Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

MFH

Tu rozmawiamy na tematy związane z Starosarmacją

Moderator: Starosarmacja: władze

Obrazek
Starosarmacja: Serwis internetowy  •  Manifest Oświeconego Monarchofaszyzmu  •  Pomoc finansowa  •  Dotacje  •  Praca w Starosarmacji  •  Sport
M O N A R C H O F A S Z Y Z M      T O       P R Z Y S Z Ł O Ś Ć       S A R M A C J I

MFH

Postprzez Zombiakov 3 lut 2018, o 22:01

Dzięki uprzejmości Orjona dostałem z galerii von Thorn paczkę MFH czyli rozgrywek hokejowych które działały dobrych 14 lat temu ;)

Jeszcze nie wiem co z tym zrobię ale chciałbym coś dobrego. Jest to stary dobry html/php/mysql więc podejrzewam, że wszystko działa (o ile działało w przeszłości). Pewnie jak odpalę mecze to będzie można się zastanowić nad uruchomieniem jakiś rozgrywek a następnie zintegrowaniem z Zyriuszem.

Póki co moja drużyna zbiera siły :) Tyle lat minęło a oni ciągle zmęczeni po ostatnim spotkaniu z 2005-02-24
HK Murarze Murowana Heineken Maribor 2:1

murarze.png
Diuk Prokrust Zombiakov
... bo śmierć to nie koniec ...
Korona Księstwa Sarmacji

Re: MFH

Postprzez RCA 4 lut 2018, o 07:15

TAK BARDZO BYM CHCIAŁ!

Ozłocę diuka, jak Powaga mi świadkiem, jeśli uda się to przywrócić :)
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę Sarmacji, Król Baridasu, Sclavinii i Hasselandu, suweren Teutonii, etc. etc.

Skontaktuj się z Księciem Sarmacji
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Książę Sarmacji
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Korona Księstwa Sarmacji
Naczelna Izba Architektury
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Zombiakov 7 lut 2018, o 13:59

Jestem głęboko przekonany, że żeby postawić to na nogi trzeba zaczac od zorganizowania probnych rozgrywek w Starosarmacji - oczywiście z 1 miejscem zarezerwowanym dla WKM i 1 dla mnie (tez musze od strony uzytkownika to widziec).

Podejrzewam, ze prosta liga z 8 druzynami bedzie ok. Zaczniemy od formatki rejestracji nowej druzyny (bo ten stary xml z definicji jest do zastapienia), wygenerowania harmonogramu, integracji z DSG i po prostu zaczniemy grac.

Okaze sie czy co tydzien. Jak nie beda powazne bledy to trzeba sie bedzie przywieszac.

Tutaj mam jeden dylemat. Jezeli miezylibysmy w "Mikroswiatowa" federacje to czy powinnismy utrzymywac zwykly mechanizm logowania czy jednak wymusic wtedy na uczestnikach z innych federacji uzywanie DSG. Szczerze bym przyjal, ze zagraniczny manager musi sie rjestrowac w KS... bo system bedzie zintegrowany w DSG i juz.
Diuk Prokrust Zombiakov
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez Tytus 7 lut 2018, o 14:18

Też bym zagrał :)
(-) wiceadm. Tytus hr. Aureliusz-Chojnacki
Szef Sztabu KSZ
Ostatni Premier Gellonii i Starosarmacji

Obrazek
Korona Księstwa Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Helwetyk 7 lut 2018, o 15:58

Zombiakov napisał(a):Jestem głęboko przekonany, że żeby postawić to na nogi trzeba zaczac od zorganizowania probnych rozgrywek w Starosarmacji […]

Dlaczego tylko w Starosarmacji? :evil:

Zombiakov napisał(a):Szczerze bym przyjal, ze zagraniczny manager musi sie rjestrowac w KS... bo system bedzie zintegrowany w DSG i juz.

Tak.
ObrazekObrazekObrazek
(—) Helwetyk książę-diuk Romański,
Marszałek Sejmu, Konsul Sclavinii, król-senior Baridasu,
dyrektor Mennicy Eldorackiej, były funkcjonariusz publiczny
Sejm Księstwa Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary
Królestwo Baridasu
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez RCA 7 lut 2018, o 19:39

W ogóle absolutnie dopinguję.

Myślę, że nie ograniczałbym się jednak na tym etapie do tylko Starosarmacji, a szerzej do Sarmacji i Baridasu. Fajny pomysł z powiązaniem tego z DSG.

I widzę to tak - liga/dywizja = 8 zespołów. Mamy albo strukturę równoległych dywizji + model play off (znany z NFL, NHL, NBA), albo model SLP - pionowa struktura.

Osobiście preferuję model NFL/NHL/NBA. Byłoby super!
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę Sarmacji, Król Baridasu, Sclavinii i Hasselandu, suweren Teutonii, etc. etc.

Książę Sarmacji
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny
Korona Księstwa Sarmacji
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Zombiakov 7 lut 2018, o 22:49

RCA napisał(a):Osobiście preferuję model NFL/NHL/NBA. Byłoby super!

Myślę, że nim dojdziemy do tego to z kodu Folkego nic nie zostanie.
Jeżeli dojdziemy - statystycznie na opdstawie minionych kilkunastu lat ta inicjatywa nie ma szans powodzenia ;)
Diuk Prokrust Zombiakov
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez Zombiakov 8 lut 2018, o 00:22

Może się WKM spróbować zalogować - podpiąłem profil A0062 pod Dream Team.
http://postmortem.sarmacja.org/mfh

Jutro zacznę orać na poważnie.
Diuk Prokrust Zombiakov
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez RCA 8 lut 2018, o 09:30

Udało się! Zalogowałem się i mam swoją drużynę :)
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk

Książę Sarmacji
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny
Korona Księstwa Sarmacji
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Zombiakov 15 lut 2018, o 00:01

Forum nam przymiera więc podzielę się postępem prac - które jak najbardziej postępują.

- przygotowałem proces rejestracji (zgłoszenia się po przypisanie drużyny + obsługa w panelu admina).
- przygotowałem prosty generator drużyn który tworzy bardzo zbliżone do siebie ekipy jako punkt wyjścia
- ... mając to admin może przypisać wnioskującego trenera do wygenerowanej drużyny bez trenera ...
- opcje zarządzania drużyną na razie jest bez zmian w oczach managera (przepisałem tylko kod generujący stronę zarządzania składem na swój zestaw narzędzi)
- wziąłem się za uporządkowanie struktury danych "federacja -> rozgrywki -> ligi" i przygotowałem próbną ligę na której będziemy ćwiczyć system
http://postmortem.sarmacja.org/mfh/index.php?m=t&a=28
* kluby sa wygenerowane biorac 3 losowe litery + losowa nazwa lokalizacji z bazy Zyriusza

Od uruchomienia sezonu próbnego dzieli nas przede wszystkim:
- możliwość edycji szczegółów klubu (pierwsza zmiana nazwy/miasta gratis)
- możliwość edycji szczegółów zawodnika (możliwość przesunięcia x punktów między umiejętnościami po objęciu drużyny, płatna zmiana imienia/nazwiska zawodnika)
- generowaniu harmonogramu rozgrywek
- no i dostosowanie samego mechanizmu meczowego i pomeczowego do innych zmian

Chciałbym też wprowadzić od samego początku jakąkolwiek opcję promującą aktywność managera - choćby całkiem symboliczny element przemowy przedmeczowej :? Bo teraz to w sumie można ustawić skład i będzie grał (pomijając zmęczenie i ewentualne kontuzje)
Diuk Prokrust Zombiakov
Korona Księstwa Sarmacji

Następna strona

Powrót do Tu się toczy życie Starosarmacji