Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Kraj o którym nie słyszał Kanclerz

W tym dziale rozmawiamy o tym co dzieje się za granicą

Re: Kraj o którym nie słyszał Kanclerz

Postprzez Andrzej Fryderyk 1 maja 2018, o 14:34

Przypominam, że w mojej ocenie akcja przejęcia Awary uważam za jedną z największych porażek dyplomatycznych Księstwa Sarmacji.
Andrzej Fryderyk
Książę-Senior Sarmacji

Postprzez Cudzoziemiec 1 1 maja 2018, o 14:49

Przejęcie Awary Południowej na mocy traktatu międzypaństwowego miało miejsce cztery lata temu, warto jednak iść do przodu. W zakresie Awary polityka Tronu jest jednoznaczna i oczywista.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Remigiusz L. 1 maja 2018, o 14:56

AF napisał(a):Przypominam, że w mojej ocenie akcja przejęcia Awary uważam za jedną z największych porażek dyplomatycznych Księstwa Sarmacji.

Nie rozstrzygam czy była to porażka, czy nie, pokazuję tylko jako przykład, gdy wycofanie uznania zostało użyte w grze międzynarodowej, a nie wewnętrznej.
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek

Postprzez Andrzej Fryderyk 1 maja 2018, o 15:21

I na cholerę to wycofanie było potrzebne? Czy cokolwiek to zmieniło? Bzdura.
Andrzej Fryderyk
Książę-Senior Sarmacji

Postprzez Cudzoziemiec 1 1 maja 2018, o 15:28

AF napisał(a):I na cholerę to wycofanie było potrzebne? Czy cokolwiek to zmieniło? Bzdura.

Wasza Królewska Mość, taką mam myśl. Co by WKM powiedział na to by napisać jakiś referat na temat przyczyn, skutków i oceny działań, jakie miały miejsce wokół Awary Południowej w 2014 roku, i uczynił by to w ramach Akademii Sclavińskiej? Proponuję to z kilku powodów. Najważniejsze: to ciekawy temat, ciekawy jestem Waszego zdania na ten temat, jednak nieco bardziej uzasadnionego, choćby w formie eseju/rozprawki, być może znajdzie się wówczas ktoś, kto skory będzie do polemiki w podobnej formie, co doprowadzi do a) ciekawej dyskusji, b) wzbogaci Akademię, c) uatrakcyjni kanwę historiografii sarmackiej, i być może inni pójdą za ciosem wobec innych działań tego typu. Nie jestem już dziekanem Wydziału Dyplomacji, ale zachęcam do wybrania tego właśnie wydziału - chętnie, jako czynny naukowiec, pomogę. A jeśli nie tam, to może wydział historii?

Postprzez Laurẽt 1 maja 2018, o 15:29

Ja wiem, że znajdą się i tacy co będą negować usypanie Awary w 2003 roku i tacy co by zwrócili Awarę.
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Cudzoziemiec 1 1 maja 2018, o 15:37

Laurencjusz napisał(a):Ja wiem, że znajdą się i tacy co będą negować usypanie Awary w 2003 roku i tacy co by zwrócili Awarę.

Oczywiście, że tak. Takie prawo pluralizmu. Ważnym jednak jest to, że Tron, i Korona jak sądzę, podobnych dążeń nie ma, ani do rozmycia wyspy, ani do oddania jej Dreamlandowi. Awara jest sarmacko-baridajska i nie zmieni się to.

Postprzez Andrzej Fryderyk 1 maja 2018, o 15:50

Wiele informacji jakie posiadam o akcji na Awarze, które powodują moją taką a nie inną ocenę tych wydarzeń jest tajnych. Owszem, już te jawne pokazują wiele uchybień i problemów, jednakże cóż. Nie wiem na ile jest sens. Ludzie i tak wiedzą swoje, a sprawa nie jest wcale ciekawa. Znacznie ciekawsze było chociażby wymuszenie na Wandystanie zerwania traktatu Unii.

Nie rozumiem dlaczego miałbym też publikować to w ramach Akademii Sclavińskiej. Owa instytucja nie jest w stanie zapewnić nic wartościowego na tyle, by nie opłacało się bardziej publikować takiej pracy na własną rękę chociażby przez Gazetę Teutońską.
Andrzej Fryderyk
Książę-Senior Sarmacji

Postprzez Remigiusz L. 1 maja 2018, o 16:14

AF napisał(a):I na cholerę to wycofanie było potrzebne? Czy cokolwiek to zmieniło? Bzdura.

Zawsze lepiej dobijać w białych rękawiczkach.
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek

Postprzez Niegosław___Sarewicz 2 maja 2018, o 12:47

AWARA JEST AWARSKA!
/—/ dr net. Niegosław ob. Sarewicz
Kościół Diuczej Wiary

Poprzednia stronaNastępna strona