Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wniosek o odwołanie ATK Defloriusza Dymana Wandera

W tym dziale zarchiwizowano niesklasyfikowane materiały

Moderator: Trybunał Koronny: przewodniczący

Wniosek o odwołanie ATK Defloriusza Dymana Wandera

Postprzez RCA 28 maja 2018, o 08:55

Drodzy Koledzy,

Trybunał Koronny znalazł się w kryzycie. Poważnym kryzysie. Pomijając kwestie prawne, czy te wynikające z nieprzystającego do naszej obecnej rzeczywistości Kodeksu postępowania przed TK, to także problemy, które tworzymy sobie sami. Wybierając się do TK każdy z nas zapewniał o swej dostępności. Różnie z tym bywa, i to jest zrozumiałe. Nie można nikogo winić za realne sprawy. Ale TK musi działać sprawnie, i im szybciej będzie to możliwe, tym lepiej. To z czym zwracam się do Was dziś to trudny, przykry, i nieciekawy (jak onegdaj określił to ówczesny Marszałek Trybunału) wniosek. Na podstawie art. 32n ust. 1 Konstytucji KS, zwracam się z wnioskiem dotyczącym odwołania ze stanowiska asesora TK Defloriusza Dymana Wandera.

Asesor ten nie przejawia żadnej aktywności od dłuższego czasu. Przypisane do niego sprawy nawet się nie rozpoczęły, nic się nie dzieje. Niestety nie widać szans an poprawę. Jest mi z tego powodu szalenie przykro. Musimy otworzyć drzwi do TK dla osób, które chcą i będą zaangażowane w pracę wymiaru sprawiedliwości.

Wobec powyższego, wnoszę o odwołanie wspomnianego ATK.

Bez wątpienia wiedza i doświadczenie Defloriusza Dymana Wandera są dla TK wartością dodaną. Jednak nie są nią, kiedy asesor jest zwyczajnie nieobecny. Rozumiem realiozę, rozumiem trudności czasowe, jednak musimy iść dalej. Miejsce w TK na pewno zawsze będzie otwarte na to co oferuje DDW, kiedy tylko jest aktywny.

Wobec braku przepisów regulujących procedurę odwołania, kierując się utartą przez MTK w marcu 2017 r. procedurą, poza samym trybem w jaki ma być realizowana, zarządzam co następuje:

1) przeprowadza się 24 godzinną debatę nad wnioskiem. Jeżeli któryś asesor nie chce publicznie przedstawiać swojego stanowiska, może to zrobić drogą Poczty Konnej;
2) po wyznaczonym czasie, jeżeli nikt nie wystąpi z wnioskiem o jej przedłużenie, przejdziemy do głosowania.

W przypadku pytań, nie tylko nad merytoryczną stroną postępowania ale i w kwestiach technicznych i formalnych, proszę śmiało pytać.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Powrót do Archiwum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron