Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Odnowienia przysiąg

Na Sali Tronowej odbywają się uroczystości państwowe, podejmowani są goście zagraniczni, prowadzone są audiencje

Odnowienia przysiąg

Postprzez Heweliusz Popow 10 lut 2018, o 21:02

Czcigodni Państwo!

Dawno temu w Księstwie Sarmacji istniał obowiązek składania przysiąg szlacheckich i arystokratycznych. Istniał również obowiązek ich odnawiania w dniu (tygodniu) koronacji kolejnego Księcia. Upływ czasu sprawił, iż obowiązek ów stopniowo przemienił się tylko w zwyczaj, a z czasem ostatecznie niemal zanikł.

Dziś, korzystając z tej niezwykłej okazji jaką jest Koronacja Książęca, pragniemy zaprosić sarmacką szlachtę i arystokrację do składania i odnawiania przysiąg, wedle dawnej tradycji. Oczywiście w sposób nieobowiązkowy i całkowicie dobrowolny. Dobre zwyczaje i tradycje warto pielęgnować!

Niniejszy wątek właśnie temu ma służyć, zatem wszystkie inne wypowiedzi będą wydzielane. Zapraszamy do składania i odnawiania swych przysiąg!


Łączę wyrazy szacunku,
(—) Heweliusz Popow-Chojnacki,
Marszałek Koronny.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: Odnowienia przysiąg

Postprzez Peter West 10 lut 2018, o 21:11

Wasza Książęca Mość,
Przyjmij hołd Petera z rodu West, Kawalera Księstwa Sarmacji.
Chorągiew moja kłania się na znak uznania oraz aktu poddania WKM.
Vivat Książę!
Vivat Król!
Vivat Robert Fryderyk!
(-) Peter West
Burmistrz Miasta Harz

Obrazek
Avatar użytkownika
Starosarmacja
 

Re: Odnowienia przysiąg

Postprzez Roland 10 lut 2018, o 21:23

Ja, Roland Heach-Romański, hrabia Księstwa Sarmacji, w obliczu Senatu Doczesnego i Wiecznego, Pierwszego Senatora, Księcia Sarmacji oraz wszystkich Jego poddanych, przysięgam wierność Księciu Sarmacji, Księstwu Sarmacji oraz Jego Prawom. We wszystkich swych czynach kierować się będę dobrem Księstwa, a jego pomyślność będzie dla mnie zawsze najwyższym prawem i obowiązkiem. Tak mi dopomóż Powago, wszyscy Diukowie i Odolan zawsze bez avatara.
(—) Jaśnie Wielmożny Roland Heach-Romański herbu Złotogryf
z nadania Jego Książęcej i Królewskiej Mości markiz Thuringen

Obrazek
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii
 

Re: Odnowienia przysiąg

Postprzez Daniel J. Tauer-Krak 10 lut 2018, o 21:51

Następny na audiencje czekał Hrabia Rafadarvike, ubrany był w czarny arystokratyczny strój, na głowie miał diadem hrabiowski, na ramieniu siedział zaś kruk. Wraz z nim na audiencje czekało dwóch jego strażników, trzymających skrzynię. Gdy Marszałek Koronny dał znać. Do sali tronowej wszedł Hrabia Rafadarvike.

Wasza Królewska i Książęca Mość!
Korzystając z okazji składam skromny dar. W skrzyni znajdują się traktaty ekonomiczne mistrzów z Rafadarvike, jak i dzieła zebrane i spisane przez mistrzów naszego uniwersytetu.
Zaś podarkiem od mojej skromnej osoby jest złoty buzdygan, pochodzący z Rafadarvike. Według legendy władał nim jeden z pierwszych władców ziem obecnie nazywanych Rafadarvike, mam nadzieję, że podarunek się spodoba wasza miłość.


ObrazekPo wręczeniu Jego Królewskiej i Książęcej Mość darów, Hrabia klęknął na jedno kolano, wyciąga miecz przed swe oblicze i mowi.

Ja, Daniel January von Tauer-Krak, jako Hrabia Rafadarvike zwany Kruczym Hrabią herbu własnego w obliczu Królewskiego i Książęcego majestatu, w obliczu Książąt-Seniorów, Wybitnej Arystokracji Królestwa Baridasu i Księstwa Sarmacji, Sławetnej Szlachty Królestwa Baridasu i Księstwa Sarmacji, przysięgam wierność Królowi Baridasu, Królestwo Baridasu oraz Jego Prawom. We wszystkich swych czynach kierować się będę dobrem Królestwa, a jego pomyślność będzie dla mnie zawsze najwyższym prawem i obowiązkiem. Tak, mi dopomóż Komnato Zasłużonych dla Baridasu, Św. Wojciechu patronie Almery, Aniole z Almery oraz zjednoczone plemiona Elijczyków, Rasów, Dahrimijczyków, Nawijczyków i Andurów!

Jako Obywatel Sarmacki przysięgam wierność Księstwu i Księciu Sarmacji. We wszystkich decyzjach kierować się będę dobrem kraju. Tak mi dopomóż Powago, wszyscy Diukowie i Odolan zawsze bez avatara..


Wstaje, spogląda w oblicze Jego Królewskiej i Książęcej Mości, następnie zajmuje miejsce wśród świty oglądającej składanie przysiąg dla Jego Królewskiej i Książęcej Mości.
Obrazek
Członek Grodziskowej Fundacji Praw Człowieka,
Książę Słowacji,
Daniel J. Tauer-Krak
 

Re: Odnowienia przysiąg

Postprzez AFvTD 11 lut 2018, o 10:35

Po długiej nocy spędzonej na przedniej zabawie z okazji koronacji JKM Roberta Fryderyka, po kilku wyśmienitych trunkach i toastach wzniesionych za zdrowie i panowanie księcia wreszcie i Jihymed Niezyd przybył do sali tronowej, by przysięgę na Księstwo odnowić

Ja Jihymed baronet Niezyd przysięgam, w swych czynach i decyzjach kierować się prawem i dobrem publicznym, a moje poczynania dążyć będą do stworzenia z Księstwa Sarmacji krainy mlekiem i miodem płynącej. Tak mi dopomóż Wando, Ubarze i Diucza Powago.


Chwilę po wypowiedzeniu tych słów wychodzi, a dzięki uprzejmości Marszałka Dworu nie błądzi kolejnych godzin po korytarzach pięknego pałacu.
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Avatar użytkownika
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
 


Powrót do Pałac Książęcy — Sala Tronowa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości