Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Debata nad kandydaturą na PG — Gustolúpulo

Miejsce debat nad projektami ustaw i uchwał

Re: Debata nad kandydaturą na PG — Gustolúpulo

Postprzez piwniczak 12 mar 2018, o 08:43

Wysoka Izbo,
PT Książę,

pomijam fakt, że toczy się tu prywatna wojenka, bo PT Księciu nie odpowiada kandydat, więc ma zamiar "zmasakrować" go w trakcie debaty. Prezentując tym samym swoje zacietrzewienie i małostkowość, całkowicie nie licujące z etosem księcia. Było wielu gorszych Prefektów niż JO Diuk Paviel. Byli też lepsi, nie przeczę, ale jakoś tych lepszych chętnych nie widać, więc trzeba kogoś wybrać. Dokładnie tak samo było z wyborami księcia, ale w wypadku Prefekta zawsze można odwołać go przed końcem kadencji.

Ja rozumiem obawy PT Księcia. Potrzebny jest ktoś, kim będzie można w miarę sprawnie sterować i za jego pośrednictwem robić porządek z nieprzychylną tronowi swołoczą, by nie pogłębiać kryzysu wizerunkowego, więc kandydat książęcy byłby o wiele korzystniejszy. Albo chociaż taki, którego można bombardować wiadomościami na FB, bo nie ma PT Księcia zablokowanego.

Co do parafrazy mojej wypowiedzi — warto zaznaczyć, że padła w odniesieniu do złożonej mi przez PT Księcia propozycji zostania Prefektem Generalnym "jakby Sejm nie dał rady wybrać PG" (moja parafraza słów PT Księcia, w końcu to nie jest przytaczanie prywatnej wypowiedzi, c'nie?). Co też może być jakąś wskazówką odnośnie prawdziwości odpowiedzi na pytanie JO Diuka Zombiakova.

Z życzeniami udanego tygodnia,
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Naczelna Izba Architektury
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Cudzoziemiec 1 12 mar 2018, o 08:53

Diuk, kolejny raz, się zagalopował. Tym razem odmawiając mi prawa do stawiania pytań - które, co warto zauważyć, nie odbiegają od wielu pytań w tego typu debatach padających. Nie wie diuk, bo wiedzieć nie może, jakie jest moje nastawienie wobec kandydatury, bo nigdzie go nie wyraziłem. Nie wie diuk, bo wiedzieć nie może, czy popieram i kibicuję temu wyborowi, czy nie. Nie mam zdania. Dlatego pytam i stawiam pytania, także trudniejsze, bo to nie jest miejsce na głaskanie się po głowie, a dyskusja dotycząca wyboru jednego z najważniejszych urzędników Księstwa.

Proszę sobie zatem darować ten kaznodziejski ton i stawianie się w roli "jedynego sprawiedliwego". Mam prawo stawiać pytania, będę stawiał pytania i będę oczekiwał na nie odpowiedzi. To właśnie to jakie odpowiedzi uzyskam, i w jaki sposób te odpowiedzi będą udzielane, zdeterminuje mój stosunek do nowego PG, nie to czy diuk zacznie wyciągać nieuprawnione wnioski.

I ostrzegam diuka, publicznie, proszę skończyć z zniesławianiem. Sugerowanie mi chęci manipulowania i sterowania PG jest nie tylko wyjątkowo chamskie i balansuje na granicy przepisów z kodeksu sprawiedliwości, ale nade wszystko nie licuje z godnością honorową, którą posiadacie. Nie macie najmniejszych powodów by wyciągać takie wnioski, i darujcie sobie. Każdy kto by w tej debacie się znalazł dostałby dokładnie te same pytania - o powody startu, o przekonanie co do słuszności startu, o braki czasowe i znikanie (jeśli by do nich dochodziło), o to jakby się zachował z określoną sprawą. To nie są pytania wymierzone w kandydata, to są pytania, które mają pozwolić ocenić mi kandydata. Ogarnijcie się. Dość tego. Nie życzę sobie takich wycieczek, nie życzę sobie takich pomówień, nie życzę sobie takiej bezczelności.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez rybczak 12 mar 2018, o 08:54

RCA napisał(a):Ocena ochoty chyba nie jest do końca obiektywnym kryterium. Natomiast rola PG będzie się też sprowadzała do przygotowywania ścian tekstu, których być może mało kto będzie miał ochotę czytać, a na których przygotowanie poświęcić będzie trzeba sporo czasu. Jeśli już na wstępie nowej drogi pokazujecie, że nie jest Wam z tym po drodze, to jaką rękojmię mamy tego, iż jako PG wykonacie swą pracę jak należy? Obawiam się, że żadnej.

Ocena ochoty jest bardzo istotna - Księstwo Sarmacji jest zabawą i to uczestnik zabawy decyduje na to ile swojego czasu i na co zamierza poświęcić. A ja uważam, że pisanie biogramu (który przeczyta tylko Wasza Książęca Mość) jest owego czasu stratą, który wolę poświęcić na realną pracę za którą otrzymuję realne pieniądze. Nie wydaje mi się aby moje podejście było niezdrowe - jestem w stanie w każdym momencie wyjaśnić wątpliwości oraz uzupełnić treść zgłoszenia. W ten sposób przedstawię to co ktoś oczekuje ode mnie a przy okazji nie narobię się na marne. Pragnę również zauważyć, że moje zgłoszenie nie odbiega od tych, które widzieliśmy czy to przy okazji ostatnich zgłoszeń na stanowisko PG czy asesora.

Co do przygotowania ścian tekstu - jak już pisałem wcześniej, byłem Asesorem i nie miałem problemu z pisaniem uzasadnień do wyroków w sprawach które prowadziłem. Dlaczego? Bo się do tego zobowiązałem i na to zgodziłem. Świadomie. Natomiast jeśli Wasza Książęca Mość tak bardzo pragnie zobaczyć mój biogram w uzupełnieniu zgłoszenia to jestem w stanie takowy przygotować i takowy Waszej Książęcej Mości przesłać. Oczywiście wraz z fakturą za cały dzień mojej pracy, w prawdziwej walucie. Plus VAT.

RCA napisał(a):A jednak... przy całym tym doświadczeniu przyzwyczaił nas Jaśnie Oświecony do nagłych zniknięć bez podania powodu/ogłoszenia ich, żeby daleko nie szukać stało się tak podczas elekcji, gdy jednego dnia ogłosiliście start, a w kolejnym, przez praktycznie cały okres, nie byliście w KS obecni. To nie było pierwsze zniknięcie, i na pewno nie było to ostatnie zniknięcie. Kadencja PG to cztery miesiące. Bardzo dużo czasu by zniknąć. Ponownie więc - nie mamy żadnej pewności, że wybór Jaśnie Oświeconego będzie gwarancją sprawnych działań Prefektury, śmiem wątpić i wprost wyrazić obawę, że właśnie wręcz przeciwnie. Że szybko okaże się to kolejną nietrafioną inwestycją, a PG dalej pozostanie sparaliżowanym ciałem niezdolnym do dalszych działań. Jak się do tego odniesiecie?

Odniosę się do tego tak, że od stycznia bądź lutego 2017 roku nie utraciłem statusu aktywnego obywatela choćby na jeden dzień. Byłem Namiestnikiem Starosarmacji przez dziewięć miesięcy z rzędu, byłem Asesorem przez dwie kadencje z rzędu, byłem Regentem, byłem Posłem dwóch kadencji a w trakcie mojego posłowania składałem autorskie projekty ustaw. Moje zniknięcie w czasie elekcji było decyzją świadomą - wystąpił szereg zdarzeń w życiu realnym co do których nie muszę i nie zamierzam zwierzać się obcemu człowiekowi. A zdarzenia te spowodowały, że nie byłem w stanie prowadzić kampanii tak jakbym tego chciał. Stąd wydaje mi się uczciwe podejście do moich potencjalnych wyborców - wycofałem się kompletnie aż do samego głosowania żeby nikomu nie robić niepotrzebnej nadziei. Pragnę zauważyć również, że zaraz po głosowaniu z powrotem powróciłem do aktywności.

RCA napisał(a):Pisze Jaśnie Oświecony o powołaniu Podprefekta w osobie JO diuka Czuguł-Chana. Jak się to ma do jego słów sprzed dosłownie dwóch-trzech dni, które pozwolę sobie sparafrazować tu: PG nie, ja tylko NIA, byłem już PG swoje odsłużyłem? Podając to jedno nazwisko, nie podajecie zaś drugiego, zechcecie się podzielić kogo rozważacie? Wszak wybór Was na PG to m.in. bagaż, który wniesiecie do pokoju.

Nie wiem przy jakiej okazji Wasza Książęca Mość miał sposobność rozmawiać z diukiem Czuguł-Chanem o obsadzie Prefektury dwa dni temu, ale z pewnością nie ma to żadnego związku z "pomyłką" w obliczaniu terminów przedstawionych Wysokiej Izbie. Nie wiem również co powiedział Waszej Książęcej Mości diuk Czuguł-Chan i jak ustosunkowuje się do upubliczniania prywatnej korespondencji natomiast mogę powiedzieć, że na moje pytanie o zostanie Podprefektem Generalnym, które złożyłem mu w dniu mojego zgłoszenia się w gmachu Sejmu, odpowiedział twierdząco bez chwili zwłoki. Co zaś do drugiego stanowiska Prefekta - będzie nim markiz Felimi-Liderski, którego wczoraj udało mi się namówić do powrotu do aktywności i pomocy przy pracy w Prefekturze. Dlaczego podjąłem takie kroki? Żeby w razie mniejszej aktywności jednego z nas, cały zespół wciąż wykonywał swoją pracę właściwie.

RCA napisał(a):I poza kolejnymi pytaniami także ćwiczenie intelektualne. Odniosę się do sprawy, która się przedawniła z uwagi na zaniechania po stronie PG właśnie, więc pomijając personalia, nie są tu istotne, jak byście procedowali taką sprawę?

Sporządziłbym wniosek do Trybunału Koronnego. Skoro pojawiają się wątpliwości części społeczeństwa co do obrazy majestatu Księcia, rolą Trybunały jest sprawę rozstrzygnąć. A rolą Prefekta Generalnego to rozstrzygnięcie umożliwić.
(—) diuk Paviel Gustolúpulo
Słoneczko Tropicany, Kuriozalny Bezczelny Cham

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez VAT 12 mar 2018, o 08:57

Jako przedstawiciel Trybunału Koronnego chcę powiedzieć, że Trybunał w pełni popiera kandydaturę JO Paviela Gustolúpulo na urząd Prefekta Generalnego.

Biorąc pod uwagę niekwestionowane kompetencje oraz profesjonalizm Kandydata, cieszy mnie perspektywa przyszłej współpracy z Prefekturą kierowaną przez Jaśnie Oświeconego.

Mając na uwadze powyższe, proszę Posłów o głosowanie 'za' tą kandydaturą.
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Cudzoziemiec 1 12 mar 2018, o 09:05

Prześwietny Panie Marszałku,
Wysoka Izbo,

dziękuję za odpowiedzi. Są rzeczowe, konkretne, i poza pojawiającymi się w nich szpilami, akceptowalne. Dlatego nie mam uwag, ani nie mam wątpliwości i pozwalam sobie wyrazić nadzieję, że to o czym pisze i to co przedstawia kandydat to prawdziwy obraz przyszłej kadencji.

Postprzez piwniczak 12 mar 2018, o 09:51

PT Książę,

jeśli w Waszym odczuciu moje zachowanie nie licuje z posiadaną godnością honorową, to polecam mi ją odebrać. Nigdy nie zabiegałem o uznanie, a jednak je w tej formie uzyskałem od poprzednich Książąt i to nie za czcze gadanie i chodzenie po prośbie, a za ciężką pracę na rzecz Księstwa. Tej świadomości mi odebrać nie możecie. Poza tym — co jeden książę odbierze, inny może przywrócić.

Pozdrawiam serdecznie,
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Zombiakov 12 mar 2018, o 11:12

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo

Zgadzam się z obawami dotyczącymi przyszłej aktywności kandydata ale nie mamy luksusu by czynić ze stabilnej i długoterminowej aktywności niezbędny wymóg. Podobne kwestie były podnoszone, równie słusznie, w debacie nad Asesorami i ucięte podobnymi wnioskami.

Można by się zastanawiać nad umożliwieniem odwołania PG Sejmowi... skoro Sejm go powołuje. Nie trudno o sytuację w której PG utrzymuje prawnie aktywność ale nie starcza już pary na obowiązki PG. W takiej sytuacji niczyje uczucia nie powinny być urażone.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Starosarmacja

Postprzez rybczak 12 mar 2018, o 12:15

Wysoka Izbo,

pragnę zapewnić, że jestem dojrzałym człowiekiem. Jak będę widział ze brakuje mi czasu na pełnienie obowiązków - podam się do dymisji odpowiednio wcześnie.
(—) diuk Paviel Gustolúpulo
Słoneczko Tropicany, Kuriozalny Bezczelny Cham

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez KJAF 12 mar 2018, o 13:06

Sugerowanie mi chęci manipulowania i sterowania PG jest nie tylko wyjątkowo chamskie i balansuje na granicy przepisów z kodeksu sprawiedliwości (…) Nie macie najmniejszych powodów by wyciągać takie wnioski.

Oczywiście że mamy — przecież je przedstawiliśmy.

Postprzez Zombiakov 12 mar 2018, o 13:48

Wszystko jest możliwe, nawet zamach w Vmoleńsku...

... ale ...

Nie chce mi się wierzyć, że JKM snuł by tak kiepską intrygę która by przy braku reakcji Kanclerza wyszła na jaw 18 marca.
Dwa - JKM swoim kandydatem na PG chciał uczynić osobę równie wątpliwie mu przychylną co kandydat sejmowy.
Czy to byłoby warte tak kiepskiej intrygi ?

Nie piszę tego żeby kontynuować dyskusję na temat intencji JKM - które tak na prawdę zna tylko on sam.
Wyrażam jedynie swoje szczere wątpliwości bo wyczuwam nutkę przesady.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Starosarmacja

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sala obrad