np. miesiąć i każdy zgłoszony(?) będzie mógł kiedy zechce w tym miesiącu publikować swoje artykuły. Różnie to bywało z tymi narzuconymi zakresami - nagle coś wypdało i nagle uczestnik nawet nie mógł się zalogować do KS, a co dopiero opublikować artykuł.
Tematyka - czy narzucany jakąś konkretną tematykę, jak to zamierza zrobić dworska konkurencja, czy zostajemy przy formacie z poprzedniej edycji, czyli artykuły po prostu o lennach.
No to podobnie jak z konsultacjami. Jak będzie narzucona tematyka, to może się zdarzyć narzekania, że ktoś chciał o lennie, ale co innego. Z drugiej strony "piszcie o czym chcecie" może sprawić, że lennicy nie będą wiedzieli, co chcą opisać. Ciężko wybrać najlepszą opcję.
Zakres uczestników - czy dopuszczamy lenna wyłącznie starosarmackie, czy też otwieramy się na inne samorządy (jeśli oczywiście zechcą)?
Zacznijmy we własnym gronie i pokażmy jak to wygląda. Jak się spodoba mieszkańcom innych Samorządów, to czemu nie.
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior, król-senior Baridasu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Postprzez Zombiakov 4 cze 2018, o 08:20

Ale to ma być tak, że cały tydzień na jedno lenno ?
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja

Postprzez piwniczak 4 cze 2018, o 08:22

Prześwietny Namiestniku,

długi weekend był, więc bez przesady ;)

Uważam, że narzucenie tematyki jest obosiecznym mieczem. Dla mnie coś takiego w ogóle nie zachęca, bo mam swój pomysł na lenno i wolę realizować je wedle własnej wizji a nie klucza konkursowego. Z drugiej strony jednak są ludzie, którym to z pewnością ułatwi napisanie czegokolwiek. Powinniśmy zrobić jak to jest z maturami ustnymi z j. polskiego — jest grupa tematów, które można realizować, ale jak ktoś ma własny, to ma wolną rękę.

Tydzień z Lennem był skrajnie wycieńczającym doświadczeniem. Myślę, że miesiąc będzie w tym wypadku o wiele wygodniejszy i łatwiejszy w realizacji.

Pomysł jest ze wszech miar wart realizacji, lokalnie lub ew. w kooperacji ze Sclavinią. Mimo wszystko jesteśmy prowincją i powinniśmy budować własną markę i przyciągać ludzi.

Z całą pewnością spróbowałbym podrasować samą ideę, by zmotywować ludzi do udziału. Tylko jeszcze nie wiem jak ;<
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Starosarmacja
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Remigiusz L. 4 cze 2018, o 08:24

Zombiakov napisał(a):Ale to ma być tak, że cały tydzień na jedno lenno ?

Właśnie to chcę przedyskutować ;)
Namiestnik Starosarmacji
Obrazek
Prefektura Sarmacji
Starosarmacja

Postprzez Zombiakov 4 cze 2018, o 08:42

Ale to wymaganiem wstepnym by bylo zeby materialy byly przygotowane wczesniej. W innym przypadku to i miesiac bedzie za krotki.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Starosarmacja

Postprzez Remigiusz L. 4 cze 2018, o 10:25

Z całą pewnością spróbowałbym podrasować samą ideę, by zmotywować ludzi do udziału. Tylko jeszcze nie wiem jak ;<

Może... Seria znaczków z opisywanymi lennami? :twisted: :twisted: :twisted:
Namiestnik Starosarmacji
Obrazek
Prefektura Sarmacji
Starosarmacja

Postprzez piwniczak 4 cze 2018, o 10:34

Gdyby tak zrobić, że w ciągu miesiąca każde lenno może opublikować ile chce artykułów, ale 5(?) najwyżej sercowanych się liczy do klasyfikacji generalnej. No i to lenno, którego artykuły uzbierały najwięcej serc wygrywa, a Namiestnik wnioskuje o emisję okolicznościowego znaczka w ilości np. 21 sztuk, a 2 sztuki dostaje zwycięzca, po 1 sztuce 2-gie i 3-cie miejsce, a pozostałe będą ogólnodostępne w sprzedaży.
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Starosarmacja
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Remigiusz L. 4 cze 2018, o 13:48

Zombiakov napisał(a):Ale to wymaganiem wstepnym by bylo zeby materialy byly przygotowane wczesniej. W innym przypadku to i miesiac bedzie za krotki.

Pytanie, ile osób ma przygotowane materiały? Myślę, że dla osób, dla których miesiąc będzie za krótki, to równie za krótki będzie każdy inny okres czasu ;)
Dlatego również przychylam się do idei miesiąca z lennem. Teraz pytanie jeszcze ile lenn powinno przypadać na jeden miesiąc?

W kwestii tematyki - sam jestem za zostaniem przy ogólnym modelu i chyba tak zrobimy. Ewentualnie mogę przy ogłaszaniu konkursu podać jakieś słowa klucze typu historia przedinternetowa, zabytki etc. dla tych niezdecydowanych.

piwniczak napisał(a):Gdyby tak zrobić, że w ciągu miesiąca każde lenno może opublikować ile chce artykułów, ale 5(?) najwyżej sercowanych się liczy do klasyfikacji generalnej. No i to lenno, którego artykuły uzbierały najwięcej serc wygrywa, a Namiestnik wnioskuje o emisję okolicznościowego znaczka w ilości np. 21 sztuk, a 2 sztuki dostaje zwycięzca, po 1 sztuce 2-gie i 3-cie miejsce, a pozostałe będą ogólnodostępne w sprzedaży.

I ten pomysł bardzo mi się podoba. Będzie też skłaniał do publikacji większej liczby artykułów niż jeden.
Namiestnik Starosarmacji
Obrazek
Prefektura Sarmacji
Starosarmacja

Następna strona

Powrót do Tu się toczy życie Starosarmacji