Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Kraj o którym nie słyszał Kanclerz

W tym dziale rozmawiamy o tym co dzieje się za granicą

Re: Kraj o którym nie słyszał Kanclerz

Postprzez anglov 1 maja 2018, o 14:34

Przypominam, że w mojej ocenie akcja przejęcia Awary uważam za jedną z największych porażek dyplomatycznych Księstwa Sarmacji.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Cudzoziemiec 1 1 maja 2018, o 14:49

Przejęcie Awary Południowej na mocy traktatu międzypaństwowego miało miejsce cztery lata temu, warto jednak iść do przodu. W zakresie Awary polityka Tronu jest jednoznaczna i oczywista.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez Remigiusz L. 1 maja 2018, o 14:56

anglov napisał(a):Przypominam, że w mojej ocenie akcja przejęcia Awary uważam za jedną z największych porażek dyplomatycznych Księstwa Sarmacji.

Nie rozstrzygam czy była to porażka, czy nie, pokazuję tylko jako przykład, gdy wycofanie uznania zostało użyte w grze międzynarodowej, a nie wewnętrznej.
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek
Starosarmacja

Postprzez anglov 1 maja 2018, o 15:21

I na cholerę to wycofanie było potrzebne? Czy cokolwiek to zmieniło? Bzdura.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Cudzoziemiec 1 1 maja 2018, o 15:28

anglov napisał(a):I na cholerę to wycofanie było potrzebne? Czy cokolwiek to zmieniło? Bzdura.

Wasza Królewska Mość, taką mam myśl. Co by WKM powiedział na to by napisać jakiś referat na temat przyczyn, skutków i oceny działań, jakie miały miejsce wokół Awary Południowej w 2014 roku, i uczynił by to w ramach Akademii Sclavińskiej? Proponuję to z kilku powodów. Najważniejsze: to ciekawy temat, ciekawy jestem Waszego zdania na ten temat, jednak nieco bardziej uzasadnionego, choćby w formie eseju/rozprawki, być może znajdzie się wówczas ktoś, kto skory będzie do polemiki w podobnej formie, co doprowadzi do a) ciekawej dyskusji, b) wzbogaci Akademię, c) uatrakcyjni kanwę historiografii sarmackiej, i być może inni pójdą za ciosem wobec innych działań tego typu. Nie jestem już dziekanem Wydziału Dyplomacji, ale zachęcam do wybrania tego właśnie wydziału - chętnie, jako czynny naukowiec, pomogę. A jeśli nie tam, to może wydział historii?

Postprzez Laurencjusz 1 maja 2018, o 15:29

Ja wiem, że znajdą się i tacy co będą negować usypanie Awary w 2003 roku i tacy co by zwrócili Awarę.
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów

Postprzez Cudzoziemiec 1 1 maja 2018, o 15:37

Laurencjusz napisał(a):Ja wiem, że znajdą się i tacy co będą negować usypanie Awary w 2003 roku i tacy co by zwrócili Awarę.

Oczywiście, że tak. Takie prawo pluralizmu. Ważnym jednak jest to, że Tron, i Korona jak sądzę, podobnych dążeń nie ma, ani do rozmycia wyspy, ani do oddania jej Dreamlandowi. Awara jest sarmacko-baridajska i nie zmieni się to.

Postprzez anglov 1 maja 2018, o 15:50

Wiele informacji jakie posiadam o akcji na Awarze, które powodują moją taką a nie inną ocenę tych wydarzeń jest tajnych. Owszem, już te jawne pokazują wiele uchybień i problemów, jednakże cóż. Nie wiem na ile jest sens. Ludzie i tak wiedzą swoje, a sprawa nie jest wcale ciekawa. Znacznie ciekawsze było chociażby wymuszenie na Wandystanie zerwania traktatu Unii.

Nie rozumiem dlaczego miałbym też publikować to w ramach Akademii Sclavińskiej. Owa instytucja nie jest w stanie zapewnić nic wartościowego na tyle, by nie opłacało się bardziej publikować takiej pracy na własną rękę chociażby przez Gazetę Teutońską.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Remigiusz L. 1 maja 2018, o 16:14

anglov napisał(a):I na cholerę to wycofanie było potrzebne? Czy cokolwiek to zmieniło? Bzdura.

Zawsze lepiej dobijać w białych rękawiczkach.
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek
Starosarmacja

Postprzez Niegosław___Sarewicz 2 maja 2018, o 12:47

AWARA JEST AWARSKA!
/—/ Niegosław K. Sarewicz
Kościół Diuczej Wiary