Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Inauguracja obrad + Mowa Tronowa

Miejsce debat nad projektami ustaw i uchwał

Moderator: Prezydium Sejmu

Inauguracja obrad + Mowa Tronowa

Postprzez Zombiakov 5 lut 2018, o 13:32

Wasza Książęca Mość,
Czcigodne Posłanki,
Czcigodni Posłowie

JKiKM Robert Fryderyk obdarzył mnie zaszczytem zainicjowania obrad Sejmu LV kadencji, co niniejszym czynię.
Proszę salę o skupienie, wyciszenie i wysłuchanie Mowy Tronowej JKiKM.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Avatar użytkownika
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja
Sejm Księstwa Sarmacji
Rada Ministrów
 

Re: Inauguracja obrad + Mowa Tronowa

Postprzez RCA 5 lut 2018, o 14:40

Wielce Szanowny Panie Marszałku.
Pani Poseł, Panowie Posłowie.
Wysoka Izbo!


Serdecznie, z całego serca gratulujemy Wam wyboru i zaufania jakim obdarzyli Was nasi obywatele. Rozpoczynacie dziś posługę sarmackiemu społeczeństwu w ramach 55 kadencji Sejmu. To ogromne wyróżnienie i ogromna odpowiedzialność. Nasz kraj polegać będzie na Waszej mądrości, odpowiedzialności i wytrwałości w dążeniu czynienia go lepszym. Każdego dnia będziecie podejmować decyzje, które wpływać będą nie tylko na Was samych, ale i, a może przede wszystkim, na wszystkich obywateli i mieszkańców Księstwa Sarmacji i Królestwa Baridasu. Wierzymy, tak jak uwierzyli Wasi wyborcy, że podołacie tej misji i staniecie na wysokości zadania.

Rzeczpospolita Sarmacka to kraj złożony i wymagający wyjątkowej uwagi. Każdą decyzję warto rozważyć kilkukrotnie, aż żadne wątpliwości nie będą Wam jej przysłaniać. W każdej decyzji kierować się warto dobrem kraju i jego mieszkańców, nie zaś osobistymi urazami. Macie ogromną szansę zbudować nową jakość sarmackiego parlamentaryzmu, a My będziemy Waszym najwierniejszym kibicem jeśli dzieła się tego podejmiecie. Chcemy z Wami współpracować, wszak także My jesteśmy częścią procesu legislacyjnego. Wierzymy, że taka współpraca jest możliwa, a celem i nagrodą za nią jest dobro Rzeczpospolitej.

W zakończonej już kampanii wyborczej padło wiele obietnic. Niektóre łatwe do realizacji, inne wymagające ponadpartyjnego porozumienia. Nie bójcie się ich realizować i przekonywać do swych racji tych, którzy przekonani nie są. Nie obawiajcie się dyskutować i wykorzystywać narzędzi, które Wam przynależą. Pytajcie, miejcie wątpliwości, kwestionujcie, wykuwajcie w ogniu pytań porozumienia, które służyć będą nam wszystkim. Unikajcie bycia biernymi obserwatorami sejmowych wydarzeń. Kreujcie je. Nie unikajcie odpowiedzialności. Szliście do Sejmu przekonani, że Wasze pomysły da się zrealizować. Uwierzyli w to Wasi wyborcy. Nie zawiedźcie ich, nie zawiedźcie nas.

Zakończone wybory wyłoniły też nowego Kanclerza. Znacie Go doskonale, współpracowaliście już z Nim. Proszę Was o taką współpracę raz jeszcze. Jeśli jednak dojdzie do sporu czyńcie go w sposób cywilizowany. Parlament winien być przykładem najwyższych standardów języka, zachowania i etyki. Wierzymy, że Córka i Synowie Sarmacji, którzy zasiadają dziś w tych ławach, dadzą nam wszystkim przykład godności i wzajemnego szacunku.

Sejm, i Wy, macie w Nas Przyjaciela. Czy koalicjant, czy opozycjonista — każdy z Was jest mile widziany w Pałacu Książęcym. Służymy radą, służymy pomocą. Liczymy też na konstruktywną współpracę z Wami. Będziemy chcieli dokonać kilku, w naszym przekonaniu niezbędnych, zmian w zakresie książęcych prerogatyw — nie obawiajcie się, nic co je powiększy, czy zmniejszy. Raczej urealni i uporządkuje. Będziemy chcieli zaproponować Wam parlamentarną debatę nad przygotowaniem nowej sarmackiej konstytucji. Będziemy chcieli rozmawiać z Wami o sarmackiej polityce zagranicznej. Liczymy na Waszą otwartość, i przychylność.

Życzymy Wam udanej pracy. Najbliższe trzy miesiące należą do Was. Vivat Sejm! Vivat Sarmacja! Vivat Posłowie!

Robert Fryderyk
Avatar użytkownika
 


Powrót do Sala obrad

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości